Kako da pokažemo šta stvarno mislimo o našem položaju u državi

dudovcanin

Član
Učlanjen(a)
8 Dec 2008
Poruka
330
Lokacija
Vranje
Cela ti drzava druze radi na sistemu "sjase Kurta da uzjase Murta"
Ma sramota!!!
 
http://www.youtube.com/watch?v=tZ8X_MPLQno

Bez obzira koje njuske se spominju....obratite paznju na ono .............i svima......
Samo potvrdjuju ono sto vec znamo-da su poljoprivrednici gradjani drugog reda.
Ne zamerite za klip mozda je neprimeren, ali mislimm da je to osecanje vecine nas.
Pre par godina je drzava platila staz, penziono i socijalno svim radnicima koji su radili u propalim firmama.Zasto to isto ne urade i poljoprivrednicima?
Nedavno je doneta uredba o otpisu kamata na ime poreza.To ne vazi za poljoprivredu, jer navodno nase poresko resenje sadrzi jos mnoge dazbine koje ne spadaju u tu uredbu, pa nam mrka kapa i od toga.
Na stranu i to sto poljoprivrednik vec 50 godina ne moze da dobije cekove, normalan kredit....
Da je to moguce(a nazalost nije)-niko da nista ne zaseje, pa da ih onda vidimo.
Seljak ima "duznost" prema drzavi da je hrani i brani, a kakvu drzava ima obavezu prema seljaku?
Ali opet mi smo krivi sto cutimo.
 
Eno gledajte šta Grci rade, blokade na sve strane, traže veće subvencije i neka smanjenja za gorivo, a nema nigde žandara da ih peglaju!
 
Ja sam sa vama! Ja sam sa vama! Ja sam sa vama! Ja sam sa vama! Ja sam sa vama! :zli:
 
Teško je nas organizovati, a žandari samo čekaju, odavno nisu imali praktičnu nastavu, i gde nađe Branko Beš. most pobacaće nas u Dunav kao podlogu za novi most što prave pored ovog!
 
Čugi, ima i prilaza Beščanskom mostu, a tu kad stane saobraćaj staje polovina trgovine u ovoj zemlji.
 
Ime je tu najmanji problem,mnogo je veci problem razjedinjenost nasih ljudi neverujem da bi nas se tu nesto mnogo okupilo a dok god se ne ujedinimo tako cemo i prolaziti.
 
šandor je napisao(la):
Nemoj tako Čugi stvarno treba da smislimo nešto !  :udri:   :udri:

Ma znam ja to, al eto mi odavde sa foruma bi hteli ali smo raštrkani na sve strane i nema šanse da svi dođete kod mene ili da svi odemo u Šid ili Bečej itd....e sad razmislite koliko ljudi iz svog mesta možete da skupize za blokadu puta, je evo garantujem za Novu Pazovu da bi nas bilo max troje i šta možemo uraditi......ništa.....da se oraganizujem sa Brankom i da on u S.Paz. sakupi još par ljudi opet je malo, reći će onaj gore eno grupe ludaka šalji žandare da se to razjebe....
 
Sve dok smo neslozni i neorganizovani bice ovako:

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=rhMpOIfGGEQ[/youtube]


Ratari kazu bas nas briga za stocare,stocari za vocare,vocari za povrtare.
Svinjari za ovcare.ovcari za govedare itd itd.
Kad smo mi koji zivimo od sopstvenog rada i znoja neslozni.
Zato mogu da zandari biju sacicu na ponekom mostu.
Da se digne sva sirotinja raja u celoj drzavi od sevara do juga i od istoka do zapada videli bi on da sa nama nema sale.
Ja sam operisan od politike ali bi seljaci trebali da imaju svoju stranku ali pravu i da svi glasaju za nju da udjemo u parlament i vladu.

Ako ste za ustanak samo vicite.

Ja sam za 'ajduke.
 
To i ja pricam,malo je ljudi koji se bave poljoprivredom spremno da se bori za svoje interese.Cudno ali je tako,a dok god se neorganizujemo i pocnemo da se borimo nista od boljeg zivota i poljoprivrede koja donosi dobit i ljudima koji su uvek bili zrtve sistema.
 
Ma strategija nam nevalja! Dok ne napadnemo na skupstinu ko 2000 nece nista biti! Nego da mi izadjemo sa zmajevkama, tanjiracama, plugovima i prskalicama pred skupstinu pa da vide koliko nas je a imamo i mi bagere na traktoru pa da radimo ko u onom starom filmu:"RAZVALJUJ" :zli:
 
E da je ozna ili udba ziva vec bi nam se na vratima pojavila dva tipa u koznim mantilima da nas sprovedu do centrale na "razgovor".

Ko zna mozda i ovi citaju.
 
A bas neverujem da citaju! Inace bi vec nesto i uradili po tom pitanju! Ovako mrka kapa!
 
Nazad
Vrh