Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Верујем да је милорад23 од марта па до сада урадио већ генералну

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Gde su najpovoljniji delovi? Vidim u Juselu su dobre cene... Koje marke lezajeva i karika preporucujete? Kakav je Garant futog danas, ili Kotor?
 
Radio polusklop za 549 pre neki dan, 45000 din

Delovi okolo, filteri, semerinzi nova uljna pumpa,ulje ulosci dizni itd oko 30.000 din.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja radio prošle nedelje motor Rakovice 65 kod Picana u Šapcu. Cena 680 eura. Radjena i glava komplet (ventili, vodjice, sicevi, ravnjanje). Delove koje je obezbedila mašinska radionica su: klipovi, karike, hilzne, ležajevi radilice, čaure klipnjače, vodjice, ventili. Ugradio mi neke klipove koje imaju čelični prsten na mestu prve karike, kao kod turbo motora. Kaže da su engleski, ali ja takve klipove nigde nisam uspeo da pronadjem na internetu.
Bio sam uzeo NPR sklopove ali sam ih vratio jer komora na klipu nije iste zapremine kao na starim klipovima.
 
Poslednja izmena:
Ne samo ja, mnogi, derikoza, radi i ono sto ne treba da se radi, samo da bi uzeo pare
i jos sto sta sam cuo od ljudi koji su otvarali motor koji je on radio nakon izvesnog vremena
 
Sad si me pokopao skroz. Meni ga mehaničar preporučio. Da se nisam ispalio sa NPR klipovima ne bih prihvatio njegove delove. Ali šta je tu je.
 
Mi bi trebali ovih dana da rasturimo 539, masinska r. ce poravnati glavu, blok, obraditi radilicu i ubaciti hilzne, mi radimo ostalo. To se pokazalo naj bolje za nas pojam.
 
Sto si se ispalio sa NPR
Jesi li mu odneo delove
Jesam odneo delove, ali smo pre nego što smo odneli delove izmeri zapreminu udubljenja na klipu i zapremina kod NPR klipa je oko 32cm3 a kod originalnog klipa je 40cm3. Tako da ne bi bio ist stepen kompresije. Kod DM motora u gornjoj mrtvoj tački je zapremina između glave i klipa 44cm3 tako da je razlika od 8cm3 izmedju ova dva klipa baš velika i pregrevao bi se motor. Nije on mene prisiljavao da uzmem delove od njega ali je rekao da ima dobre engleske klipove i ja pristanem da se ne bih ponovo smarao sa novim klipovima.
 
Nazad
Vrh