Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Novice da li se traktori ::traktor1:: sada registruju trajno sa novim tablicama i bez osiguranja? :sta:
mi na tehnickom jos nismo dobili pravilnik po kom treba raditi
ali mislim da cemo svi morati preci na nove table
a sto se tice osiguranja ono je obavezno i stupilo je na snagu i nije vezano za novi pravilnik o registraciji vozila

" 29. 12. 2011
BETA
[h=1]Ukida se godišnja registracija traktora[/h]Skupština Srbije usvojila je danas izmene i dopune Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima kojima se ukida stalna godišnja registracija traktora
Umesto registracije biće obavezan samo tehnički pregled, a prema obrazloženju Vlade Srbije, taj zakon je izmenjen jer su osiromašena poljoprivredna domaćinstva bila opterećena registracijom traktora svake godine."


[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]" 01. 02. 2010.| 14:48[/TD]
[TD="width: 300, align: right"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"][h=1]Za traktore i mopede obavezna polisa - kazna i do 3 miliona dinara[/h]Vlasnicima i vozačima traktora i drugih poljoprivrednih mašina prete velike kazne, ukoliko koriste svoja vozila bez polise obaveznog osiguranja. Prema novom Zakonu o obaveznom osiguranju u saobraćaju, poljoprivredne mašine i mopedi moraju biti osigurani i imati polisu autoodgovornosti (polisu obaveznog osiguranja vozila od štete nanete trećim licima), kao što je imaju putnički automobili.
..................
Cena osiguranja, odnosno premija za traktore određuje se na osnovu snage motora u kilovatima. Na primer, za traktore snage 33-44kW, kakvih je najviše u Srbiji, osiguranje košta 1.777 dinara."

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Upravo sam se vratio sa tehničkog pregleda u Pećincima.Išao sam da se raspitam oko registracije.Još uvek nisu dobili nikakva uputstva,očekuju u Martu mesecu.
 
Imali šta novo, nešto sam načuo da bi od sutra trebalo da krene registracija sa dva svedoka.:osmeh:
 
Nazad
Vrh