Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
4.711
Lokacija
Laćarak
Mogao bi da krene divan.
Kod mene će najverovatnije biti zastupljen samo dekalb.
 
Ufff Ljusa, ukrade mi temu! A bas sam se spremao da nacnem 'vako vazno pitanje...
Povecanje povrsina u odnosu na proslu godinu, na ustrb suncokreta, i nekih novih parcela koje radim od ove godine.
Glavni deo povrsina, oko 50 % ce pripasti Pioneer Hibridima F38, V74, i mozda T56 (ustvari bilo sta od ova tri hibrida, a da je iz uvoza)
oko 30% ce pripasti DKC hibridima, 5783, ili nesto bolje, ako postoji...
Ostatak nije jos utvrdjeno kome ce pripasti, verovatno kws 3381, i nesto od Syngenta hibrida.

Zaorano 320 kg/ha 3x16 (na nekim njivama 150 kg/ha MAP-a pride), i bacicu jos oko 200 kg/ha UREE.
Ako godina dozvoli, i bude bilo potrebe prvi tretman herbicidima ce biti total+acetohlor, drugi Celebrity plus od BASF-a... (ovo vec ne moze da se planira)
Naravno sve tretirano Poncho-m, ili Furadanom sta ne nadjem sa Poncho-m. I pride Slavol :D
 
voleo bi da posejem ns 6060 na 5 kj ali samo ako seme nabavim sa instituta a ako ne budem mogao onda kws-ov kermes
 
Za kotarku AS(72) i ZP(684 i neki noviji isto fao 600), i dkc 6120.
Za vrsaj ce biti neki raniji dkc(fao 450~500)
 
sledece godine za branje D11 pionir a za vrsidbu as54,dkc5783 i neki dekalb ispod grupe 400!zaorano oko 80-90kg mapa/kj,u prolece oko 170-180kg ureje!
 
vredi li sejati ove novije novosadske hibride? nisam cuo reci hvale na njih,ili ipak sejati zemuske ili pionirke?
koje su najprinosnije?
 
Kod mene prvo mesto DKC oko 90% a ostalo RAGT-Tirex, i nešto novina na probu još neznam tačno koje ali biće i naravno AS.
 
Ne znam zasto ljudi ne seju vise KWS hibride,znaci nisam nikakav promoter niti tome slicno ali ja sam sa njihovim hibridima prezadovoljan...Jos ako se pojavi novi KWS Korimbos,mislim da ce on,Kermess i Grecale i dalje biti zastupljeni...Kitty je takodje izvrstan na nesto malo povrsine gde mi nije zlatica prepolovila rod,sejan na 20 odlican kukuruz...Ako kupim neku zemlju a najverovatnije da hocu,sejacu Kitty za vrsidbu a ostali KWS-ovi za ambar...
 
Ja ću ostati veran syngentinom Helicu,DKC obavezno i probaću nešto od AS hibrida iz fao 400-500.Pionir i ako bude samo f38.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh