Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Ja sam danas bio da se raspitam u vezi registracije traktora, i rekli su mi ako prikolica nema papira nema teorije da se registruje, price sa dva svedoka itd. ne funkcionisu, takodje ne znaju ni da li ce opet biti nekih novina u vezi toga. I jos nesto cisto da dodam, posto sam im reko da nemam gde da postavim zadnju tablu na traktoru ako je cetvrtasta jer jednostavno nema mesta sem na staklu, upitao sam da li uz doplatu mogu da se poruce normalne velicine table kao na autu (normalno zelene itd) rekli su mi da nemoze, i da mora da stoji na vidnom mestu, gde je predvidjeno za tablicu, na MF-u postoji iznad zadnjeg stakla mesto gde se srafi tabla ima i odgovarajucu poziciju ali ako tu stavim ili ce neka grana da je polomi, ili necu moci da otvorim zadnje staklo pa sam im rekao da cu je seci na pola i staviti kao pravougaonu normalnu tablu na sta su mi rekli da cu time samo platiti kaznu i da ostecena tabla automatski nije validna (kao i da je nemam) . ::lose::
 
T - traktori , R - traktorske prikolice i S -ostale prikljucne masine
danas izlazi u sluzbenom glasniku pravilnik i od ponedeljka bi trebalo da krene realizacija ,
a ono "samo u SIM TRANS DOO PECINCI"
je samo reklama , trebalo bi da moze svuda
tacnije sta ce sve trebati nadam se da cu znati u ponedeljak
 
evo i pravilnika
pravilnik.jpg
 
Koliko kosta registracija za traktore 40 ak ks, koliko za 65-70 ks, a koliko 100-120 ks? Hvala
 
Novica mi je danas u telefonskom razgovoru rekao da će u Ponedeljak sve znati tačnije.Stigao im je između ostalog i novi pravilnik o kategorizaciji mašina pa treba da ga prostudiraju i slože sve kockice.
 
Evo prilike da se uvedemo u kolosek kao sav normalan svet.Jebes ovu strepnju,imam svu mehanizaciju a nista nije registrovano ni jedan jedini dokument nemam a sve ijedan predhodni vlasnik je na onom svetu.Super vest.
 
Koliko vidim, ako je prethodni vlasnik umro, moze se registrovati. Jel to vazi I za registrovane prikolice, gde nema blizih rodjaka?
 
@Janosh Регистровао ове године два трактора и две приколице (осигурање и технички), нешто мало мање од 16000дин.
Ставка осигурања за 65кс и 90кс је иста око 4500дин. За слбије и јаче не знам. Осигурање за ЦЗ 5Т и Победа 5Т 900дин/комаду.
 
Imam sve regularno sa starim tablicama. Kada sam registrovao auto, rekose mi da se ne menjaju table. Osim ako vozilo ne menja vlasnika, ne prevodi. Bilo mi glupo da zapitkujem o detaljima.
 
Nazad
Vrh