Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

informacija iz prve ruke tj od inspektora MUP-a
traktori i ostale poljoprivredne masine se i dalje registruju odnosno radi se samo tehnicki pregled ukoliko je u saobracajnoj upisana trajna registracija, osiguranje nije obavezno , mehanizacija bez dokumentacije nemoze da se registruje,
nove tablice samo za one kod kojih se menja neki podatak ( vlasnik)
obavestenje je doduse bilo usmeno
 
u najavi je da ce moci da se registruju traktori i prikolice i sa potvrdom iz IMT-a , ZMAJ-a ,RAKOVICE ......
informacija iz supa , trebalo bi za mesec dana da odobre da svi vlasnici koji imaju bilo kakvu dokumentaciju o svom poljoprovrednom vozilu da mogu isto vozilo i registrovati
 
"bilo kakva dokumentacija" su bar neki papiri,ali onaj koji nema bas nista,taj je naj..o !
 
Ja za Zmajevku imam papire da je kupljena na licitaciji,mesto vreme,ko je kupio,valjda je i to neka dokumentacija...
 
Koci sto nemam saobracajnu,tablice i nikakav papir da je ikada bile registrovana,mozda je nekada davno kada je bila nova imala,ali je to sve izgubljeno,jer kombinati bar nisu imali problema sa policijom.
Valjda ce sada po ovom novom moci nekako da se registruje.
Kad smo vec kod toga,cuo sam skoro da je covek iz sela uspeo da registruje skoro zmajevku,takodje kupljenu na licitaciji,isto nije imala saobracajnu i tablice,kazu da je dugo trebalo da sredi to,ali da je konacno uspeo,kad budem otisao ponovo,raspitacu se.
Inace tog istog je letos u zetvi uhvatila patrola u susednom selu,traktor i prva prikolica su bili uredno registrovani,ali ta pomenuta zmajevka nije,kazna je bila 15000 din,dozvola 3 meseca i 6 bodova::lose::
 
i kod nas je ista tarifa
trebao si probati u nadleznom supu u opstini u kojoj je kombinat da predas zahtev za izdavanje kopije dokumenata od pomenute prikolice
uz zahtev se prilaze ocitavanje broja sasije ( dobija se na tehnickom pregledu )
zahtev ili molba ( u pisanoj formi )
administrativna taksa ( 480 din )
sluzbenik mora da zaprimi predmet i da u nekom roku izda potvrdu da li je nekad vozilo bilo registrovano ili ne
pa ako je bilo registrovano onda je dovoljan papir sa licitacije
a ako nije onda samo racun
 
Ne razumem ovo bas najbolje,znaci trebalo bi da odem na tehnicki i da se ocitaju brojevi?
Ako je tako,problem je sto je prikolica rashodovana,jos je nisam sastavio,i kupljena je otprilike 98-e.
Kad kazes racun,mislis na racun iz fabrike?
 
da dovoljno je da odes na tehnicki , odnosno da radnik sa tehnickog ( u tvom slucaju ) da dodje kod tebe i ocita broj sasije ( nije problem sto je rashodovana , jer tebi ne treba tehnicka ispravnost vec samo ocitavanje broja sasije ) i onda sa tim papirom od tehnickog , zahtevom i taksom odes u sup i predas papire, tako da ako je ikada bila registrovana u supu postoji trag

" Kad kazes racun,mislis na racun iz fabrike? "
racun o prvoj kupovini ili iz fabrike ili neke prodavnice ili organizacije koja je prodavala poljo-mehanizaciju
 
Zahvaljujem jos jednom,pokusacu tako,mada mislim da je verovatno nekada bila registrovana,jer znam dok je cale radio tamo,da su registrovali nove prikolice kada su ih dobijali,jer su one sluzile da dovoze koncentrat iz mesaone koja je udaljena nekih 10-ak km,i morale su biti registrovane.
Znaci kad dodje neko ko radi na tehnickom,dodje kod mene,popuni formular i ja ga predajem sa taksom i zahtevom?

A u suprotnom slucaju da nikada nije bila registrovana,ne mogu je nikako registrovati?
 
ljudi ima sad na internetu otvoreni parlament i mozemo da postavimo pitanje skupstini ja sam vec poslao pitanje jednom poslaniku u vezi registracije traktora bez dokumenata ,predlazem i ostalima da posalju pitanje u vezi toga da nas ima sto vise mozda ce pre resiti nas problem. a ovako se ulazi na sajt : u google kucas otvoreni parlament ,pa onda izaberes opciju u sluzbi naroda pa kliknes na poslanici i izaberes nekoga iz koje god oces stranke i posaljes mu pitanje
 
Nazad
Vrh