Bolesti i lečenje krava

Ako je od dobre rase nemoj tako lako dizati ruke od njega:ppozdrav:
 
Ma na zenam ni sam vidjet cu za vikend sledeci kad odem kuci sta su moji rijesili mozda do tad vec bude u komadima na nekom izlogu. A majka ima oko 20 l mlijeka izuzetno krupna lijepa junica. To je prvo tele lako se otelila sve uredu ali eto vidjet cemo jos sta ce bit i kako :)
 
Ma na zenam ni sam vidjet cu za vikend sledeci kad odem kuci sta su moji rijesili mozda do tad vec bude u komadima na nekom izlogu. A majka ima oko 20 l mlijeka izuzetno krupna lijepa junica. To je prvo tele lako se otelila sve uredu ali eto vidjet cemo jos sta ce bit i kako :)

Nije to neka komplikovana operacija. Nemoj dizati ruke tako lako. Veterinar ce tu intervenciju zavrsiti za maksimalno pola sata. Pre petnaetak godina moji su imali isti problem sa jednim muskim teletom. Veterinar je zasio I nikakvih problema sa njim nije bilo do kraja tova.
 
Da do ovoga nebi dolazilo odmah posle teljenja beli konac (sto se stepaju dzakovi sa njim ,mislim da ga ima svako)dezinfikuje se povidonom i podvezivanje.
Uhvati se koža oko pupka malo povuče u vis i podveže ,kod muškića je malo pipavije ali uz malo strpljenja ide i ne boli glava posle.
 
Ne, nema posebna mesta, premeste sa sa mesta na mesto.. Ne, samo na jednoj kravi, toj koju sam kupio.. To je pocelo ne znam tacno kad jer se to desavalo i kod prethodnog vlasnika. A kada se pojave pukotine, krvarenje traje jedan dan i onda se sasusi i nakon nakon dva tri dana krene opet. od premiksa je dobijala samo kostenjak.. imam sliku i mogu da je ubacim ovde ili da posaljem tebi ?

- - - - - - - - - -

Ponasa se normalno, s tim sto kad joj dodirnes to mesto, uznemiri se i vrti. Kao da je boli. Evo ubacicu sliku..

- - - - - - - - - -

probao sam ali ne mogu da ubacim sliku, izbacuje mi da nije dozovoljena ta vrsta fajla.. ako imate neku predstavu sta bi moglo biti.. ili da vam posaljem mail-om.

- - - - - - - - - -

fotografija0004.jpg


- - - - - - - - - -

evo uspeo sam da ubacim

- - - - - - - - - -

fotografija0005.jpg
Sta se dalje izdesavalo sa kravom?
 
Prednjaci ili prvi par sekutica ispada u 18 meseci , sa 30 meseci vec treba da ima i drugi par stalnih zuba ne verujem da zbog toga mrljavi.
 
imam dve krave koje mi stalno udaru na vime dali mogu bilo kad da uznem uzorak da nosim ili kad pocnem da muzem ujutru tad??
 
Dali je moguce da krava dobije takvu upalu vimena da prestane da jede i hoda kao pijana?
Prvo je oboljela zadnja lijeva cetvrt,to sam lijecio i evo taman se lijepo smekanila sad imam problem sa zadnjom desnom.
Mlijeko je ,prostim okom kad se gleda mlaz dok se rucno izumuza, prozirno najvise me podsjeca na pivo.
Negdje sam procitao ili cuo da kad je takvo mlijeko ,uzrocnik upale E. coli soj bakterija.
Kako najispravnije postupiti (nemam mogucnost odnijeti mlijeko na analizu a veterinar mi je na moru):sta:
 
Izmeri temperaturu, mozda ima i neku drugu infekciju. Najverovatnije trazi terapiju antibiotikom, ali ako imas drugog veterinara, rezervnog, zovi
da odredi tacnu dijagnozu.
 
Nazad
Vrh