Bolesti svinja i njihovo lečenje

Vetan je lek bez karence na biljnoj bazi ustvari to je ekstrat kestena.
 
Pozdrav svima.
Kako leciti uzrok cadjavisti ili stafilokoke, izgubiosam 10 prasadi na sisi za par dana skoro svaku turu mi hvata zadnje sto sam probao je dezinfekcija svih objekata i promena svih svinja ali problem i dalje postoji, sta raditi dalje?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
pozdrav. Ne znam koliko je aktivna ova tema ali nista ne kosta da postavim pitanje.
Imam tri tovljenika od oko 40-50kg i u zadnjih mesec dana su pocele da im se pojavljuju tamne flekice po telu ,prvo po zadnjem delu a sada vidim da se sire i napred.U pocetku sam mislio da imaju fleke jer inace imam flekave svinje ,ali danas primetih da se sire i da nisu bas ciste crne boje .Uglavnom jedu odlicno i napreduju super ,na njima se nista drugo ne primecuje sem tih flekica tackica.
Pa ako neko zna nesto o tome nek napise ,hvala :osmeh:
 
Dobar Dan ljudi zna li neko naziv praska Koji se koristi da prasici odmah po rodjenju see valjaju u njega ili kako da see izrazim vec.. I cime namazati repove kada see poseku ... I iskustva spricanjem 2 kubika gvozdja u mosnice ili vrat prasetu I da li treba prvog Dana pored toga davati neki mix vitamin?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Prasici se mogu valjati u zeolit. Sad da li je preparat minazel ili neki drugi naziv zavisi od proizvodjaca. Gvozdje ne u mosnice mego u butic. A mogu se davati u drugi butic tada vitamin ad3e.
 
Ja sam ranije koristio SanoSan za smanjenje vlage zimi u objektu
Kada sam se raspitivao o SanoSan-u tada mi je zastupnik Sana rekao da se u njega mogu uvaljati tek oprašeni prasici jer bzo ih osuši
 
Ja sam ranije koristio SanoSan za smanjenje vlage zimi u objektu
Kada sam se raspitivao o SanoSan-u tada mi je zastupnik Sana rekao da se u njega mogu uvaljati tek oprašeni prasici jer bzo ih osuši
Koliko si iso od prilike po kvadratu...ja ga koristim u prasilistu jednom nedeljno za dezinfekciju

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Neznam dalije tema odgovarajuca ali evo da priupitam.
Kupio sam 6 nazimica sa jedne farme. Pet su pripustile nerasta i toje u redu racunaosam da nece sve da ispadnu kako treba. E sad vec mesec dana posle odbica nijedna ne trazi nerasta. Da im udarim injekciju ili da prodajem sta mislite?
P.S. dali postoji neka bolest zarazna koja utice na reprodukciju?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Normalno je da posle prvog prasenja krmaca malo teze potrazi....
Ocisti ih od parazita,daj malo zeleno ako umas i ponacaj procenat proteina u hrani na 14-16%... Trebalo bi da to sve bude ok

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Hranu sam pojacao. A od parazita nisam cistio. A zeleno je trava (lucerka) ili gresim?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Da trava ili lucerka,mozes i dekstrozu ili secer sto kaze kolega jeftiniji je i ako su ti u mracnom prebaci ih u svetliju prostoriju ili upali jako svetlo da sija non stop...ako imas nerasta pusti i njega malo blizu njih...kad potrazi prva potrazice sve ostale
 
Hvala svima na odgovorima probacu pa javljam sta se desava. Pozdrav

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Veceras kad sam hranio krmace,primetio sam da jedna slabije jede i da je mrzovoljna.Kad sam se malo bolje zagledao ,imao sam sta i da vidim.Puna ledja buva na krmaci.Imao sam nekog starog praska sto sam prasio psa(za buve ) ,oprasio sam je i onako rucno ubijao kolko sam mogao.E sad sutra cu otici do veterinara ,uzeti jos tog praska i oprasiti i ostale krmace u objektu( jer kontam da ce preci i na druge).Sta dalje da radim? sa cim da oprskam ceo objekat?Jel imao neko slicnu situaciju?

Inace , neki dan nazimica nije htela izaci iz svinjca i kolegin nerast je usao u objekat i skocio na nju pa predpostavljam da je on i doneo...
 
Само ивермектин инјекционо. Решава врло брзо и заштитиће их барем 3-4 месеца. Ово важи само ако је супрасност већа од 60-70 дана. Објекат у коме се налазе животиње требало би попрскати раствором ектанона. Велика вероватноћа је да су дошле на нерасту.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ovu sto sam cistio jeste suprasna oko 70dana,ali ove druge su tek koji dan.
Taj rastvor,da li smem prskati dok su zivotinju u objektu i po njima ,ili mora da se isprazni?
 
Nazad
Vrh