Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

iswWJdY.jpg

Ovako je kod mene odrađeno.Nakon tehničkog zadnje staklo ide dole jer mi smeta.
 
Ja na ferdzu trokut staviti na levom stubu kabine a na dsnom tablicu. I kad se skine staklo sve je tu, a nece ni smetati zadnjem staklu kad se stavi.
 
I tablu za spora vozila i ove nove registarske "table" treba zakucati na čelo onom ko je zavirio u evropske zakone i prepisao to sve bez razmišljanja u naš ZOBS.Koji će moj ta tabla na traktorima kada se u 90%slučajeva neće videti od priključne masine?Za kombajne nam traze da pozadi imamo dve table koje obeležavaju vangabaritni prevoz dimenzije 50x50cm postavljene u širini vozila...kretenizam.
Takodje registarske table moraju imati svetlo koje ih osvetljava noću i bez toga ne mozes preći tehnički.
 
Ovde se misli kako ljudima uzeti pare a što nema veze sa vezom nije bitno.Eno kako su lepo smislili tablice na vozilima pa ljudi koji su imali kvačice na slovima morali da menjaju tablice.Ludilo.
 
I tablu za spora vozila i ove nove registarske "table" treba zakucati na čelo onom ko je zavirio u evropske zakone i prepisao to sve bez razmišljanja u naš ZOBS.Koji će moj ta tabla na traktorima kada se u 90%slučajeva neće videti od priključne masine?Za kombajne nam traze da pozadi imamo dve table koje obeležavaju vangabaritni prevoz dimenzije 50x50cm postavljene u širini vozila...kretenizam.
Takodje registarske table moraju imati svetlo koje ih osvetljava noću i bez toga ne mozes preći tehnički.
Fora je u tome sto ti ako imas prikljucnu masinu na njoj moras da imas taj trokut na traktor ne moras.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pa ja već ne znam,dokle će nas smatrati debilima.Treba da im dam 500E jer oni tako hoće.
Neka brate lepo napišu:TREBA NAM NOVACA I DO TADA ĆE VAŽITI OVA UREDBA:BIĆETE OBAVEŠTENI O PRESTANKU ISTE.
Da li je ovo i jedna od mera da se unište manji poljoprivrednici ili će predsednik i dalje da se hvali kako gradi a sa čijih leđa bre.Mislim da su ovoga puta preterali.Ako je nešto trajno registrovano ne može to da se izbriše.Šta kažu advokati-da li se krši zakon.
 
Danas coveku vracen Belorus sa tehnickog jer su mu billi nejednaki retrovizori. Nosaci indenticni, ali jedno ogledalo za nijansu manje. Kakve to veze ima sa tehnickom ispravnosti?
 
Da li je neko imao slučaj da je izgubio saobraćajnu dozvolu, a da u supu naravno nemaju nikakve podatke.
Imamo problem sa jednim traktorom, registrovan davne '75e. Kod nas je od prvog dana, mi smo prvi i jedini vlasnici, ali je u međuvremenu izgubljena saobraćajna. Imamo onu staru tablicu. U supu tog traktora nema nigde, navodno svi papiri su nestali za vreme bombardovanja sa starim supom. Na šalteru supa ove naše banana države samo sležu ramenima. Zna li neko šta raditi i kako?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Juce dobio tablice nove,nalepnicu na kojoj pise trajna registracija ,za 10 dana stize i saobracajna . Na moje pitanje da li je trajna registracija sluzbenica supa odgovara da jeste i od sledece godine samo ides na tenhnicki . Kad ono?!!!!! Citam upravo novine Blic a procitajte i vi . Mal se nisam slogiro!!!!
1erv3m.png
 
Da li je neko imao slučaj da je izgubio saobraćajnu dozvolu, a da u supu naravno nemaju nikakve podatke.
Imamo problem sa jednim traktorom, registrovan davne '75e. Kod nas je od prvog dana, mi smo prvi i jedini vlasnici, ali je u međuvremenu izgubljena saobraćajna. Imamo onu staru tablicu. U supu tog traktora nema nigde, navodno svi papiri su nestali za vreme bombardovanja sa starim supom. Na šalteru supa ove naše banana države samo sležu ramenima. Zna li neko šta raditi i kako?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Mora da postoji u arhivi nego nece sluzbenik da ide u podrum i da ceprka po njoj laze da je izgubljena.Otidni do komandira ili nacelnika sup-a i objasni mu u cemu je problem dace ti na A4 formatu ispisane podatke sa kojima mozes da registrujes traktor.Ja sam iam otakav slucaj i lik na registracijama nije hteo da trazxi podatke u podrumu da se ne uprasnjavi ja otisao do nacelnika sup-a i da vidis kada ga je on nazvao za pola sata papiri na stolu ostampani na A4 format.
 
Mora da postoji u arhivi nego nece sluzbenik da ide u podrum i da ceprka po njoj laze da je izgubljena.Otidni do komandira ili nacelnika sup-a i objasni mu u cemu je problem dace ti na A4 formatu ispisane podatke sa kojima mozes da registrujes traktor.Ja sam iam otakav slucaj i lik na registracijama nije hteo da trazxi podatke u podrumu da se ne uprasnjavi ja otisao do nacelnika sup-a i da vidis kada ga je on nazvao za pola sata papiri na stolu ostampani na A4 format.
Onda moramo krenuti sa vrha. Pokušavali i pre par godina na lep način i bila ista priča, na kraju odustanemo. Ali sada mora drugačije. Znači neka arhiva ipak mora da postoji, što je i logično?
Da pitam još nešto, možda je smešno. Kad već sve mora fabrički, moraju li i ona retro svetla pozadi da se stave umesto klasičnih kockastih? Kakva je država ne sumnjam da će i to morati.


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Danasnji slucaj...poznanik ima dve iste gume na zadnjim tockovima-jedna je GALAXY,a druga CULTOR...iako je to u stvari ista guma,ista fabrika,ista sara...ne moze da prodje tehnicki!!!tacno teraju narod da ne neregistruje nista,pa kako bude...prijatelj ima 6 imt traktora,i po njegovim recima niti jedan po novom ne prolazi tehnicki,tako da ih nece ni registrovati.
Ako je tako drzavi dobro,nama jos bolje.
 
Sve je do tehničkog pregleda i toga kako tumače zakon.Slažem se da se pojedinci baš iživljavaju nad narodom što nije dobro niti lepo.
 
Nije to nista novo,nama sa kamionima je tako oduvek.Nemorate registrovati ali policija ce vas sve pohvatati pa ce onda da bude kriv vučko ili ko zna ko.Nije istina da se nemoze sve to spremiti za teh.pregled.Svi kukate da su gume raspar,oduvek su gume morale biti u paru.Svi kukate na signalizacuju,jbt najvece tripove i strahove sam imao od traktora i kombajna bez svetala.Prikolice nemaju kocnice,rude izvarene,vazdusna instalacija u traktorima nepostoji i naravno kriv je neko drugi a ne neodrzavanje masine.Mene bi bilo blam da uopšte napisem ovde nesto poput vecine ovih postova.
 
Kaži ti meni Gorane, vidim da si potkovan sa ovom tematikom, gde na 539 bez kabine,a takvih ima dosta (mali zaobljeni blatobrani), staviti sve ove nove špecije? Tu mislim na trokut,svetlo za tablicu,rotaciju,retrovizor...,
O saobraćajnoj u kojoj nema pola upisanih podataka da ne pričam( kubikaža,težina..).Važno je da su boju upisali,
 
Nazad
Vrh