Bolesti svinja i njihovo lečenje

Da li taj patent herba pomaze i kod obicnog proliva??
 
Sad prestao kasalj i poceo krvavi proliv. Imam i uginuca vec. Ne vidim kod svih svinja proliv vec kod nekih. Da li da ih sve bodem iako nemaju ili da cekam da dobiju posto vidim da svi polako dobijaju. Imam 40 svinja i nije neka kolicina da svima dam inekciju nego kako da to uradim a da valja? Do sad katastrofalni bilans. Na ovu cenu jos i ova opaka bolest. Ne znam sta da radim. I da li je Hemutin dobar ili Floron ili sta bi bilo najbolje? Pomagajte ljudi odnece vrag salu.
Ako ti jedu ubacuj odmah u hranu Ampicilin antibiotik nema nista bolje veruj mi meni, su letos trovali svinje s granulama za miseve, znas kako to jede creva bio je i krvav proliv i krv u stolici ali sam uspeo da spasem, nekoliko je crklo sad sam stavio video nadzor koga snimi kacim za dzip i vucem po selu... Od ampicilina meni je za dan prestala krv u stolici, boli su i veterinari ali da nisam ubacio prasak mrka kapa...
 
Sad prestao kasalj i poceo krvavi proliv. Imam i uginuca vec. Ne vidim kod svih svinja proliv vec kod nekih. Da li da ih sve bodem iako nemaju ili da cekam da dobiju posto vidim da svi polako dobijaju. Imam 40 svinja i nije neka kolicina da svima dam inekciju nego kako da to uradim a da valja? Do sad katastrofalni bilans. Na ovu cenu jos i ova opaka bolest. Ne znam sta da radim. I da li je Hemutin dobar ili Floron ili sta bi bilo najbolje? Pomagajte ljudi odnece vrag salu.
Uzrok za proliv ti je pokvarena hrana ili jedu svoj izmet pa zato dolazi do krvavog proliva ili ti je kukuruz pokvaren.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako ti jedu ubacuj odmah u hranu Ampicilin antibiotik nema nista bolje veruj mi meni, su letos trovali svinje s granulama za miseve, znas kako to jede creva bio je i krvav proliv i krv u stolici ali sam uspeo da spasem, nekoliko je crklo sad sam stavio video nadzor koga snimi kacim za dzip i vucem po selu... Od ampicilina meni je za dan prestala krv u stolici, boli su i veterinari ali da nisam ubacio prasak mrka kapa...
Za dan ti ne deluje malte ne nijedan lek.Tek nakoh 24h pa do 48h vide se efekti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Za dan ti ne deluje malte ne nijedan lek.Tek nakoh 24h pa do 48h vide se efekti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Jeste Maxo ali meni se desavalo da ako ne dam uvece injekciju a samo je krenuo izmet u boji cementa koji nesto kasnije prelazi u krvav, ujutru gotov crko, a ampicilin se sve vise koristi i na zapadu, a kod mene ja sam ujutro primetio crn izmet natopljen krvlju i naravno isto jutro ubacio ampicilin, uvece je vec crn izmet s manje krvi jer kod mene je bio problem na delu debelog creva secirao sam jednog, naravno pre toga sam smanjio hranu na minimum tako da su im creva gotovo bila prazna...a nakon dan dva se vidi naravno pravi efekat...ma crkavali su bukvalno za 3 do 4 sata od pojave krvi u izmetu...Poludeo sam tad...
 
Jeste Maxo ali meni se desavalo da ako ne dam uvece injekciju a samo je krenuo izmet u boji cementa koji nesto kasnije prelazi u krvav, ujutru gotov crko, a ampicilin se sve vise koristi i na zapadu, a kod mene ja sam ujutro primetio crn izmet natopljen krvlju i naravno isto jutro ubacio ampicilin, uvece je vec crn izmet s manje krvi jer kod mene je bio problem na delu debelog creva secirao sam jednog, naravno pre toga sam smanjio hranu na minimum tako da su im creva gotovo bila prazna...a nakon dan dva se vidi naravno pravi efekat...ma crkavali su bukvalno za 3 do 4 sata od pojave krvi u izmetu...Poludeo sam tad...


Tu se nebih slozio sa tobom nikako, nemogu je da uvece bude sive boje izmet a ujutru vec da ti podrkne nema sanse.Druze kod mene 5 dana iz njih je curio krvavi proliv crven bre ko krv i uspeo sam da ih izlecim,inekcijono sam im dao i kroz hranu.Pazi ti kazes da uvece im ubacis ampicilin u hranu i ujutru je vec crn???nemoj mene zajbati kao prvo i da im das inekcije duplu dozu tek za 2 dana ces videti efekat a ti im das kroz hrnau i vec ujutru tj za 12 sati im izmet vec crn,to nema sanse!

Kad imaju krvavi proliv dajem im inekciju posle 12sati ne vidim nikakvu reakciju tek nakon 24h vidi se da se popravlja izmet nije vise 100% crven nego 50% pomesan sa sivom bojom i tek nakon 48h stanje izmeta je vec ok.

- - - - - - - - - -

Sad prestao kasalj i poceo krvavi proliv. Imam i uginuca vec. Ne vidim kod svih svinja proliv vec kod nekih. Da li da ih sve bodem iako nemaju ili da cekam da dobiju posto vidim da svi polako dobijaju. Imam 40 svinja i nije neka kolicina da svima dam inekciju nego kako da to uradim a da valja? Do sad katastrofalni bilans. Na ovu cenu jos i ova opaka bolest. Ne znam sta da radim. I da li je Hemutin dobar ili Floron ili sta bi bilo najbolje? Pomagajte ljudi odnece vrag salu.

AKo hoces da ih izlecis javi mi se na pp
 
Pa to je tako kada je krvav proliv kod mene ga je samo jedno imalo, ostali su imali tvrdu normalnu balegu, ali punu krvi nesto slicno kao kada pukne cir, a napisao sam da su mi trovali svinje, naso sam granule za miseve... iz njih bukvalno za 3 do 4 sata izadje sva krv, za jedno popodne postanu beli kao krec koza njuska usi, jednostavno anemicni.. Davao sam i duplu dozu injekciono jednom je stalo srce kada sam mu dao i izvucem ga na hodnik mrtav, i nogom iz sve snage dest puta u grudni kos i poce da dise a bio mrtav oko minut, svinje su bile 80kg... nisi Maxo imao takav slucaj i ne zelim da ga ikad imas ni ti ni bilo ko, krvav proliv je macji kasalj za to sto je mene snaslo...
 
Dejo ima problem sa krvavim prolivom izazvan bakterijom brahispera a ti mile si imao trovanje sto nije isto,tako sto je kod tebe pomoglo ne mora da znaci da ce kod njega,ja sam rekao sta ce pomoci a on kako hoce.
 
Evo da vam se javim.Sto se tice vrste proliva nije crven i ne tece iz njih jarko crvene boje nego je sluzav i tamno crvene boje vise i smrdi uzasno.u SUbotu uvece sam do ponoci bio u svinjcu i davao im Hemutin.Bilo je 5 kriticnih koji nisu ni ustajali i vec sam ih bio otpisao ali za napoverovati evo jutros se krecu i dosli su do hranilice i jedu polako hranu pomesanu sa Patent HERBA. Dao sam im svima Hemutin i oni koji imaju proliv i oni koji nemaju pa sad videcemo. od 4 boksa u kome drzim svinje 2 su zahvatile krvav proliv a u druga dva nije i oni idu na prodaju u cetvrtaak i imaju tretman samo sa HERBOM i njima nisam davao lek.
El neko osigurava svinje u toku tova i koliko je to po komadu? imam 5 uginuca i boga mi to je 10% i vec jako boli po dzepu pa zato pitam za osiguranje....zvao sam vec jednog u Generaliju osiguranje zivotinja i rekao je da ce mi sastaviti ponudu za sledecu turu pa me bas zanima el ima neko iskustva u ovome...?
 
Ja sam osiguravao i nema vajde od toga,opet sam ja bio u minusu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Moze li mi neko reci iz iskustva problem zbog cega mi krmace po odlucenju prasadi u 4-5 nedelji ulaze u estrus tek posle mesec dana otprilike a ne ranije... Krmace se veoma kvalitetno hrane patetent program...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Moze li mi neko reci iz iskustva problem zbog cega mi krmace po odlucenju prasadi u 4-5 nedelji ulaze u estrus tek posle mesec dana otprilike a ne ranije... Krmace se veoma kvalitetno hrane patetent program...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
Probaj da joj promenis mesto po odbicu prasadi, mozda joj treba I stimulacija da proseta nerast 3-4 dan pored nje. Hoce to da se desi i ako ima vise prasica pa je iscede oslabi vise i onda ne trazi odmah 5 dan po odlucenju. Postoji puno razloga ovo su najcesci bar kod mene..

Послато са SM-A320FL уз помоћ Тапатока
 
Probaj da joj promenis mesto po odbicu prasadi, mozda joj treba I stimulacija da proseta nerast 3-4 dan pored nje. Hoce to da se desi i ako ima vise prasica pa je iscede oslabi vise i onda ne trazi odmah 5 dan po odlucenju. Postoji puno razloga ovo su najcesci bar kod mene..

Послато са SM-A320FL уз помоћ Тапатока
Probao sve to inace. hvala ti.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Probaj ubaci u hranu vitaminske smese koje sadrze vise selena i vitamina A.

Послато са SM-A320FL уз помоћ Тапатока
 


Код прасица се појавиле ране на кожи величине чепа од флаше.Прво се појави плик па отворена рана и на крају краста која отпадне и остане ожиљак(као богиње).Обично буду 2-3 флеке најчешће на буту и леђима.Прасици су стари два месеца ,весели су ,једу и оболелих има око 10%.Ветеринар незна шта је у питању а каже да је видео на доста места исте случаје као код мене. Пре неки дан се појавили исти симптоми и код прасица од 4 недеље који сисају и који се налазе у другом објекту који је удаљен 50 мет. Дали је неко имао нешто слично и како прасице заштитити?
 
Poslednja izmena:
Prasici muski oko 40 kg ustrojeni danas, posle koliko moze da se kolju bez problema?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Kupio sam prasice za tov pre nedelju dana.Pre 2 dana kastrirali muske,jutros katastrofa u jednom boksu.Dva praseta od 25kg temperetaru imaju preko 41 i jedva ustali.Bio veterinar posto sam ja bio na poslu i dao im neke 3 inekcije,pridigli su se do veceri i koliko toliko im je bolje da bi sad jos 3 kom evo sad uvece isto tako,temperatura i ne ustaju.Sta bi moglo biti?Neki kazu soja (presao sam pre 4 dana sa s. sacme na s. pogacu jer neke redovne soje nemam u blizini a od farmcommerca mi se ne uzima jer kvalitet je na oko katastrofa,soja se crveni od kuruza i crni od suncokreta.Sta bi mogao biti uzrok ovog stanaj prasica?Cekam ujutro veterinara i da vidim hoce li preziveti ovi leceni.
 
Kupio sam prasice za tov pre nedelju dana.Pre 2 dana kastrirali muske,jutros katastrofa u jednom boksu.Dva praseta od 25kg temperetaru imaju preko 41 i jedva ustali.Bio veterinar posto sam ja bio na poslu i dao im neke 3 inekcije,pridigli su se do veceri i koliko toliko im je bolje da bi sad jos 3 kom evo sad uvece isto tako,temperatura i ne ustaju.Sta bi moglo biti?Neki kazu soja (presao sam pre 4 dana sa s. sacme na s. pogacu jer neke redovne soje nemam u blizini a od farmcommerca mi se ne uzima jer kvalitet je na oko katastrofa,soja se crveni od kuruza i crni od suncokreta.Sta bi mogao biti uzrok ovog stanaj prasica?Cekam ujutro veterinara i da vidim hoce li preziveti ovi leceni.



Jel si uzeo prasad iz otkupa??

STA IMA VEZE SOJA SA TEMPERATUROM?!?

Sad Dejo kad si usao u igru idi samo sa antibioticima kroz hranu da se ne prosiruje kod vecina,ove ostale izlouj u drugi boks (inkubaciju) idi inekciono tilozin, floron+ oksitetraciklin.
 
Nazad
Vrh