Bolesti svinja i njihovo lečenje

Covec,jal vi svinje filujete antibioticma i ljekovima.Od polovine vas nije dobro kupovati svinje..Pa one su pune antibiotika ..Bolje da potrazite uzrok sto se to dogada
 
Prijatelju ja te svinje koristim i za ishranu svoje dece,a na svim farmama se desi po nekad problem i tad se mora intervenisati....pa i covek se nekad razboli... ti sigurno hranis svinje koprivom i kamilicom
 
Nisam ja rekao drug da se svinje ne lijece vec da bi trebao trazit uzrok ako se cesto ponavlja ista stvar ....Treba da znas da je kod svinja isto ko i kod covjeka..sto vise antibiotika to slabij imunitet (zasto se piu probiotici kad se koriste antibiotici)...Draxxin ti je karenca 33 dana i ako ih mislis prodavati za Vaskrs sta ce bit drugo nego pod antibioticima.
Nisam ja mislio konkretno na tebe(vidis da ljudi filuju krmace antibioticima a nisu se cestito ni oprasile),samo sam se nadovezo na raspravu
 
Draxxin nisam spomenuo da cu koristiti samo pitam za cenu,sa prasadima imam problem kako sam reko do nekih 15kg odprilike,a sto se uzroka tice i to sam naveo da predpostavljam sta je problem.... kod mene krmace od injekcija dobiajau ad3,selen,karoten i ivermektin....
Mene vise brine ovaj zakon o trgovini gmo soje i toga sta ce stavljati u gotove koncentrate od antibiotika koje koriste odgajivaci svinja,:ppozdrav:
 
Ima li ko da zna?
Dali nije u pitanju enzootska pneumonija svinja, luftiraj malo objekat, nece ti nista od lekova tu pomoci malo ce ublaziti ali to traje nekih 25 dana ima da kaslju i nesto je manji prirast ako je pneumonija. Meni se desilo pre tri godine i negde u februaru, 70 tovljenika kilaza od 40 do 60kg je bila u tri boksa. Krmace teze oboljevaju. Ako samo kaslju a nemaju proliv nije opasno to je najlblazi vid pneumonije. Moraju da otkaslju svoje i prodje jedino sto se tov produzi za neke dve nedlje pa tu eto troska...Ne znam sta bi drugo moglo biti...
 
Ove godine se nadam da odradim zasebno prasiliste i odgajaliste pa da se to resi na mnogo bolji nacin...Je l ima nekoga ovde da radi kavezno drzanje prasadi?
Ja radi, kavezni sistem drzanja, boksovi su 1,8x 1,2m i u njih staje oko 11-12 kom, kako rastu broj smanjujem, i mnogo se olje pokazao nego veci boksovi, stim da u ovom odgajalistu nemam bazene ispod, nego sapiram svakih 5-7dana.

- - - - - - - - - -

Atrofični rinitis je upala nosa kod svinja koja se očituje kihanjem. Oboljevaju najčešće mlade životinje. Etiologija je složena. Najznačajniju ulogu u nastanku bolesti imaju Bordetella bronchiseptica i Pasteurella multocida te Haemophilus suis. U većini krda prisutan je neprogresivni atrofični rinitis. Krmače izlučuju uzročnika i rijetko pokazuju ikakve kliničke simptome bolesti.Pojavi bolesti pogoduje prenapučenost, loša ventilacija (amonijak i prašina) mješanje svinja iz različitih legala i postojanje neke druge bolesti.Bolest se djeli na dva oblika:
• Neprogresivni atrofični rinitis uzrokovan s B.bronchiseptica koji je blag i prolazan.
• Progresivni atrofični rinitis uzrokovan s P.multocida dolazi u težem obliku i dugo traje. Toksini P. multocidauzrokuju stalnu, trajnu, progresivnu upalu nosnih prohoda koja može napredovati do te mjere da uzrokuje deformacije na hrskavicama i kosti gornje čeljusti.Simptomi atrofičnog rinitisa jave se obično u dobi do 8 tjedana a očituju se kihanjem, kašljem, suzenjem, otresanjem glavom, iscjetkom iz nosa, krvarenjem iz nosa, konjuktivitisom, u teškim slučajevima deformacijom gornje čeljusti. Kod ovih situacija samo pomaze Fluorfenikol.
 
50ml 9500din po V P.
Imam 250ml po 350e.
Ja sam uzeo sada idem da ih zastitim sve.
9c51440bec47e8d4c0bb1e016fe50a2a.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koji Tiacor si uzeo ovaj suboticki tiacor CTC PLUS? Nemogu da si platio samo 13900din, ja uzimam po veleprodajnoj ceni i zasla me nekih 19.000din 10kg, a ovako kantice po 1kg je 2500din.

Mozda si uzeo nesto ispod ruke da bude maznuto?Ovi mi daju najbolje cene a sve idem preko racuna kod njih zbog firme.
 
Sve je moguće :haha:

IMG_20180313_181432_1.jpg
[/URL][/IMG]

Kod nas se može 1 kg kupiti po 2100 din po vet. apotekama
Dok npr. Hemutin CTC ( isti sastav samo drugi nosač) ide od 2100 -2500 din /kg kako koja vet. apoteka ili stanica
 
Sve je moguće :haha:

IMG_20180313_181432_1.jpg
[/URL][/IMG]

Kod nas se može 1 kg kupiti po 2100 din po vet. apotekama
Dok npr. Hemutin CTC ( isti sastav samo drugi nosač) ide od 2100 -2500 din /kg kako koja vet. apoteka ili stanica


Iz koje apoteke si uzimao ovaj tiacor?Dosta je razlike oko cene 5000din po kanti, I jos ovi mi dali po VP jer sve uzimam kod njih istu cenu su mi dali kao sto daju MATIJEVICU i ALMEXU i ostale ekipe.
 
Kako praktikujete osemenjavanje krmaca. Da li jedamput ujutru pa istog dana uvece ili jutro pa jutro ili mozda tri puta? .. i posle kog dana osemenjavate kada se primeti trazenje nerasta to jest kada se ukopa umesto stoji nece da jede i slicno? .. Pre svega me zanima iskustva ne teorija..

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Poštovane kolege pozdrav,
Prije 2 dana, ne znam kako, prase (ima 30ak kg) je uganulo lijevu plečku. Veterinar je dolazio, kaže da noga nije slomljena, dao mu je neke injekcije, jelo je, međutim prase sinoć nije moglo uopšte da se osloni nimalo na prednje noge, padalo je. Ležao je, uganuta noga mu se tresla, na najmanji dodir je jako skičao. Veterinar kaže da očekujemo da 6-7 dana hramlje i da bi trebalo sa ozdravi. Mene interesuje da li ste imali sličnih iskustava i da li možemo nekako olakšati prasetu? Hvala
 
Ljubo mi kad neko prase zezne nogu jedemo prasetinu nezovemo veterinara pa neznam odgovor na tvoje pitanje ,da li je slomljeno ili ne moze se videti jedino rengenom isto kao i ljudi zar ne?
 
Nazad
Vrh