Inkubatori i prateća oprema

Ja imam stankovicev inkubator i zxadovoljan sam!
 
Poslednja izmena od urednika:
Vec sam izveo 7-8 tura pilica u 2014-15 i uvideo sam da sta god da radim nemogu podici izlezenost preko proseka 65:/:
 
Oplodnja mi bude 80-82%.Na lampiranju toliko svetlih jaja bude ostala budu dobro tamna,skartiram tada cak i ona kojima plod pliva po jajetu ako primetim.

- - - - - - - - - -

Uvek bude par razvijenih potpuno piladi koja se ko zna iz kojeg razloga neispile neprobiju ljusku ostalo budu jaja sa razvojem odvijenim do pola ili malo vise.
 
Uginuca u drugoj nedelji nebi trebalo da budu veca od 1%,u trecoj 3-5% u ovisnosti o starosti jata.Sto se tice tih sto ostanu,to je normalno,malpozicije itd..Koji hibrid lezes i kakav ti je inkubator?
 
Poslednja izmena od urednika:
Da ovo su sve tačni odgovori, stim ti pilići što neizlaze netreba ih ni spašavati kod mene se pokazalo da obavezno imaju neku anomaliju i oni nakljucani,nemaju paperje ili samo jedno oko ili krive noge invalidi.....
 
Poslednja izmena od urednika:
Da pitam koji su gabariti ink.od 2000 jaja ,pitam zbog prostor,daliste razmišljali da automatsko okretanje jaja rešite pomoću ekscentra ili da iskoristite podizač stakla tj.mehanizam od kola,ovo mislim za amaterski ink.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da vas pitam... zna li neko ko izrađuje uloške za ink.za jaja ili ih prodaje ko pecaj što ima? Zvao sam u "jomapek"... kazu ne proizvode.
 
Poslednja izmena od urednika:
Tesko da ces naci inkubator za 30 jaja, ima onih plasticnih, ali niko ih ne hvali. Ja ti savetujem da uzmes gore pomenut sara inkubator za 50 jaja, koji ima polugu za okretanje jaja i nemas brige. Okreces jaja tri puta dnevno, jednim pokretom. A mozes i sam da napravis, ja sam napravio kopiju po uzoru na njegov. Kupis grejac od Stankovica, termostat sa kupujem prodajem, dva kulera iz sarog kompa i eto ti inkubatora.
 
bilo bi sjajno kada bi neko okacio potrebne linkove za DIY automatski inkubator
Ranije su ti inkubatori bili svemirski brodovi,dok bi se danas to moglo napraviti za par sati...ali samo uz pomoc odanih forumasa :)
Hvala u svakom slucaju !
 
Nazad
Vrh