Kućna sreća - Helxine soleirolii

andreasko

Član
Učlanjen(a)
3 Dec 2011
Poruka
117
Lokacija
backa palanka
molim da mi neko kaze sta da radim.dobila sam na poklon saksijicu a u njoj kucnu srecicu.cujem da ju je lako uzgajati ali meni sve vise propada.kazu nevalja je puno zalivati jer ce izgledati kao sparusena a takva mi i jeste.ja smanjila zalivanje ali i dalje isto.vidim zemlja jos uvek dosta vlazna iako ne zalivam .citam na internetu pise da treba da stoji na prozoru na severnoj strani kuce,nazalost na toj strani kuce nemam prozor.u uzasnom je stanju nezelim da propadne molim vas pomozite!

---------- Poruka napisana u 22:48 ---------- Prethodna poruka je at 22:44 ----------

zahvaljujem administratoru za odgovor na poslednje pitanje hvala!
 
Kod mene raste kao luda, nije zbog sreće u kući :osmeh:, nego voli svetlost. Moj predlog je da izvadiš ceo busen i odmah ga podeliš na 2-3 dela pa svaki u posebne saksije (što veće to bolje, plitke a široke) sa suvom zemljom i na prozor bez obzira na stranu sveta. A ako baš nijedan ne preživi poslaću ti novi pelcer.
 
helxine.soleirolii.jpg




helx1.jpg


Veoma se lako održava, mada i ona ima nekih zahteva koje treba ispoštovati. Svetlost da, ali treba i vlage u vazduhu da ima. To znači da joj prija povremeno orošavanje.
 
moja kucna srecica je ipak unistena!sta god sam probala ona je sve vise venula i na kraju zavrsila svoj kratki vek a bas mi je bila simpaticna i draga biljka,a moderator mi je obecao novi pelcer pa ako je raspolozen da mi posalje bila bih mu neizmerno zahvalna!
 
znam da je sa zakasnjenjem ali opet ce biti nekome,mozda,korisno...kucna seca se nikako ne zaliva preko lista vec samo u tacnu!!! i meni se isto desilo dok mi nije drugarica,koja je imala cvecaru,rekla...pozz
 
Nazad
Vrh