Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Сад може и без кочница и сигнализације али без налепница и трокута то су сад елементи од животног значаја
 
Kaži ti meni Gorane, vidim da si potkovan sa ovom tematikom, gde na 539 bez kabine,a takvih ima dosta (mali zaobljeni blatobrani), staviti sve ove nove špecije? Tu mislim na trokut,svetlo za tablicu,rotaciju,retrovizor...,
O saobraćajnoj u kojoj nema pola upisanih podataka da ne pričam( kubikaža,težina..).Važno je da su boju upisali,
nemam takav,ali verovatno bih nesto smislio :ppozdrav:
 
Ja gledam da sve imam uređeno i po zakonima i uredbama ali ove prepreke i izmišljotine koje oni dodaju , e to je teško sve srediti.Nikako da stignem da obavim razgovor sa lokalnom tehničom AMSS službom pa da vidim jel ima šanse da se upuštam u ovaj poduhvat ili da batalim sve to.A vidim da svaka tri dana stižu neka pojašnjenja pa možda je bolje da još malo sačekam, dok se oni ne dogovore i malo " osveste". A možda bude samo gore.
 
Nema dileme da mehanizacija treba da bude tehnički ispravna i pravilno svetlosno obeležena. To nikada nije ni bio problem. Pitanje je da li registracija baš mora da košta toliko i da li bi pravilnici mogli biti jasniji i blagovremeno objavljeni.
 
Sve u svemu, biće sad pristojnih traktora za badava...

Dajem simental tele za dobar traktorčić od 35-40 konja koji ne može da se registruje !

Ponude primam na PP...

Prevoz moj.

Eee kolega, radujes se sto neko nece moci da registruje da bi ti imao jeftin traktor, nemoj da zaboravis da ima nas dosta koji sa takvim traktorima prehranjujemo porodice
 
Nema dileme da mehanizacija treba da bude tehnički ispravna i pravilno svetlosno obeležena. To nikada nije ni bio problem. Pitanje je da li registracija baš mora da košta toliko i da li bi pravilnici mogli biti jasniji i blagovremeno objavljeni.
Jeste,ali samo jednom.Posle samo teh. pregled a osiguranje po želji
 
Nije to nista novo,nama sa kamionima je tako oduvek.Nemorate registrovati ali policija ce vas sve pohvatati pa ce onda da bude kriv vučko ili ko zna ko.Nije istina da se nemoze sve to spremiti za teh.pregled.Svi kukate da su gume raspar,oduvek su gume morale biti u paru.Svi kukate na signalizacuju,jbt najvece tripove i strahove sam imao od traktora i kombajna bez svetala.Prikolice nemaju kocnice,rude izvarene,vazdusna instalacija u traktorima nepostoji i naravno kriv je neko drugi a ne neodrzavanje masine.Mene bi bilo blam da uopšte napisem ovde nesto poput vecine ovih postova.
Mani se Gorane tih prica...licno gledam da sve od masina bude apsolutno ispravno-ali ovo je proseravanje.pazi,kocnice nisu neophodne,a svetlo za tablicu,brzinomer,brojac radnih sati i prskalice za soferku jesu?
 
Sve se svodi na punjenje budžeta da imaju za trošenje.Pretpostavljam da će ubrzo biti puštena registracija na izjavu 2 svedoka kao prošla tura 2015 jer opet ima dosta nelegalnih traktora,prikolica i kombajna.Svaka stavka po 100 evra i eto lepih para za punjenje rupa u budžetu.Gde mi živimo ni Diznilend nam nije ravan.Živimo u zlatnom dobu.
 
Mani se Gorane tih prica...licno gledam da sve od masina bude apsolutno ispravno-ali ovo je proseravanje.pazi,kocnice nisu neophodne,a svetlo za tablicu,brzinomer,brojac radnih sati i prskalice za soferku jesu?
Ja kad budem išao na tehnički ću da tražim da ispitaju kočnice i to ću da snimam jer znam da nemaju čime to da odrade i onda stavim na fejsbuk.
Ja sam prvi koji voli da mu je sve ispravno.A da li mi je kačket nakrivljen na levu ili desnu stranu je nebitno.Sa neispravnim kočnicama ja sam bomba na putu i za sebe i za druge.Normalno i signalizacija da je ispravna.Kod mene na zetora se vidi da je bio bez kabine još u fabrici pa je na zahtev kupca montirana kabina.Postoji jedna stopa koja je na šasiji da bi se popeo.Ako zbog toga ne prođem,neću ga ni registrovati ali ću sve snimati.Rus i 3 prikolice imaju nove tablice,nemam nameru da ih ponovo registrujem.:ppozdrav:
 
Код нас и да оћеш да тераш на технички и региструјеш мораш да закажеш и чекаш бар месец дана :sta:
 
samo jako,terajte im kontra :haha:
kad ostanete bez dozvole nemoj da kukate :ppozdrav:
A što bih ostao bez dozvole.zbog snimanja.Kakav bi to bio prekršaj,da tražim da se proveri da li traktor koči. Kako da ispitaju tehničku ispravnost,kada nemaju uslova.Kako da ti uradi tehnički.Onda bar nek puste ljude a ne da ih zajebavaju.Treba svi da zabijemo glavu u pesak ko nojevi.Da li je to tvoj predlog ili šta.Ima li neko drugo rešenje
 
I ako hoćeš nešto da uradiš kako oni kažu, opet te ta ista država da izvinite naguzi do kraja. Bili danas u supu povodom prethodno pomenute izgubljene saobraćajne. Našli su arhivu, ali jedino što postoji u toj arhivi je da je deda bio vlasnik traktora sa tim registarskim brojem i da je traktor nekad davno registrovan. A o traktoru nemaju apsolutno nikakve podatke. Čak ni model. Tako da jedino što sup može da nam izda je to uverenje da je traktor nekad bio registrovan i da je deda vlasnik. Sutra idem na tehnički da dobijem odgovor da registracija nije moguća. Hteo ili ne seljak kao vrsta veoma brzo izumire.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh