Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Ljudi ovo je tema "Registracija polj. mehanizacije BEZ potrebne dokumentacije",mislim da je glupo da je gusimo postovima o ceni registracije tog i tog traktora i te i te prikolice.
Cekamo Novicu sa detaljnijim informacijama:ppozdrav:
 
Imas traktor bez dokumentacije? Pa ti covece automatski krsis zakon. Trebace ti I ove informacije, ako nekada budes registrovao. :ppozdrav:
 
Mozda nisi dobro razumeo prethodnu poruku,hteo sam da kazem da vec postoji tema o registraciji poljoprivredne mehanizacije i da su tamo pisani postovi o cenama razlicitih traktora,prikolica i tome sl.
Inace imam samo prikolicu bez dokumentacije,uostalom sto je to bitno:ppozdrav:
 
A da li ce moci da se registruje prikolica koja nema vazdusno kocenje,nego ima naletnu rudu i nema nikakve papire? :sta:
 
U subotičkom SUP-u još uvek ne znaju šta će i kako će se moći registrovati na osnovu izjave dva svedoka. Kakva je situacija sa ostalim gradovima? Da li kombajni potpadaju pod radne mašine tj da li će se moći registrovati na ovaj način?
 
Novice ako mozes objasni nam celu proceduru po redu.
Mene konkretno interesuje registracija Zmaj prikolice koja ima broj sasije,da li se taj broj skida,pa ukuca drugi ili...? I gde se to radi?
 
Ja odstampo ovaj novi pravilnik i otisao do SUP-a MUP-a i pitam a oni mi ljubazno kazu da od toga nema nista,ja pokazem papir i oni mi kazu znamo pa sta ti hoces,ja kazem kad mogu da podnesem dokumentaciju a oni kazu nikad,zasto,zato sto nemoze neko iz Beograda da nam naredjuje kako i sta cemo mi da radimo,idi u BG pa tamo registruj.
Kaze ovako:Gospodine jel ti znas koliko ima zakona i pravilnika na papiru i sluzbenog glasniku da su aktivni a ne primenjuju se,a ja pitam zasto,zato sto po zakonu imamo pravo da ga ne primenjujemo na nivou ove opstine.Ajd zdravo i ne zadrzavajte me imam pametnija posla.

Mica salterusa kao i celo osoblje.
Od ovoga nema nista!!!
 
Koja g...a ovi u supu. Tata ce ovih dana videti sta i kako u SUP Loznica. Ako nece da rade, naterace ih. Ima ugleda kod pojedinaca u supu:osmeh:
Nadam s da nece biti kao kod tebe Mirko
 
Mislim da ce biti isto,tacno je da po zakonu ima pravo svaka opstina da prekroje pravilnike ili ignorise pa zasto bi se oni zamlacivali s nama i sebi pravili vise posla.
Takav je zakon,mogu kako oni hoce.
 
Inace bez obzira na ovaj novi pravilnik, ti imas pravo ako te oni odbiju u tvom SUP-u da trazis da posalju tu tvoju kompletnu dokumentaciju u Beograd. To je tvoje pravo kao gradjanina i ako nece da ti ispune to pisi lepo jednu zalbu i salji za BG.

Ako bude trebalo ja ti mogu dati podatke gde se to salje.
 
Kako ih nije sramota! Cela drzava zivi od nas seljaka i poreskih obveznika, a ovako nam vracaju. Kad seljak ne bude imao sa cim da radi i ne bude u mogucnosti da placa poreze, pitace se sto i kako. Pa sami su krivi za to. J..e se opstinaru sto sto nemas sa cim da radis(moj slucaj), on hoce da izmiris sve obaveze prema drzavi, procedure su svugde FT1P, pola cese bajice, pola pije kafu od 10-12 sati, subvencije dodju u sred leta,poal ljudi od toga odu na more, nit kupis djubre, nit gorivo, nit seme, jedva se skrpis za setvu, godina rodi, cena padne i tako u krug. Ono sto kad obrnes i okrenes ostana realativno brzo ispari, a mi opet lomimo ledja, rintamo celu godinu od jutra do mrakai nekako iznosimo krizu na svojim plecima.
Jeste mozda :off_topic:, ali svi mi bi voleli da vozimo novog Johana i Claasa, ali ako nam drzava i opstina ne pomognu (bar da nam omoguce da registrujemo masine), crno nam se pise
Smedic, ako bude bilo nekih problema, kontaktiram te na pp u vezi te prijave
 
Novice ako mozes objasni nam celu proceduru po redu.
Mene konkretno interesuje registracija Zmaj prikolice koja ima broj sasije,da li se taj broj skida,pa ukuca drugi ili...? I gde se to radi?

broj sasije ostaje isti, ode se na tehnicki pregled, uradi se polisa i takse za registraciju, i izjava sa dva svedoka da je vozilo u vlasnistvu namanje pet ( 5) godina i navede se razlog zasto nema dokumentacije ( izgubljena , kupljeno od nn lica ...)
na salteru za registraciju moraju da prime ovakav predmet i onda ga salju dalje u maticni sup na odobrenje

- - - - - - - - - -

A prikolica koja nema broj sasije, isto moze sad da se registruje?
sto se tice ovog slucaja neznam da li moze ,cim nesto saznam javljam
 
Traktori , traktorske prikolice i ostale prikljucne masine i kombajni , koji nemaju potpunu dokumentaciju mogu od ponedeljka da se registruju uz izjavu dva svedoka i uz uslov da je najmanje 5 god u vlasnistvu
A "zaprežno vozilo" , prikolica proizvodnja KP Sr. Mitrovica, tipa špediter Dubrava od 1.5t koju vuku konji - da li je moguće i ovakvo očigledno poljoprivredno "priključno vozilo" uvesti u legalne tokove i registracijom kao zaprežne prikolice dobiti papire - kao dokaz o vlasništvu?
Da li ova "firma"-proizvođač prikolice vodi evidenciju pa bi se možda mogao pribaviti i račun-kopija računa prema broju šasije, koji je utisnut i postoji na prikolici, pošto nema pločice sa podacima o istoj?
 
Ista situjacija sup sombor dok pismena objasnje ne dobiju iz Bg kako da to od radi nece se regustruju taj odgovor dobio danas ali su rekli da su znaju to i jasam xxx broj vec ko pita
 
И мене је човек из ауто центра где радим регистрацију гледао бело када сам дошао да се распитам у вези овога. Истог момента позвао СУП и добио одговор да никаквих измена нема, ништа од тога.
 
Nazad
Vrh