Inkubatori i prateća oprema

Odg: Inkubatori

Pravim i izradjujem inkubatore svih vrsta
sa jako pristupacnim cjenama sa neogranicenoim garancijom
na ispravnost rada.nesto od toga mozete pogledatiu na ovom forumu pod oglasi
Ostale pojedinosti na PM ili na dautbeg@yahoo.com
Pozdrav za sve Mirso
izmenio ivanhoe NA prebaci ovo kod sebe
 
Odg: Inkubatori

Pozdrav svima!
Može li mi neko odgovoriti kako su se pokazali inkubatori Morava, koje su im dobre a koje loše osobine? Da li se prilikom kupovine polovnog inkubatora u Srbiji plaća carina prilikom uvoza u BiH? Ako neko ima detaljan opis procesa stavljanja jaj u inkubator, priprema jaja, dezinfekcija, optimalna temperatura i vlažnost, kada se jaja prebacuju u valionik, te postupanje sa tek izleženim pilićima kao i transport, interesuje me kompletna procedura i postupanje?. Ili ako me neko može uputiti na literaturu koja govori o ovoj tematici.

Unaprijed zahvaljujem!.
 
Odg: Inkubatori

Evo opet mene posle poooduze pauze. Sto se tice moravinih inkubatora oni su se pokazali kao veoma dobri i pouzdani za to vrema a i danas mnogi rade sa njima zbog dobrog kvaliteta pilica i jednostavnog odrzavanja. Mana im je malo tezi rad sa njima i veca potrosnja struje. Mogu se naci i danas u oglasima i to za par stotina evra za masinu od 16000 jaja ili kvocku od 4000 jaja. Temperarute o kojima sam pisao su zaista za viseslojne inkubatore a kod jednoslojnih bi trebalo biti vece. Sto se tice literature o postupku ulaganja imam nesto skenirano pa prebaceno u Word format i to je folder od oko 2MB pa ako nekog zanima neka se javi na mejl yurobins@yahoo.com pa cu poslati.Posto je vece od ogranicenja od 360 Kb neznam da li moze da se nekako prilozi uz poruke. Sama procedura je da treba ulagati samo cista jaja sa vrhom nadole i da pre ulaganja budu na temperaturi od bar 18C da ne bi doslo do kondezacije na ljusci. Po ulaganju treba izvrsiti dezinfekciju sa mesavinom vode, hipermangana i formaldehida. Postupak je da se prvo pomesa voda i hipermangan ( na inkubator od 20m3 se koristi 0.3 l vode i 25ograma hipermangana ) pa se zatim u to sipa 0.3litra formaldehida . Posle nekoliko sekundi pocinje reakcija koja je brza i burna a formaklin je opasan i kancerogen pa treba biti brz i zatvoriti vrata masine. Jaja su upredvaljaoniku 18 dana na temperaturi od 37,7 C i vlaznosti od 50-60 % a zatim se prebacuju u valjaonik gde su jos tri dana ali sad na temperaturi od 37C i vlaznosti od 85 %. Kad se izvede oko 30% pilica u valjaonik se ubacuje posuda u kojoj se pomesa 0.2l vode i 0.2l formaldehida koji u ovom slucaju polako isparava i vrsi dezinfekciju. Veoma je vazno da posuda u oba slucaja bude iskljucivo plasticna ili keramicka a nikako metalna. Proces inkubacije traje 21 dan i 8sati i potom se pilici vade iz valjaonika i prebacuju u kutije ili gajbice za transport. Optimalna temperatura u transportu je oko 27C ali uz obavezno dovoljnu kolicinu svezeg vazduha jer lako dodje do pregrevanja u kutijama i uginuca. Prilikom transporta treba napraviti dovoljan razmak (bar 5 do 10 cm ) izmedju kutija zbog ventilacije. Danas ima mnogo proizvodjaca inkubatora a najpoznatiji su PETERSIME, PAS REFORM, VICTORIA itd. Mi radimo sa PETERSIME i GLOBALOMAT inkubatorima i stvarno rade odlicno. Ako treba jos informacija tu sam i valjda cu u buduce imati vise vremena za forum jer ide jesen i zima pa je i posla manje.
 
Odg: Inkubatori

Zahvaljujem se Robinsu na iscrpnom odgovoru samo mi nije jasno jel stavim jaja u inkubator i onda obavim dezinfekciju i jaja i inkubatora zajedno, jel ovaj omjer vode, hiprmangana i formaldehida vrijedi i za inkubator kaciteta od 1130 jaja i gdje se može kupiti formaldehid i hipermangan.
 
Odg: Inkubatori

mirza je napisao(la):
Interesuje koja vrsta koka nosilja se kod nas najbolje pokazala? Mogući problemi s njima obzirom da se nisam bavioovim poslom a planiram kupiti do 200 kom.
Kod nas se najvise koristi ross 308 i uzadnje vreme cob koji je postao hit.Radio sam i sa jednima i sa drugima i mogu reci da je teze raditi sa kobom ali rezultati su bolji, prvenstveno zbog kvaliteta tovnih pilica.
 
Odg: Inkubatori

Ove kolicine hemikalija su za inkubator od 20m3 a za manje i kolicina je proporcionalno manja ali oprez pri radu treba imati uvek.
 
Odg: Inkubatori

zasto ti to nebi napravio?

a Mirso, prijatelj moj, car sto se tice inkubatori.. ja imam njegov model, sve preporuke!!!
 
Odg: Inkubatori

Koliko ja znam tako mali inkubatori (100-200 kokosijih jaja) ne prave se da budu automatski, cak nisam video ni poluautomatski tog kapaciteta. Cena novih je euro po jajetu odnosno za 100jaja 100eura. Ako je neko zainteresovan neka me kontaktira da ga povezem sa covekom koji ih odlicno pravi, naravno daje garanciju.
A ako neko odluci da se ozbiljno bavi time neka nadje za 1200kokosijih, automatski AM 1152 imam ga i vise puta je do sada isplatio sam sebe :)
 
Odg: Inkubatori

pozdrav svima
mene interesuje automacki inkubator do 150 jaja ili manji za svoje upotrebe
ako ima neko ili zna de ima da se kupi nek mi se javi

pozdrav
 
Odg: Inkubatori

Ima ih dosta po oglasima tipa Halo oglasi, Novosti i sl, i uglavnom imaju automatsko regulisanje temperature a okretanje jaja se vrsi otvaranjem i rucnim okretanjem svih jaja. Okretanje se kod automatskih vrsi na svaki sat a kod ovih manjih moze cetri do sest puta dnevno tako da to nije neki problem. Ne znam kakvog su kvaliteta ali im obavezno treba proveravati i bazdariti temperaturu uz pomoc zivinog termometra jer je to najsigurniji nacin.
 
Odg: Inkubatori

ima covek u leskovcu-Stankovic automacke inkubatore samo sipas vodu drugo radi samo sve 200 jaja 200e do kuce postom city a od 100 jaja isti taki 160e sa dostavom do kuce imaju neki drugari obicne oni su 56 jaja 4500din taj sto radi je proveren covek i ovi drugari su zadovoljni evo slika od drugara on je kupio pre 3 godine nikad nije do sad imo problema
 
Odg: Inkubatori

na svijet-ljubimaca.com imate temu za inkubatore za 180 strana
pozdrav,
Post je spojen: [time]1268821737[/time]
_________________________________________________
robins a zasto taj folder ne postavis na rapid share i ovde postavis link.
 
Odg: Inkubatori

Ovaj inkubator na slici ne deluje mi da je automatski... Mislim da ces ipak morati rucno da okreces jaja. Da je dobar to stoji, ali ces morati da vodis racuna i na temperaturu prostorije gde ti je inkubator, jer moze dosta da utice na temperaturu u inkubatoru dok inkubiras jaja.
Post je spojen: [time]среда, 17. март 2010. 06:33:42 MST[/time]
_________________________________________________
robins je napisao(la):
Ima ih dosta po oglasima tipa Halo oglasi, Novosti i sl, i uglavnom imaju automatsko regulisanje temperature a okretanje jaja se vrsi otvaranjem i rucnim okretanjem svih jaja. Okretanje se kod automatskih vrsi na svaki sat a kod ovih manjih moze cetri do sest puta dnevno tako da to nije neki problem. Ne znam kakvog su kvaliteta ali im obavezno treba proveravati i bazdariti temperaturu uz pomoc zivinog termometra jer je to najsigurniji nacin.

Kada se kaze automatski misli se da se jaja sama okrecu, poluautomatski imaju rucicu kojoj se menja polozaj i time se okrecu sve fioke dok kod ostalih se jaja rucno okrecu... Zar ne?!
 
Odg: Inkubatori

i ja sam narucio dva inkubatora, za po 56 kokosjih jaja, od stankovica iduce nedelje idem da ih uzmem.
Okretanje je rucno a radi ih od medijapan/izolacija/medijapan, grejanje jaja je bez ventilatora samo sa grejacem.
 
Odg: Inkubatori

Podela je dobra.
Automatski imaju tajmer koji na svakih sat pomocu mehanizma ili pneumatski okrene jaja. Kod poluautomatskih se okrece rucno pomocu rucice i mehanizma a kod jednoslojnih manjih jaja se rucno okrecu svako posebno. Uputstva za inkubiranje sam slao svima koji su mi putem mejla trazili a vece je od 360KB tako da mislim da ne mogu da ga postavim ovde. Na neki drugi sajt bih postavio kad bih znao kako se postavlja. Cim naucim postavljam i javljam a transtaru saljem mejlom odmah.
 
Odg: Inkubatori

Prijatelji,drugari,reci te mi gde u Srbiji i koji termostat da kupim za inkubator od 13o jajcana mesta,jednoslojni?
 
Odg: Inkubatori

kvalitetne termostate radi
mirso
dautbeg@yahoo.com
Zavidovicki put 46
72220 Zavidovici / BiH
TEL. 061 854294 mozda bi ti mogao poslati autobusom i
stankovic iz leskovac 016/256-095
 
Odg: Inkubatori

@davor1 zovi stankovica ima covek sve i povoljan i daje garanciju
a kao covek je lik posalje ti brzom postom na kucnu adresu :ppozdrav:
 
Odg: Inkubatori

lle de france je napisao(la):
ima covek u leskovcu-Stankovic automacke inkubatore samo sipas vodu drugo radi samo sve 200 jaja 200e do kuce postom city a od 100 jaja isti taki 160e sa dostavom do kuce imaju neki drugari obicne oni su 56 jaja 4500din taj sto radi je proveren covek i ovi drugari su zadovoljni evo slika od drugara on je kupio pre 3 godine nikad nije do sad imo problema


ja imam ovakav inkubator kupljen kod stankovica i jako sam nezadovoljan sa njim
 
Nazad
Vrh