Inkubatori i prateća oprema

markoni22

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Jan 2009
Poruka
7
Lokacija
Kragujevac
Zanima me gde se mogu kupiti, koji su problemi pri koriscenju, i naravno saveti onih koji ih koriste.

pozdrav.
 
Odg: Inkubatori

Postoji mnogo nacina za nabavku inkubatora ali moras da preciziras njihov kapacitet, da li zelis nove ili polovne i sta zelis da u njima inkubiras i sl.
Sto se tice priplodnih jaja trenutno ih je jako malo na trzistu i kod njih se prodaja uglavnom vrsi na godisnjem nivou ali opet sve zavisi od kolicina i duzine perioda kupovine jaja.
 
Odg: Inkubatori

Interesuju me manji do 200 kokosijih jaja, automatski, pre bih uzeo novi zbog garancije.

@robins
Da li mozes da mi preporucis neke prodavce, ili da mi das neke kontakte?
 
Odg: Inkubatori

Hočeli ko reči gdje se mogu kupiti inkubatori automaski 50-100 kokošijih jaja i kolika je cijena ali nov i fabrički:haha::haha::haha::haha:
 
Odg: Inkubatori

Inkubatori manjeg kapaciteta se najlakse nabavljaju preko oglasa (halo, novosti i sl. ) i postoje i rucno pravljeni i fabricki. One veceg kapaciteta - nove mozete kupiti kod zastupnika a najpoznatiji inkubatori u svetu su belgijski PETERSIME ( agricon Novi Sad ), holandski PAS REFORM (Iradia Novi Sad ) i italijanska VIKTORIA (Centro koka Pozarevac ) . Polovne manjeg i veceg kapaciteta mozete naci i kod nekih servisera a ako nekog zanima moze se javiti na mejl pa cu poslati brojeve telefona da ih ovde ne objavljujem. I novi i polovni daju dobre pilice samo ako su jaja kvalitetna i ako se ispostuje tehnologija izvodjenja po pitanju temperature, vlaznosti i ventilacije. Svako odstupanje ima za rezultat lose izvodjenje i lose pilice tako da se o tome mora voditi racuna.
 
Odg: Inkubatori

Do sada sam nekoliko puta uspesno izveo pilice. Danas jedan inkubator treba da se izvodi ali sam primetio da pilici slabo i polako buse ljusku da li treba necim poprskati ili sta je u pitanju.
 
Odg: Inkubatori

Trebao si svo vreme u tacni drzati vodu da se isparava i savki dan prevrtati jaja.
Zagrij vodu na telesnu temperaturu i tek tada prskaj
 
Odg: Inkubatori

Da sve sam to radio kao i do sada ali izgleda da mi je temperatura bila visoka, to mi je jedan covek rekao. Kad sam uporedio termostat video sam da "laze" za 1,5 stepeni. Izveo se mali broj jaja.
 
Odg: Inkubatori

Po tehnologiji temperatura bi u prvih 18 dana trebala da bude 37,7 C a vlaznost od 55 do 65 % u zavisnosti od starosti jata (starije jato veca vlaznost jer su pore na jajima vece pa se vise vlage gubi u procesu). Zadnja tri dana se temperetura smanjuje na 36.8 C a vlaga povecava na 85% 19. i 20. dana a poslednjeg dana izvodjenja na 60 % da bi se pilici osusili.Tempereturu i vlagu je najbolje kontrolisati pomocu dva termometra od kojih je jedan suv a drugi vlazan (na deo sa zivom ili alkoholom se navuce pamucni fitilj ciji se drugi kraj ubaci u posudicu sa vodom na rastojanju od 20 mm). Prvi treba da pokazuje temperaturu vazduha a drugi vlaznost na osnovu dijagrama za vlazan vazduh. Za ostvarenu temperaturu vazduha od 37.7 C na prvom termometru, drugi treba za vlaznost od 55% da pokazuje temperaturu od 31.5 C . Za vlaznost od 85% drugi treba da pokazuje temperaturu od 34,0%. Ovo je najsigurnija metoda i mnogi savremeni inkubatori je koriste jer joj ne smetaju kretanje vazduha i paperje od malih pilica .
Okretanje jaja treba vrsiti na svaka dva sata. Ako je sve u redu najveci broj pilica se izvede izmedju 18 i 19 dana a ako je visoka temperatura onda se izvode ranije a ako je niska onda kasnije. Termometre je najbolje kontrolisati tako sto se u posudu sa toplom vodom (npr casa ili sl. ) na dno ubaci tanji sundjer ili krpica pa se nakon par minuta ubace uspravno nekoliko termometara . Kada se pokazivanja tempereture stabilizuju onda se ocitaju odstupanja. Najbolje je ako svi pokazu istu temperaturu ili malo odstupanje od recimo max 0.2C.
 
Odg: Inkubatori

Proizvodnja i prodaja inkubatora za lezenje zivine kapaciteta do 3000 komada jaja. Servis inkubatora svih kapaciteta. Blize informacije na www.inkubatori.com
 
Odg: Inkubatori

markoni22 je napisao(la):
Interesuju me manji do 200 kokosijih jaja, automatski, pre bih uzeo novi zbog garancije.

@robins
Da li mozes da mi preporucis neke prodavce, ili da mi das neke kontakte?
ja ti imam inkubatorsku stanicu i radim vec 11 godina sa inkubatorima trazi petersime masine
 
Odg: Inkubatori

ovo što je napisao robins je tačno i vrlo precizno, samo što se to odnosi na višeslojne inkubatore koji imaje ventilator u pogledu temperature
kod malih inkubatora koji imaju samo jednu tacnu i okretanje jaja se vrši ručno temperatura na površini jajeta treba da je veća od 37.7 negde oko 39.5 bar je tako moje iskustvo sa malim inkoubatorom od100 kokošijih :cao:jaja
 
Odg: Inkubatori

Ima vec i takvih kicosa,proizvodjacu nije tesko napraviti a lakse se proda ::namigivanje::
 
Odg: Inkubatori

Interesuje koja vrsta koka nosilja se kod nas najbolje pokazala? Mogući problemi s njima obzirom da se nisam bavioovim poslom a planiram kupiti do 200 kom.
 
Nazad
Vrh