Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Nova hilzna ne obradjena je debljeg zida i sigurnija za ubacivanje(zato je i neobradjena)a obradjena na meru je jako tanka i desava se posto je to gus da pukne prilikom ubacivanja.
 
Skuplje ubacivanje jer trose suhi led.
IMR motori nisu pravljeni za to , ova videa su sa originalnim perkins motorima, druga tehnologija izrade i drugaciji materijali(direktasi).
Sta da ti naplate kad ne obradjuju, a takodje i kvalitet ovih suhih , tko garantuje da nisu neka bezimena PRC proizvodnja.
 
Ja kada sam radio S46 rastavio sam cijeli motor, kupio sve novo, oso u masinsku radionicu u gradu, dao im svoje stubline i oni ih upresovali, isto mi je majstor prodavo pricu da razbusimo blok ima on vece stubline bla,bla nisam pristao naravno, radilicu je premjerio nije morao obrađivat, odradio glavu, nove ventile vođice i sve sto ide, te fore s ledom funkciniraju, u danasnje vrijeme to radit, pa nije ko nekad da ima jedna takva opremljena radiona u drzavi danas ih na svakom koraku, a sam to radit zbog par stotina kuna ne pada mi napamet :ppozdrav:
 
i koja je cena bez majstora za motor od imt 560... delovi i obrada. eto i kod mene traktor ima snage i pali kao lud, ali nema pritiska i trosi ulje a radilica iam i aksijalnog i radijalnog lufta... mozda bi jos isao ali ne bi da stane u sezoni, jer sve lake radove i sejanje on radi...
 
mene je izasao polu sklop , i glavu da mi urade u cubiju 570 eur za 558, stim da je 70e bilo trnovanje bloka.
sam sam sve sklapao, izaslo na kraju sve ukupno oko 85-90000

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
i koja je cena bez majstora za motor od imt 560... delovi i obrada. eto i kod mene traktor ima snage i pali kao lud, ali nema pritiska i trosi ulje a radilica iam i aksijalnog i radijalnog lufta... mozda bi jos isao ali ne bi da stane u sezoni, jer sve lake radove i sejanje on radi...

Aksijalni veliki luft nije dobar , kod mene poderao i blok, bila malo suplja opravka , nije 560 drugi imt.


Hocu da kazem da nije problem sa strojnom obradom , ima jako puno radiona koje to rade , problem je sa kvalitetom materijala koji se ugradjuje , tocnije ne kvalitetom. U Zetor ubacene mokre hilzne i novi klipovi sve Made in Zetor u kutijama sa hologramima i njihovi ventili, a poceo da izbacuje vec malo plavkastog dima na 1000rH , nije pregrijan(ima termostat) niti nesto posebno opterecivan motor, od tada je sipano skuplje ulje nego sto treba i mjenjano u kracim intervalima nego sto treba.
 
Kod mene je isto Perkins motor,jer je traktor MF..
Ma nebudemo doma ubacivali dijelove,vozim u radionu sve i neka mi tamo kažu dal če to igrat ili ne..
 
Dijelovi predani u radionu..
Bilo je malo komplikacija kao oni to ne rade jer su cilindri več razbušeni na mjeru,ali na kraju ipak pristali..
Razlika je u tome da se ovdje blok buši i prilagođava cilindrima,jer njih se nesmije uprešat nutra nego moraju lagano ič..
Vidjet čemo rezultat kad stigne sa obrade..
 
Motor sastavljen,stavljen na traktor i upaljen..
Radi lepo,dobro pali topao,ima snage..

Ali imam problem kod palenja kad je temp 0,kao danas..
Bez grejača vergla i dimi bijelo i treba mu duže da upali??

Glava sređena,donji dio motora sve novo..Dizne i boš pumpa nisu dirane,dizne daju 165bara pritiska..

Očekivao sam da sad neče dimit bijelo kod verglanja i da če prije upalit bez grejača..
 
Ulje je STOU 15w30,Motor Gold..
Išao sam na malo rjeđe ulje,pošto je zimski period i motor obnovljen i preporuka je rjeđe ulje..

Boš pumpa je stavljena na isto mesto kao i prije,otprilike je postavljena tako da je isti razmak na šlicovanim rupama gore i dole..
 
Nazad
Vrh