Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Дигли цене свега у небеса, па се хвале како иамју суфицит дефицита...еј бре суфицит дефицита па јел то негде постоји у свету...
 
Čujem danas da na prikolici moraju biti iste gume po osovini, pa kako? Ni na traktoru nemam iste, jeste ista dimenzija ali drugi proizvodjač pa tako je i kalup za nijansu drugačiji. Ode mi zadnja guma odem i kupim ruma-guma za par godina ode druga guma ali nema više ruma-guma nego Mitas, kupim nju jer je nije normalno da menjam u paru i gumu koja je ispravna a da dajem duple pare. Nakon par godina ode prva guma od ruma-guma ali sad nema ni Mitas vec je Culture, Mitas prodat
 
Ja cu sutra slikati i postaviti sliku prikolice .Kolega prosekao gumu na mahindri prednju malu i kupi normalno jednu jer druga je dobra. Sare slicne ,nema indijskih guma,ne moze a posle ga jedva pustili kuko jadnik da se ubije
 
http://www.abs.gov.rs/admin/upload/documents/20171221152027-spora_uputstvo.pdf

Da li neko može da rastumači šta je pesnik hteo da kaže?

Положај:
По ширини:
Ако постоји само једна задња табла за означавање, мора бити на супротној страни од средње уздужне равни возила у односу на смер саобраћаја.

По висини:
Изнад тла, не мање од 250 mm (доња ивица), не више од 1,500 mm (горња ивица).

По дужини:
На задњој страни возила.

Mada mislim da ce mi biti jeftinije da me šlepa vozi do njive svaki put nego da registrujem.
 
Ovo da nije tragično,moglo bi biti i smešno.Ja sve više gubim volju i da pokušavam obezbediti neke uslove za registraciju.Imam na 539 ne atestirani zaštitni ram na kome se nalazi rotacija,pa bih na njegovu desnu stranicu možda i mogao namestiti trougao, a gde staviti sijalicu za novu tablicu,kad ne znam ni gde postaviti tako veliku tablicu,kad on ima mali prostor na zadnjem desnom braniku.Još ako se naprave pametni pa kažu da moram skinuti ram,jer nije ni obavezan,a nije atestiran,gde onda rotaciju...smešno.Neki stavili samo jednu cev i na to nakačili rotaciju,a ako će sve po zakonu ni ta cev nije fabrički original.E bem li ga.Bože svakakve gluposti.Otići ću ovih dana do AMSS da pitam konkretno ljude na teh.pregledu šta kažu.A mislim da ću se patosirati od gluposti.
Kaže čovek na onom snimku da kočnice nisu bitne kako funkcionišu,a u stvari svetla,žmigavci i kočnice su najvažniji za bezbednost saobraćaja,a oni gledaju proizvođača gume.
 
Nije mi trebalo veceras da citam sve ovo... Sutra me ceka tehnicki za 2 traktora i jednu prikolicu, bice cupavo.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Vrbaski Sup i dalje nema nikakvo zvanicno obavestenje o zameni tablica.Receno mi je malopre da sve dok mi traje tehnicki i polisa osiguranja (Maj mesec) ,nisam u obavezi da prinudno radim zamenu tablica.Na pitanje da li ce da nas zaustavljaju i kaznjavaju posle famoznog 4-og aprila,sluzbenik mi je odgovorio da niko nema pravo da kaznjava vozilo zbog starih tablica sve dok mu vaze tehnicki i polisa.
 
Meni sve ističe 28.03 pa ću uraditi registraciju i zamenu tablica na mašinama koje mogu proći tehnički.
 
Bio na tehnickom i Zetor je prosao,ali morao sam skinuti dodatni radni far pozadi na krovu kabine.Za zetora 6011 sve izadje 10800 din.
 
Dajte ljudi da napravimo protest povodom ove preregistracije.Dokle više da nas z..ebavaju sa izmišljanjem načina kako da uzmu pare.Pre par godina registrovao kupljen traktor,posle toga ponovo zamena za trajno i sada ponovo.Ako se mi ne budemo pobunili oni će samo nalaziti nove načine za otimanje para.
 
Ja mislim da se i tehnički pregledi primaju kao mladi majmuni. Kako oni mogu da znaju šta je fabrički ugradjeno na taktor a šta nije? Odnosno mogu da se prave ludi da ne znaju. Da možda nemaju kataloge pa uporedjuju? Sad mogu tražiti i da skinemo hidraulični volan koji smo naknadno ugradili?
 
Evo upravo se vratio iz sup Titel. Registrovao 539 izasao me 2500 din tehnicki + 5300 u agenciji i osiguranje koje mora uz nove tablice ,znaci nemozes da neces,sve ukupno 7800 din nove table i nalepnica. Rus 952 2500 din tehnicki + 7500 agencija sa osiguranjem,ukupno10000 din i tehnostroj prikolica 8t 2500+ 4000 agencija sa osiguranjem 6500 din. Imam jos dve prikolice koje nisu prosle tehnicki i njih cu odvesti na neki drugi tehnicki i probati da prodjem nepada mi napamet da kupujem nove gume
 
Ko da se pobuni,jutros na teh.ja sam malo prokomentarisao o ovome sta se dogadja i o vlasti i sta mislis od nas cetvorice znaci ova trojica niko nije rekao u pravu si,cute i cekaju svoj red da reg.traktor.
A šta misliš kako reaguju na situaciju kao što si opisao kod mene tamo neki ''ugroženi'',znači spuštaju glave i razilaze se.
Sve su to pičke i oni kod tebe i ovi kod mene.
U redu u elektrovojvodinipričaju matori ''šta će ovde da radi za 200 evr,otišo sin preko'',pa malo zatim ''ma dobar je on doneo 200 fabrika''.
Teško nama.
 
Nazad
Vrh