Video snimci o pčelarenju.

Jeste lepo, pa sam morao da podelim, ova tema mi je delovala odgovarajuće iako nije samo o pčelama :ppozdrav:
 
Potražite na you tube Ivan brndušić brnda. Ja nemam mogućnosti da postavim. Pogledajte veoma poučne priloge ovog pčelara.
 



---------- Poruka napisana u 19:22 ---------- Prethodna poruka je at 19:15 ----------
 
Danas na terasi kod mene jedna pčela, nije joj bilo dobro :) Pomislih nema šta da jede, pa je poslužih sa slatkim od dunja, ubrzo je došla još jedna pa se i ona poslužila :) Bogami su cuclale punom parom :)

Međutim, posle vidim da se jedna prevrnula a jedna sklupčala, mrdaju kad ih pipneš ali i dalje im je loše, a onda videh i komšu sa traktorom i prskalicom kako izlazi iz vinograda....

 
video.gif

Ova ikonica služi za ubacivanje video snimaka, podržava priličan broj servisa, ali ne baš sve. Tako da neće uvek da radi, tako da tad može i kao link.
 
Kolege pčelari na sajtu pčelarskog društva iz novog sada imate video snimak sa predavanja od 4.02."12 koje je održao Ivan Brndušić. Pogledajte ima se šta videti. U video verziji traje nešto manje od 2sata. Predavanje je izazvalo velike polemike među pčelarima jer je tu po prvi put objavio neka istraživanja.

video snimak je obrisan sa You tube
 
Poslednja izmena od urednika:
Emisija "U našem ataru" gde članovi pčelarskih društava iz Apatina i Vrbasa predstavljaju situaciju i ukazuju na probleme u pčelarenju.

 
Kako postupiti u slučaju da dođe do trovanja pčela prilikom prskanja voća, veoma dobar i interesantan prilog.

 
Ovaj zanimljiv video je snimljen radi prikupljanja novca za dalji razvoj ovog sistema. Biće zanimljivo videti kako će se to dalje razvijati.
 



---------- Poruka napisana u 19:22 ---------- Prethodna poruka je at 19:15 ----------


sve je to lepo prikazano na video snimku vidim da još uvek su na prva dva video snimka su predavači koje poznajem,ali ubedljivo gospodin na videu ispod koji ste odgledali meša rad sa LR i sa Farar 10 ramnom po količini legla,mada je koliko vidim malo me je poslušao od kada smo se poslednji put videli pre 10-ak god kada je postao predavač,jer je za nijansu smanjio prikaz legla pred bagremovu pašu pa sada nema 28 ramova kada je prvu godinu počeo da drži predavanje,ipak se kritike ponekada isplate...No i tada kao i sada kažem biti predavač u društvima nije mnogo teško samo treba nešto našvrljati što niko pre tebe nije tu stvar izdati i eto,pozivaju te udruženja pčelara da držiš predavanja...A u ostale detalje neću da ulazim.
 
Nazad
Vrh