Bolesti svinja i njihovo lečenje

Koji antibiotik u hranu da stavim?
Isao po prasad direktno kod proizvodjaca.
 
Evo da se javim.Ne znam na osnovu cega ali veterinar je zakljucio da je neka bakterijska infekcija.OD 50kom 9 kom leceno i platio veterinaru 3800din jer nisam bio kuci po cele dane pa nisam mogao leciti sam.Inace davao je tilozin,floron i jos neki lek (zena nije uspela skontati koji je) al verovatno onaj sto je Maxa napisao.Sad u hranu po preporuci veterinara linkomicin-spektinomicin(nelioospec) 840din 0.5kg 2kg na t hrane pa cemo videti sta ce biti sa ostalima.Ima po malo i kaslja i proliva pa bi to sve trebalo da resi.U glavnom svi su se pridigli,nemaju temp ali izmrsavili su i sklopili se ali se vracaju sad na hranilicu.
Inace osigurao sam ih sve pre 7 dana pa ako nekog neso zanima oko toga neka pita.
 
Evo da se javim.Ne znam na osnovu cega ali veterinar je zakljucio da je neka bakterijska infekcija.OD 50kom 9 kom leceno i platio veterinaru 3800din jer nisam bio kuci po cele dane pa nisam mogao leciti sam.Inace davao je tilozin,floron i jos neki lek (zena nije uspela skontati koji je) al verovatno onaj sto je Maxa napisao.Sad u hranu po preporuci veterinara linkomicin-spektinomicin(nelioospec) 840din 0.5kg 2kg na t hrane pa cemo videti sta ce biti sa ostalima.Ima po malo i kaslja i proliva pa bi to sve trebalo da resi.U glavnom svi su se pridigli,nemaju temp ali izmrsavili su i sklopili se ali se vracaju sad na hranilicu.
Inace osigurao sam ih sve pre 7 dana pa ako nekog neso zanima oko toga neka pita.
Mene zanimaju uslovi osiguranja

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
800 din od komada,pokriva sve,skoro pa ''tel kel'' i mikoplazmu i prinudno i srcani i sve. ulazna cena dogovorena na 200 din praseta uginuce na 160 tovljenika i racuna se cena prirasta tj cena dana prirasta tako da pri uginucu dobijam oko 5.000 din ulaza praseta + cena jednog dana prirasta uzeto u obzir 2.8 na kg prirasta,nemam sad pred sobom tacno kalkulaciju i nemam vremena traziti jer sam na poslu od jutra do mraka al kad se sustignem mogu uslikati pa poslati. to nije preko direktnog osiguranja nego preko zastupnika Milovana a on trazi osiguravajuce kuce sa najboljim uslovima,i trenutno sam dobio za ovu novu turu 10% popusta.
Kome treba dacu mu broj zove se Milovan i iz Backe palanke je a radi na terenu Subotica i Sever Backe i on izlazi direktno na osiguranje pa ide lako dogovor.
 
Uh kamo srece meni te kreditne sposobnosti.Prvo u crediagricole 20ha na svom imenu pa posle i **greška lizu.Sve ispod 20ha ni ne dozvoljavaju da im sednes na stolicu za razgovor.
 
Pod kojim uslovima i koliki ti je promet na racun godisnje?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Otplata od godinu do 3 godine kamata od 1 do 3 posto ,promet ????,to je ovaj sto ministarstvo daje preko njih ,daju jos za gorivo neku karticu isto kreditna nisam razumeo
 
Imam problem,imam tri bravca sto za sebe hranim i u cetvrtak uvece se pojavio proliv ( bravci su oko 150kg).Juce je proliv nastavio i kontakirao sam veterinara ,on me je savetovao da im ubacim u vodu neolispek i ne dam im veceru kao ni dorucak ujutro sto sam i uradio.Medjutim danas oni i dalje imaju proliv iako nista nisu jeli mada su mi zivahni,ali desava se to da jedna nazimica u drugom oboru od 50-60kg povraca ceo dan i drugi bravac/nazimica ( sto nikad nije primila nerasta i sad ima preko 250kg ) drzi spustenu glavu i slabo jede ceo dan.Kad je veterinar dosao konstatovao je crveni vetar na toj bravac/nazimici i dao joj lek za crveni vetar i rekao da 2 nedelje ne sme da se kolje, nazimici sto povraca dao je samo lek (al ne za crveni vetar) i bravcima nista nije dao nego me savetovao da ako i sutra budu imali proliv da koljem u ponedeljak (iako je svinjikolj trebaobiti za 2nedelje).E sad mene zanima dal je moguce da samo taj bravac/nazimica ima crveni vetar a ovi drugi ne dobiju iako su spojeni/blizu svinjici?Jel imao neko slicnu situaciju da veliki bravci dobiju proliv i dal da se kockam pa ih ostavim do 8decembra kad je svinjokolj?
Ps. pre 4 dana mi je bio jedan drugi veterinar i strojio prasad , ovaj veterinar mi kaze da postoji velika verovatnoca da je on preneo crveni vetar pa me zanima jel moguce tako nesto?
 
Veterinar mi kaze da ti bravci nemaju crveni vetar , samo proliv. Koji su jos simptomi crvenog vetra? Ne znam sta da radim...
 
Vrlo visoka temperatura ,crveni plikovi prvo po neznijem delu a kasnije po celom telu koji ispucaju i ljuzdraju se.
Za proliv bez karence ti je rekao Marko i moze jos i vetan prah.
 
Meni se posle tog vetan praha meso osetilo malo na neki cudan miris i ukus,nisam bacio veterinar kaze da to nije nista,e sad,pre klanja sam ga koristio oko 2 nedelje i 2 nedelje pred klanje prestao.
 
Nazad
Vrh