Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Imam problem sa registracijom.... Možda je off,a možda i nije. Naime radi se o auto prikolici,registrovana kao samogradnja,kojoj sam danas hteo da produzim registraciju i kaže mi čovek na tehničkom da sad treba da se priloži potvrda o izvršenom pregledu-atestu. Pitam zašto sad to traže kad im je već jednom predat taj papir i prikolica je već par godina registrovana? Čovek je samo sleg'o ramenima... Moje pitanje je da li je neko skoro registrovao takvu prikolicu (znači ne novu nego samogradnja prikolicu) i da li je imao takvih problema? Odnosno da li taj papir traže samo u našem subotičkom sup-u (poznati su po izmišljanju tople vode) ili je tako svuda?
Taman sam rešio kombajn i đubretaru i sad ovo.....:zli:

Svuda traže uverenje o atestu. A najgore je to što u najvećem broju slučajeva su oni izgubili taj papir, duplikat može da se potraži u FTN Novi sad ali moraš znati pored broja šasije i ime podnosioca zahteva, pa možda i pronađu...
 
Da,evo saznao sam i ja nesto u toku dana.... Duplikat (original nemam jer nisam prvi vlasnik prikolice) bi trebalo sutra da dobijem tj platim u amk u Su i sa tim bi trebalo da reg. prikolicu.... Ostaje da se vidi.
 
Imam problem sa registracijom.... Možda je off,a možda i nije. Naime radi se o auto prikolici,registrovana kao samogradnja,kojoj sam danas hteo da produzim registraciju i kaže mi čovek na tehničkom da sad treba da se priloži potvrda o izvršenom pregledu-atestu. Pitam zašto sad to traže kad im je već jednom predat taj papir i prikolica je već par godina registrovana? Čovek je samo sleg'o ramenima... Moje pitanje je da li je neko skoro registrovao takvu prikolicu (znači ne novu nego samogradnja prikolicu) i da li je imao takvih problema? Odnosno da li taj papir traže samo u našem subotičkom sup-u (poznati su po izmišljanju tople vode) ili je tako svuda?
Taman sam rešio kombajn i đubretaru i sad ovo.....:zli:
Isti problem smo imali...bez potvrde nismo mogli registrovati.
 
Čisto informativno - u opštini Bačka Palanka ni jedan tehnički pregled neće da radi na potvrde već nekih mesec dana ... Mora da se nešto gadno muljalo ...
 
Možda neko ima ideju kako, ja sam blizu odustajanja. Naime, traktor koji sam pokušao registrovati i kod mene je desetak godina ne može da pređe tehnički pregled jer nema ugrađen originalni nego drugi (bolji) motor. I šasija i motor imaju uredne ukucane brojeve, iz fabrike sam dobio podatke za oba posebno, ali na tehničkom neće da puste. Kada sam im kazao da bih i atest platio, samo sležu ramenima i kažu ne može. Koga da pitam, šta da radim?
 
Čisto informativno - u opštini Bačka Palanka ni jedan tehnički pregled neće da radi na potvrde već nekih mesec dana ... Mora da se nešto gadno muljalo ...
Slicno je i u Sombor juce bio na svakoj tehnickoj i kazem im hocu da legalizujem traktorsku prikolica na dva svedok jok samo salju kod drugog mi to ne radimo idi kod nekog drugog tehnicki
 
Da li neko zna kako se sa interneta mogu skinuti karakteristike za Pobedine prikolice.Sa odštampanim karakteristikama bi hteli da urade tehnički a onda se može i registrovati.
 
Možda neko ima ideju kako, ja sam blizu odustajanja. Naime, traktor koji sam pokušao registrovati i kod mene je desetak godina ne može da pređe tehnički pregled jer nema ugrađen originalni nego drugi (bolji) motor. I šasija i motor imaju uredne ukucane brojeve, iz fabrike sam dobio podatke za oba posebno, ali na tehničkom neće da puste. Kada sam im kazao da bih i atest platio, samo sležu ramenima i kažu ne može. Koga da pitam, šta da radim?

Sličan problem je i kod mene, mi smo menjali motor na Fergusonu '84-te, stavljen je rakovicin umesto engleskog originalnog ali to nije uvedeno u saobraćajnu ... Čak ni kad je posle ostavinske traktor preregistrovan samo je prepisan stari engleski broj motora a ne novi. Sve i da uspem da nabavim potvrdu o broju motora iz fabrike, jer je isti doneo teča koji je bio terenski majstor u IMR-u pa nismo uz motor dobili papire - neće niko da registruje ... Neće ni da se radi atest ni potvrda dva svedoka ...
 
Fino vi otidnite u MUP i objasnite tamo komandiru ili nacelniku saobracajne policije u cemu je problem i ako vam oni kazu da nemoze onda nemoze,a ako oni kazu da moze fino vam daju to napismeno i vi odete sa time na tehnicki i resen problem jer vecina tih salabajzera na tehnickom nece i nema pojma pa im je najlakse da vas skinu sa one stvari tako sto ce vam reci da nemoze!
 
@ZORAN0230

Za koju ti prikolicu treba, koje nosivosti i da li je kiper ili ne?
Proveriću sutra na poslu šta imamo pa ću postaviti ovde.
 
traze mi potvrdu za imt prikolicu, jel zna neko gde da je nabavim? broj sa IMT-ovog sajta ne radi
 
Nazad
Vrh