Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarkoSreta

Član
Učlanjen(a)
25 Maj 2011
Poruka
1.969
Lokacija
Šumadija,Dobrovodica
Imam neke ponude za ugovor sledece godine,sve se odnose na novcano zaduzenje...a ne mogu da se odlucim oko izbora semena...prosle godine je bio zastupljen kws a godinu dana pre toga pionir a30(izvrsno se pokazao)..nisam ima posla sa syngenta,prosle godine sam uslozno skidao i bio je dobar!
 
Za sada sam predao trebovanje ali na vise mesta tako da cu videti kako se krecu cene...ali o zagarantovanoj ceni je tesko i posle skidanja sa parcela! Planiram da zasejem 20 h pionir i kws barolo!
 
Ako ces da odradis 20h nemoj propustiti da probas Singenta Dolbi , Delfi i Kondi Probaj i neki LG hibrid i Probaj Zemun polje Albatre a Barolo smanji na 10% povrsina , nije vise to onaj dobar hibrid sa dobrim ii stabilnim prinosima , Barolo vec 3 godine kaska zaa ostalim navedenim hibridima
 
Ja cu najverovatnije sejati LG hibrid ove godine mi je extra prinos dao(22m po kj prosek) imao sam 4 sorte radio sam ogled za njih.I ove godine cu sa njima saradivati
 
Ako ces da odradis 20h nemoj propustiti da probas Singenta Dolbi , Delfi i Kondi Probaj i neki LG hibrid i Probaj Zemun polje Albatre a Barolo smanji na 10% povrsina , nije vise to onaj dobar hibrid sa dobrim ii stabilnim prinosima , Barolo vec 3 godine kaska zaa ostalim navedenim hibridima
Rale koje bi seme meni preporucio,koje je dalo najveci prinos u nasom tipu zemljista?
 
kod nas suncokret ide na 25% povrsina, 25%psenica, 50% kukuruz i on ide 2god na istoj parceli, pa po jednu godinu suncokret i psenica...posto psenicu ne sejemo do daljnjeg, suncokret ce zauzeti 33% povrsina, to ce uglavnom biti singenta, kondi 80% a ostalo ce biti isprobavanja razna...
 
Mislim da ce se povrsina smanjiti drasticno a po svim prilikama gledajuci sadasnju cenu ulja cena sirovine nece rasti,tj moguce samo da ide dole...tako da,suncokret ide do 5 k.j kod mene!
 
Ja cu svega 4 jutara da posejem.Vestak cu da uzmem na paritet za suncokret,sejem na njive gde sledece godine planiram psenicu i to je to.Sorta ce biti Lg 5565 to je sigurno.
 
Koliko zrna je pakovanje LG suncokreta?
Ja cu kao i uvek 25% povrsina pod suncokretom.. Najbolje mi se dokazala doslednost u plodoredu...Kad god sam smanjivao ono sto je lose od kultura u tekucoj godini, a povecavao ono sto je dobro bilo, dogodine bih obicno losije prosao!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh