Bolesti svinja i njihovo lečenje

Kako rešiti problem upale sinusa?...bar tako veterinar kaže da je to.
Svinjče stalno šmrcka i teže diše.
Dao sam mu Penstrep 1ml/10 kg. i posle 48h. ponovio, ali ne vidim neku promenu na bolje.
 
To ti mikrkplazma ta p eumonija...tilozin ili tiamulin + floron ili otc

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
to ti je rinitis upalila se rila odnosno nos kod svinje a posto je svinja glupa neznam da dise na usta onda na silu vuce vazduh kroz nos prosto hrce ,uzmi u apoteci fizioloski rastvor i spric bez igle i ispri joj nos .mozes i kapi za nos .posto si dao penstep nemoj nista od antibiotika dva dana .mozes joj dodati dati deksametazona
 
Pozdrav društvo.
Imam jedan čudan slučaj da je jedno prase iz legla dobilo čađavost i to već u šestoju nedelji, dakle posle odbijanja.
Ali samo to jedno prase, ostali su svi u redu.
A to prase nije ni najmanje, čak naprotiv.

Da li je neko imao takav slučaj?
 
Da slucajno to prase nije izujedano i da su to kraste umesto cadjavosti?
Meni se desavalo kad ne posecem zube nakon prasenja prasadima,kasnije se ujedaju i budu sva onako kao da ih je uhvatila cadjavost

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ma nije, zube sečem trećeg dana.
Uzeo sam i "okupao" ga, pa sam te crne kraste jedva skinuo.
 
Imam 3 bravcica i jednu krmacicu, sad su oko 70kg. Jedan bravac najdeblji i najsiri, al od juce primetio sam drzi glavu ukrivo, skroz nakoso, i mnogo vise sedi i lezi... jede lepo al slabo se pomera. Da li je to neki problem, ne bih da mi crkne...
 
Koliko puta u toku tova smem da ubacim Tiacor ctc plus u hranu?Muku mucim sa mikoplazmom i svinji kaslju ko ludi,posle terapije je dobro,a posle mesec dana se javi ponovo,tako i sada evo,oko 90kg su a vec su dobijali u pocetku tova 5 dana i na polovini isto 5 dana.Ja bih im sad opet morao da im dam pa pitam el smem.
Maxo isprazni sanduce
 
Jel jedete Vi te vaše svinje?Iskreno. Šteta što smo ovakva država pa nema kontrole na antibiotike.To sve nam jedu deca a svima zinulo **greška samo na profit.
Sta ti mislis da ostale farme ne idu sa antibioticima? Nisi svestan koliko daju oni...samo jedna firma plati 8 000 000 din samo za lekove

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci po tvom bih mogao i treci put po 5 dana tiacora?

- - - - - - - - - -

Jel jedete Vi te vaše svinje?Iskreno. Šteta što smo ovakva država pa nema kontrole na antibiotike.To sve nam jedu deca a svima zinulo **greška samo na profit.
Gde ti vidis profit kad je vreme ovako i svako sranje smeta svinjama i ako su bolesni nema prirasta,a kad nema prirasta nema konverzije i jos kad nema cene onda je to profit ubi boze.Ovo sto se kod nas daje i to sto Maxa prica nije nista koliko se daje u zemljama zapadne evrope.Ja hocu samo da ih sto pre vratim u proizvodne tokove da bi se koliko toliko povratili i napredovali i prodao ih po 135 din dok ne padne cena na 120! ::jako_besan::
 
Ma znam sve ljudi,ali nije rešenje toliko dugo davati antibiotike,ništa ne postižete ako ih dajete dva meseca neprekidno,držite se uputstva i promenite antibiotik posle 7-10dana ako baš morate.
Nego niste mi odgovorili jel jedete Vi te svinje ili hranite posebno za sebe?:osmeh:
 
Da razjasnimo malo.

Kad sam rekao da dajem svinjama 2 meseca anti nisam mislio bukvalno 2mes svaki dan.Nego idem 7-10sa i 7 dana bez i sve tako u krug.

Mi samo pilece i curece jedemo,hrnaimo se zdravo.:haha:

EMIGRANT: Ti nisi se napatio ove pneumonije,ne daj boze da imas to videces ti koliko ce da im dajes antibiotike.

Dejo ;ako ti imaju 100kg ne isplati se da ih lecis,to daj odmah u klanici.To sto si im dao 2x po 5 dana to je nista.Ima neki ko ih drze i 80dana pod lekovima.

Dejo uzrok ti je i ovo vreme cas toplo cas hladno.Pogotovo sada kad se promenila temp sa +35 na 18c i za par dana ide opet na 33+.Uvek kad su takve oscilacije sa temp treba da im dajes 3dana pre vremena i 7dana posle promene vremena.
 
Ma znam sve ljudi,ali nije rešenje toliko dugo davati antibiotike,ništa ne postižete ako ih dajete dva meseca neprekidno,držite se uputstva i promenite antibiotik posle 7-10dana ako baš morate.
Nego niste mi odgovorili jel jedete Vi te svinje ili hranite posebno za sebe?:osmeh:
Ja jedem naravno jer se pridrzavam upustva na leku zbog duzine karence kako za prodaju tako i za sebe.
Nego reci mi ti da li jedes meso na slavama,u svadbi ili u restoranu da li jedes meso,i na poljoprivrednom sajmu ispod satora koja je nezaobilazna stanica svakog posetioca....i sta mislis da svugde gde sam naveo ugostitelji pripravljaju meso od svinja koje su jele travu i mlad paradajz ssvih 5 meseci tova? Bez srdbe,ali ja stojim iza onog iz mog prvog pasusa!
Maxo:hvala,po ko zna koji put od pomoci si mi.Ipak ubacicu im tiacor jos 5-7 dana jer ima jos da jedu i da rastu,nisu svi za prodaju,dosta su nejednaki pa da ovi manji ne stradaju.
 
Tiacor ti ima karencu mislim oko 25dana ako se ne varam,ja sam im dao sad RODOTEt bugarski proizvod ali jako mi se svidja i kako se izmesa sa hranom.

Ove godine uvalili mi neke lekove gde su im rokovi bili isteceni pa sam uglanom bacio te lekove i uzeo sam ove bugarske lekove iz Bg,povoljniji su malo od ovih nasih a i dobri su.
 
Sad prestao kasalj i poceo krvavi proliv. Imam i uginuca vec. Ne vidim kod svih svinja proliv vec kod nekih. Da li da ih sve bodem iako nemaju ili da cekam da dobiju posto vidim da svi polako dobijaju. Imam 40 svinja i nije neka kolicina da svima dam inekciju nego kako da to uradim a da valja? Do sad katastrofalni bilans. Na ovu cenu jos i ova opaka bolest. Ne znam sta da radim. I da li je Hemutin dobar ili Floron ili sta bi bilo najbolje? Pomagajte ljudi odnece vrag salu.
 
Rodocium 10% uzmi isti slucaj sam imao i ja i idi posle sa herbom...u pocetku treba ti neki jak antibiotik i posle idi sa tom herbom za 3 dana videcev dobar efekat.Ovi koji ne jedu koji su jako zakaceni tiamulin idi 30% vise prvi ubod.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh