Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

I meni su isto rekli od ponedeljka počima sa registracijom ! Ali ja hoću da registrujem SAMOGRADNU jednoosovinsku prikolicu 3000 kg nosivosti namenjenu za voćarstvo.*
 
Ja odstampo ovaj novi pravilnik i otisao do SUP-a MUP-a i pitam a oni mi ljubazno kazu da od toga nema nista,ja pokazem papir i oni mi kazu znamo pa sta ti hoces,ja kazem kad mogu da podnesem dokumentaciju a oni kazu nikad,zasto,zato sto nemoze neko iz Beograda da nam naredjuje kako i sta cemo mi da radimo,idi u BG pa tamo registruj.
Kaze ovako:Gospodine jel ti znas koliko ima zakona i pravilnika na papiru i sluzbenog glasniku da su aktivni a ne primenjuju se,a ja pitam zasto,zato sto po zakonu imamo pravo da ga ne primenjujemo na nivou ove opstine.Ajd zdravo i ne zadrzavajte me imam pametnija posla.

Mica salterusa kao i celo osoblje.
Od ovoga nema nista!!!

Polako Mirko, ne zaleći se. Ne vredi, ne možeš glavom kroz zid. Biće i kod nas registracije. Danas sam čuo da će se više znati sledeće nedelje šta i kako ide. Kao što i ostali forumaši govore.

Znaš kako je to tamo u Sup-u, oni su jednostavno....nerazrađeni! Kao, na primer, kad ti ostaviš plug napolju a ne namažeš daske - one zarđaju.... Onda treba malo vremena da oreš pa da opet zasijaju, zar ne? :osmeh:
 
Ja sam juce registrovao ZTS i reko da pitam za registraciju bez dokumenta sta znaju i sledeci odgovor sanm dobio.Moze registracija sa dva svedoka ali trba tehnicki pregled i tu nastaje problem posto kod nas u AMSJ traze neku dokumentaciju za tehn.pregled.Gospoda na salteru rekla da ce u kratkom roku naci neko zajednicko resenje da to ipak bude izvodljivo.
 
fotografija0321.jpg
[/IMG]

U Somborskom sup-u su počeli primenjivati novi pravilnik...............Evo šta je potrebno od papira ( nadam se da će te videti pročitati) :ppozdrav:
 
Nece biti problem prikupiti ovu papirologiju.Pitanje je sta ce tehnicki pregled zahtevati.Mene najvise zanima da li ce moci da prodju tehnicki pregled i prikolice bez vazdusnog kocenja,a sa naletnom rudom.Npr. prikolica Kikinda. Zna li neko nesto o tom?
 
Nađoh i ovo:

[h=2]Nove izmene u Pravilniku o registraciji vozila!!![/h]

19.jpg

Poslednje izmene Pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila objavljene u Sl.Glasniku 108/2014 koje su stupile na snagu 18.10.2014 OMOGUĆAVAJU REGISTRACIJU Traktora, priključnih vozila za traktor, motokultivatora i radnih mašina namenjenih za radove u poljoprivredi , bez računa, carinske deklaracije, bez prethodne stare saobraćajne dozvole i dokaza o vlasništvu i poreklu..Rok je do 30.12.2015!!!, Uslovi su sledeći:

  1. Da je vozilo starije od 5 godina
  2. Da je vlasnik u zakonitom i savesnom posedu vozila najmanje 5 godina
  3. Dokaz o bavljenju poljoprivrednom proizvodnjom
  4. izjava data pod moralnom, materijalnom i krivičnom odgovornošću potvrđena potpisima dva svedoka i overenim kod nadležnog državnog organa na okolnosti kupovine i posedovanja vozila
  5. Potvrda o tehničkoj ispravnosti vozila koja sadrži tehničke podatke o vozilu iz dokumentacije proizvođača ili priznatih kataloga za vozilo (ne sme biti starija od 30 dana)
  6. polisa obaveznog osiguranja od autoodgovornosti
  7. dokaz o uplati propisanih troškova za izdavanje saobraćajne dozvole, reg.tablica i reg.nalepnice
  8. Lična karta imaoca ako je fizičko lice a za pravna lica dokaz o upisu u APR

 
Brankoviću neće biti problem sigurno! Meni je namera da registrujem jednoosovinku djubretaru koja fabrički ni nema kočnice (osim parkirne).
 
A sta se desava ako naprimer neko ima traktor bilo koji,IMT,IMR....i vlasnik je ziv na kome se vodi traktor a on odbija da prevede traktor,pravi se lud i nece da se zamlacuje sa tim,prosto kaze ja sam ga prodao pre 100 godina i sad me zabole za prevod,necu da se cimam prevodi kako znas i umes.Jel moze takva varijanta da se registruje na dva svedoka i sta se navodi za razlog zasto nemoze da se normalno prevede i registruje.
Ovakvih je XXXX slucajeva kod mene u selu.
 
A sta se desava ako naprimer neko ima traktor bilo koji,IMT,IMR....i vlasnik je ziv na kome se vodi traktor a on odbija da prevede traktor,pravi se lud i nece da se zamlacuje sa tim,prosto kaze ja sam ga prodao pre 100 godina i sad me zabole za prevod,necu da se cimam prevodi kako znas i umes.Jel moze takva varijanta da se registruje na dva svedoka i sta se navodi za razlog zasto nemoze da se normalno prevede i registruje.
Ovakvih je XXXX slucajeva kod mene u selu.


Verovatno trazi pare da potpise. A ako neki nece i pored para da potpise(zainati se npr, o ima i takvog sveta, jos kako, cudan smo narod), onda rizikuje da neko napravi prekrsaj sa "njegovim" traktorom, pa da mu stigne kazna.
 
I celo selo da istera traktor,ja nemam tih problema ali 50% sela ima.Pa verovali ili ne komsija kupio od komsije i ovaj nece da mu prevede a kuca pored kuce.
Moje pitanje je bilo kako prevoditi na dva svedoka ako je vlasnik ziv i ja ili neko drugi u toj situaciji ima saobracajnu i tablice od traktora.Bice potrebno upisati u izjavi zasto vozilo nije moglo da se registruje.Sta napisati?

- - - - - - - - - -

Nemojte biti lakomisleni da ce ova registracija na dva svedoka biti jednostavna kao ona predhodna,malo ce biti onih koji ce ovo iskoristiti.Gde su traktori u sporovima,ostavinske rasprave,pokloni,nasledstva....
Ko ce da utvrdjuje godinu proizvodnje traktora,tip....vecina IMT traktora nema broj ukucan na trupu samo na plocici na haubi a dosta njih nema ni haubu a o plocici da ne pricamo,pa menjani motori pa se taj broj motora javlja odjednom na dva mesta jer neko drugi tamo nije ojavio iz registra taj broj.
Mislim da ce ici cupavo,nece biti kao prosli put 533 sa jednostepenim kvacilom dobija papire IMT 533 1980 godiste,ili kao moj komsija IMT 555-RODA dobija saobracajnu IMT 558 1985 godina.
 
Nazad
Vrh