Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Da li se neko od kolega iz Subotice ozbiljnije bavio ovom tematikom?
Na par mesta su mi rekli da reba da krene,ali tehnicki pregledi ne znaju kako to da izvedu za sada,konkretno meni su rekli za Zmajevku da bi trebalo da ima i plocicu na kojoj pise nosivost,godina proizvodnje...
 
Ja još nisam ali kad završimo sa radovima još kako ću se pozabaviti. Imam materijala za reg. ali nemam Zmajevku....
 
Ako nema plocicu onda treba potvrda iz Zmaja sa tehnickim karakteristikama konkretnog modela prikolice (mora bas iz fabrike, nije vazece da doneses saobracajnu od istog modela prikolice). I to ne samo za Zmaj vec i za sve ostalo sto nije bilo registrovano a nema plocicu...
 
TomoVS: Moj IMT 5106 iz 1987 nema nigdje ukucan broj sasije samo na plocici koja je na kontrolnoj tabli a plocica nije zanitana nego zavrnuta saraficima za drvo ;) Sto je naj smjesnije zadnji broj je u grbavo otkucan pa moze biti i "0" i "9" pa kad su isli prvi puta registrirati traktor pokusali su prvo jednu kombinaciju pa su vidjeli da se taj broj koristi a kad su ukucali drugu kombinaciju registracija je prosla. Ako i ima ukucan broj sasije obicno je ukucan u koljevku s lijeve strane odozgor.

549 iz 2006 takodjer nema nigdje ukucan broj sasije osim na plocici koja se nalazi na poprecnoj sipki u kabini. U njemu takodjer plocica nije zanitana nego zaljepljena obicnim univerzalnim ljepilom i prvih par tjedana se plocica jos klimala posto se ljepilo nije stvrdnulo. I ovaj traktor takodjer uredno prolazi registraciju

IMT SKIP iz 1990.g. ista prica. samo broj na plocici na kontrolnoj tabli i nista vise i uredno prolazi registraciju


Popricaj s ljudima koji su bili slikati strojeve i reci im da nemaju svi veliki IMT traktori ukucan broj u koljevku nego da se on nalazi na plocici u kabini i da je to TO. Ako mora biti ukucan broj u neki odlijevak na traktoru, kako onda kod vas registriraju nove IMT koji nemaju broj ukucan nigdje??
 
Ako nema plocicu onda treba potvrda iz Zmaja sa tehnickim karakteristikama konkretnog modela prikolice (mora bas iz fabrike, nije vazece da doneses saobracajnu od istog modela prikolice). I to ne samo za Zmaj vec i za sve ostalo sto nije bilo registrovano a nema plocicu...

Gde to da nadjem?Zar Zmaj nije zatvoren?
 
E ovako situacija je sledeca bio sam sa kolegom on je komandir saobracajne policije kod nas i vozilo bez broja na sasiji ide na PUS-ovanje jedino sto na tehnickom pregledu moraju da daju izjavu da broj ne postoji i onda se tera u MUP da ga oni pregledaju i daju uput za PUS-ovanje(kucanje brojeva)!Ovo sve vazi i za prikolice,kombajne i ostale radne masine koji nemaju broj! Inace danas sam bio zvao i IMT i jedna jako ljubazna gospodja(za divno cudo) mi je objasnila da jedino na plocici ima broj sasije,a da na novijim traktorima kucaju i na kolevku sto nije slucaj sa mojim 5106!Cena uputa je 1500din,a kucanje brojeva 3000din
 
Zanimljivo... Vidjao sam starijih traktora od mojeg sa i bez brojeva na koljevci...

Kod nas su 539 dolazili bez brojeva na sasiji nego su se brojevi "tukli" prilikom kupovine traktora u ispostavi IMT-a kako na sasiju tako i na plocicu. Takodjer sam cuo informaciju da su se brojevi tukli na traktore koji su prodavani privatno a svi koji su isli na razne kombinate, pikove i oure da su imali brojeve samo na plocicama. Tako su pricali ljudi koji su radili u ovdasnjoj ispostavi IMT-a...
 
Imamo nadu u Nadi :osmeh: :ppozdrav:
Nada se prijavljuje.

- - - - - - - - - -

Što se tiče traktorskih prikolica do 2.5t nosivosti mogu se registrovati i sa naletnim kočnicama. Poljoprivredna mehanizacija koja do sada nije bila registrovana jer "nema papira" a u vlasništvu je preko 5 godina, može se registrovati do 30.12.2015. godine. Od dokumentacije potrebna je overena izjava o vlasništvu "pod krivičnom i materijalnom odgovornošću) sa dva svedoka i dokaz o bavljenju poljoprivrednom proizvodnjom (registrovano gazdinstvo, posedovanje zemlje iz katastra). Potrebno je da vozilo poseduje na sebi broj šasije (jer inače ide na ukucavanje brojeva po uputstvu MUP-a) i da bi olakšali kontrolorima a i sebi, bilo bi poželjno da se poseduje bilo kakva dokumetacija: originalna pločica, tehničko uputstvo... i To je to. Tehniči pregled izdaje registracioni list, plate se odgovarajuće takse za registraciju i vozilo je registrovano. Ukoliko želite da legalizujete motokultivator, treba voditi računa da je motokultvator skup vozila, odnosno da uz pogonski deo ide i prikolica. Za sada toliko. Ukoliko imate neke nejasnoće, rado ću vam odgovoriti. Pozdrav svim forumašima.

- - - - - - - - - -

p.s. Jedno obaveštenje. Imamo nagoveštaj od nadležnih da će od 01.01.2015. stupiti na snagu novi PRAVILNIK O tehničkim pegledima i prema kojem će sva vozila (poljoprivredna mehanizacija, mopedi, motocikli ... koji su do sada imala trajnu registraciju ), morati preći na nove table.
 
Nado imam par pitanja.
Pitanje br. 1 : Da li je istina da prikolica za rasturanje stajskog djubriva (đubretara) mora pozadi kod rotora da ima vrata koja imaju ulogu da zadrže "teret" iz prikolice na putu do njive? I da li mora imati kočnice? Kupljena je nova (89-te) bez signalizacije (mi smo sami ugradili) i samo sa parkirnom kočnicom. U pitanju je jednoosovinska prikolica Tehnostroj nosivosti 4tone.
Pitanje br. 2 : U slučaju da kombajnu broj motora na pločici nije isti kao onaj što je na motoru,šta uraditi tj koji broj se upisuje pri tehničkom pregledu. U pitanju je Zmaj 142.
Pitanje br. 3 : Hteo bih da registrujem sve u dvorištu što ide u saobraćaj a ne znam da li se može registrovati: berač za kukuruz Zmaj 221(mada mislim da se pravilno zove kombajn za kukuruz a ne berač),tanjirača vučna Olt Tisa,kolica za Zmajev žitni heder.... odnosno sve što ima osovinu i dva točka sve želim da registrujem. Ali problem je što ništa od toga nema kočnice FABRIČKI,a ni signalizaciju. Pa ne znam šta se može a šta ne može reg.
Dobro bi bilo ako imate neki spisak da nam ovde napišete-okačite,pa da vas ne gnjavi svako ponaosob.
Unapred zahvalan!
 
Poslednja izmena:
Nado imam i ja jedno pitanje.
U pitanju je prikolica Zmaj 481 koja ima broj sasije,nema originalnu plocicu i nemam tehnicko uputstvo,od dokumentacije imam samo zapisnik da je kupljena na kombinatu na licitaciji,na kome je naveden broj sasije,da li je to dovoljno da bi se registrovala?

U vezi ovoga sto ste napisali za promenu tablica,ne mogu da verujem koliko nas pljackaju (ako tako bude),kada sam kupio traktor (2011) dobio sam tablice,polisu i nalepnicu koja traje godinu dana,pa su posle toga uveli trajnu registraciju i sad hoce ponovo da ukinu trajnu registrraciju,i sve to u roku od 3-4 godine::jako_besan::
 
Ja koliko sam shvatio gospodju Nadu morace da se predje na nove tablice sto znaci da na primer mopedi nece vise imati one stare trajne bele vec nove zute isto i za traktore ostace trajne ali morace nove tablice nece vise biti starih na kojima pise grad,opstina i broj jer do sada je bilo ako je traktor na tvome imeni,a registrovan pre 10,15,20god.mogao si da zadrzis te stare tablice jedino da redovno svake godine radis tehnicki pregled i osiguranje vozila.Sto znaci da cemo morati da dopunimo budzet nova tablica,saobracajna i nalepnica cirka oko 5000+-dinara po vozilu!
 
Nado imam i ja jedno pitanje.
U pitanju je prikolica Zmaj 481 koja ima broj sasije,nema originalnu plocicu i nemam tehnicko uputstvo,od dokumentacije imam samo zapisnik da je kupljena na kombinatu na licitaciji,na kome je naveden broj sasije,da li je to dovoljno da bi se registrovala?

U vezi ovoga sto ste napisali za promenu tablica,ne mogu da verujem koliko nas pljackaju (ako tako bude),kada sam kupio traktor (2011) dobio sam tablice,polisu i nalepnicu koja traje godinu dana,pa su posle toga uveli trajnu registraciju i sad hoce ponovo da ukinu trajnu registrraciju,i sve to u roku od 3-4 godine::jako_besan::
Gospodin Tomo VS je u pravu. Registrovanje vozila na nove tablice se odnose na sva vozila koja su imali trajnu registraciju pre 2011 godine kada se pocelo sa izdavanjem novih tablica (recimo za putnicke automobile). I sami znate da se izdaju nove tablice prilikom kupovine novih poljoprivrednih vozila, mopeda, motocikala, ali i prilikom promene vlasnika. Pozdrav! P.S. Poljoprivredna mehanizacija (traktori, trakt.prikolice i motokultivatori) imaju trajne nalepnice, ali radne masine, mopedi, motocikli, registruju se svake godine. Trajna nalepnica podrazumeva obavezan tehnicki pregled 1 godisnje i polisu osiguranja od autoodgovornosti.

- - - - - - - - - -
Odgovor za Sinisa1979

Odgovor 2: Broj motora na plocici i motoru na kombajnu mora biti isti inace se dokazuje ugradnja drugog motora. Ako taj kombajn do sada nije bio registrovan jer "nema papira" moze se registrovati sa brojem motora na samom motoru sto ce i kontrolori konstatovati na reg.listu da broj motora odgovara stvarnom stanju
Odgovor 3: Sva ostala mehanizacija (koju si nabrojao-ima osovinu i dva tocka, ali i ona koja se nosi a ne vuce) a koja nije teza od vucnog vozila (recimo do 1T) smatra se izmenjivim vucenim masinama-orudjem i nije potrebno da imaju kocnice ni bilo kakvu svetlosnu mehanizaciju ali pod uslovom da ne zaklanjaju svetlosnu mehanizaciju vucnog vozila.
Odgovor 1: prikolica za rasturanje stajskog djubriva nosivosti 4t mora imati vazdusne kocnice i mora biti obezbedjena da ne rastura, kako Vi kazete, "teret".
Nadam se da sam bar malo pomogla. Srdacan pozdrav!
 
Gospodja-ice Nado,
koliko sam ja upoznat sa istorijom kombajna,od kako je izašao iz fabrike niko ga nije registrovao. Sa nekog kombinata je završio kod Milenka Lončarskog koji ga je sastavio od više kombajna i prodao čoveku od koga smo ga mi kupili. Verovatno je Lončarski stavio drugi motor.... Sve u svemu bitno je da sad može da se registruje bez neke veće peripetije.
Dakle sve te izmenjive vučene mašine ne smeju biti teže od vučnog vozila ,ne smeju zaklanjati svetlosnu signalizaciju istih i ne moraju imati kočnice ali i ne moraju da se registruju,zar ne?
A znači prikolica za rasturanje stajskog djubriva se ne smatra izmenjivom vučenom mašinom,iako fabrički nema kočnice (ima samo parkirnu) niti ima signalizaciju? I šta sad ako ja ugradim vazdušni uredjaj,hoće li to proći tehnički ili mora na atest?
 
imam prikolicu zmaj , ima broj sasije i nista vise , od papira nista. pa pitam kakva je procedura za tako nesto?
 
nemoze biti jednostavnija, ako imas broj sasije onda imas sve sto ti treba
 
Kao u onom fazonu: "uđeš izađeš i gotovo":osmeh:
Danas sam registrovao zmaja.........
Sve ukupno: 12730 dindži
 
Interesuje me kakva je procedura kod registrovanja motokultivatora.Svi brojevi na motoru i menjacu se poklapaju sa brojevima u garantnoj knjizici.Bio je registrovan na stare table al je izgubljena saobracajna.1 vlasnik.
 
Nazad
Vrh