Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Danas me zove prijatelj jer je cuo za ovu legalizaciju da reg,prikolicu a ja licno bio sa njim negde 90-setih da je kupimo novu u jednoj tada gvozdjari,i pitam ga zasto ti je do sad neregistrovana i kako to da nemas racun...kaze >Pa jel znas da bese ona inflacija i da sam je platio u markama po povoljnijoj ceni tako da mi prodavac nije ni dao racun< Prosto neverovatno ali istinito.
 
Danas sam cuo da svi traktori koji su upisani u registar,tacnije koji imaju neku saobracajnu i tablice nemogu da se registruju na dva svedoka,mogu samo traktori i prikolice koji nikad nisu registrovani u srbiji,traktori izbeglica...Koliko je ovo tacno.Komsija isao da pita danas i ovo mu kazali u miljiciji.
 
Prvo sam nasao tehnicki pregled koji moze da odradi Traktor i Prikolicu posto ne moze svaki, zatim dva svedoka koji imaju vazece licne karte, sa svedocima u agenciju da se napise izjava (ja platio 1000 dinara za traktor i djubretaru Ljutomer 4200 kg. nosivosti) da oni potvdjuju da je kod mene ta masina vise od 5 godina to se overava u opstini, u opstini to kosta 1950 dinara za obe masine tj. dve izjave. dalje tehnicki dovezo sam coveka koji je ispitao masine brojeve motora i sasije vazdusne kocnice
Aj mi molim te reci je l' ti to imaš jednoosovinku tehnostroj djubretaru model TG42? Kontam po nosivosti da su nam isti modeli u pitanju.... Jedino što moja nema vazdušne kočnice na njoj pa sam hteo da te pitam jesi sam ugradjivao ili kako si uspeo da rešiš tehnički?
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Citirao sam Milana iz teme Ursus
 
Jel zna neko dali moze sad po novom zakonu da se registruje traktorska prikolica jednoosovinka rucni rad i kakav je postupak
Za fabricke znam da moze uz dva svedoka ali ja sam moju sam pravio,inace je potpuno ista kao i tehnostroj ljutomerka
 
znam da bi tako trebalo,a dali hoce da urade atest i da registruju u supu jer ja sam jenogg pitao na tehnicki i rece da od toga nema nista zasad
 
Hvala ti.Moracu da se raspitam na masinki fakultet da vidim sta ce kazu tamo i meni isto nelogicno da nemoze
 
Kod nas izdaje Masinski fakultet u Nisu ili u AMSS koliko ja znam ali mi neki kazu da vise nemoze da se dobije atest na rucni rad.Samo neznam ko to smisli sad pa valjda ako je dobro uradjena proci ce atest i registrujes kakve veze ima sto je rucni rad
 
Aj mi molim te reci je l' ti to imaš jednoosovinku tehnostroj djubretaru model TG42? Kontam po nosivosti da su nam isti modeli u pitanju.... Jedino što moja nema vazdušne kočnice na njoj pa sam hteo da te pitam jesi sam ugradjivao ili kako si uspeo da rešiš tehnički?
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Citirao sam Milana iz teme Ursus

Jeste to je ta ima jos neki broj pored ovog tg 42 moja ima i kiper i vazdusne kocnice, jedino sto sam joj pravio zadnju i produzne stranice a cuo sam da treba da ima i ona stranica sto stiti da stajnjak ne ispada kroz rotore video sam kako izgleda na novim tako ako je potrebno nabavicemo, registracija za nju je oko 6500 dinara sve, bre kocnice ko kocnice crevo, ventil, bure, crevo, klip, poluge na tockove, gurtne, dobos, tockovi.. isto tako i na drugoj prikolici koja je bas klasicna.

Ja se razmisljam da ugradim vazdusne na cisternu pa da i nju registrujem posto sam cuo da su vec jednog rebnuli bas sa cisternom mada nju cale uglavnom vozi.
Za berac sempeter eko 3500 ne trebaju kocnice, za njega mi treba samo rotacija..
 
Vauuuu... Koje je godište ta tvoja djubretara? Ova moja je mislim 89-to godište,a nema ni osvetljenje ni kiper a fala Bogu ni vazdušni uredjaj za kočenje (što mi je i problem) a niti mi daju ovi sa tehničkog da sam ugradim. Nema ni u uputstvo za upotrebu,ni tamo se ne spominju vazdušne..... Pazi,ima ona ugradjene doboše,gurtne i mehanizam-poluge ali vazduh-jok! Samo ručna na rudi koja je sajlom povezana na mehanizam-poluge. Jednu novu kupio stric drugu novu stric i ćale upola a treća (kupljena polovna) je čista ćaletova-naša i sve su iste. Jaje jajetu. Nije da ti ne verujem ali ajde molim te vidi šta tačno piše na pločici,koji je model. Mislim da naša nema ništa više samo TG 42 ali proveriću. I ako ti nije teško škljocni par slika,okači na forum pa da vidim kako izgleda (a i ostali). Pogotovo deo oko kočnica. Položaj rezervoara za vazduh,creva... Ako ti nije teško. Ili ako imaš neki link gde može da se vidi kako izgleda.....
 
Imali nesto novo u vezi kamionskih prikolica i prelaska na poljoprivredne prikolice ili je nemoguce registrovati?
 
Imali nesto novo u vezi kamionskih prikolica i prelaska na poljoprivredne prikolice ili je nemoguce registrovati?

Ako ima papire kao kamionska prikolica onda se radi atest i registruje kao poljoprivredna. Ako nema papire onda ne moze na ''dva svedoka'' da se registruje zato sto ''dva svedoka'' vaze samo za poljoprivredne masine.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Evo ove dve braon, imam neke papire, moram videti sta imam sve kada odem sutra na selo. Znam da je jedna na pivari nekoj a druga ne znam, losi papiri jako se lose vidi sta pise, tablice otrule 99% nista se nevidi na njima a vode se kao kamionke, upitanju su tehnostroj. Bio sam do masinskog fakulteta juce, nisu znali sta da mi kazu nije bio tu neki sto je nadlezan za poljoprivredne masine, a u AMSS kazu samo da ih bacim u gvozdje. Probao bih registrovati steta da ih otudjim za male pare ili da strepim od policije,nove stranice i patos samo jos kocnice da se pretresu, stane oko 7t zrna.
 
Samo jos jedno pitanje, gde da se obratim kada nadjem broj sasije, na tehnicki? Pretpostaljam da ima broj jer nisam peskario i farbao sasiju.
 
Nazad
Vrh