Bolesti i lečenje krava

Ja mleko sto dajem mojoj deci i ja pijem, takvo nosim i u mlekaru pa se opet desi da nekad mlekari zezaju ,pokusaju da makar malo snize cenu skidanjem procenta ml. masti i tako slicno.
A kad vidim cime se ljudi bave ne da im nebi platio ni 15 din vec ga nebi uzeo ni da mi oni plate.
Ako je kiselo nemoj stavljati kojekakva sranja da ga zamaskiras vec nadji razlog kiselosti i ukloni ga ,ako hoces da prodajes vodu zaposli se u Knjazu.
Sto je najgore u svemu tome nastradaju i oni koji se na pravi nacin bave ovim poslom.....
 
el znate vi ono ,dok jednom ne smrkne drugom nemoz da svane.da je mleko ostalo po staru cenu nebi ni sode a ni vode bilo. evo jedno pitanje zasto je pusten uviz mleka u prahu ?da bi davali mleko djabe .a sto nekad ne smanje gorivo i ostalo.nemo te tako ljudi svaki vadi danas svoje, i ako mopz nesto da ostane al tesko bogami,neznam kod nas je tako.svaki gleda da nekako prezivi.mozda gresim....
 
milan971 sve je tacno sto si napisao ... jedino se cena formira na osnovu kvaliteta i kolicine , milan 87 isto znam staje muka da preziveo moras da se boris ali nije resenje sipas sodu i resis privremeno problem ono u stvari ukopavas samo u vece probleme , sto se tice uvoza to je kupi tudji krs za sicu jer samo bitno pareee ali to je direktiva iz eu ali to nije od juce vec se nekoliko godina uvozi .
 
pa cekaj zasto onda nas ne zastite nego uvoze. sto je taj krs bolji od naseg .sve ono pred izbore samo vi glasajte i sve ce sprecimo i takooooooo sto rece radasin.
 
pozz ima li koga ?treba mi hitno savjet,tele mi nece nista da jede,teletu je 17dana ,do prekljuce sve je jela onda umanjila 2 sise,e danas dobila proljev i nece nista da lizne,ja kupila neki prasak u vetrinarskoj za proljev pomjesala sa mljekom i sa flasom joj sasula u grlo ,i tako u podne i navece,i ne vidim vise proljev al nece i dalje da okusi sise,ne moze stajat na nogama,malo prosetala i samo lezi,,,zao mi je jako ,sta da radim
 
nema temperature,a davala sam joj prasak COLISULTRIX,da zaustavi proljev ali mi je totalno depresivna,ako nebude jela ujutro zvacu vetrinara da pregleda,ali sam u strahu da joj sta nebude do jutra,nikad nisam imala bolesno tele,zvucace smjesno ali brine me kao clan porodice,,,
 
Minazel je dobro davati i ovako uz koncentrat, krave ce biti zdravije... ako nece stalno da jede samo ismesajte suncokret sa minazelom u zob i nema problema.. :)
 
Pitanje za kolege stočare i veterinare:
Kolko je verovati detektoru metala? Krava ne jede, detektor pišti, a veterinar kaže da sačekamo još koji dan, kaže možda je čir na želudcu... Interesuje me vaše mišljenje i iskustva ko ima (ne daj bože) ako ima koga.... Hvala!
 
Ja sam imao sličan slučaj i na kraju se ispostavilo da je krava progutala špagu od bala.Nju naravno detektor neće detektovati.
 
Kako da uklonim bradavice sa sisa kod krava? Imaju gomilu bradavica pa ih jedva muzem.
Uzročnik je najčešće više vrsta papillona virusa...Valjda tako reče veterinar čini mi se, bilo je to pre 5-6 godina, nisam baš siguran...
ALI, sećam se veoma dobro rešenja ovog problema...
Jedna krava mi je imala bradavice, kao i većina drugih krava koje idu na pašu u selu, a drugih vlasnika, i veterinar je prvo pitao da li krave idu na pašu, rekoh, da. Jel' ko u skorije vreme kupovao kravu a da nije iz bliže okoline. Rekoh, da.
E ta kupljena krava je u stado donela virus i on se širi među kravama, a problem je bio u tome što je bolest prešla i na nas vlasnike koji smo bili u kontaktu sa zaraženim životinjama i to prilikom ručne muže.
Na rukama (posebno na zanokticama i prstima) su se pojavile bradavice, iste kao na kravljem vimenu...
Problem smo rešili IHTIOL-KAMFOR kremom za krave, a za nas ljude Panolon krema ili Sinoderm.
Bilo je pametnjakovića koji su koristili IHTIOL-KAMFOR kremu i na samome sebi, umesto ovih namenjenih ljudima, ali i onih što su mazali kravlje vime kremama za ljude, šta je kome bilo dostupno, moram priznati sa više-manje istim efektom...
 
Otelila mi se juce krava 296 dana od osemenjavanja.Zdravo musko tele,krava 9 godina u kondiciji odlicnoj preko 700 kg teska daje oko 20l mleka;medjutim kada sam krenuo da zadojim tele krava da jedva ima mleka..zasusena na vreme;tele odvojeno odmah po telenju zbog ishrane na kantu;po izgledu vime nije zapreglo kao prethodnih puta posle telenja.
 
Nazad
Vrh