Bolesti i lečenje krava

dragansavin

Član
Učlanjen(a)
28 Dec 2008
Poruka
874
Lokacija
srpska crnja
hteo sam da ako neko ima nekih iskustva da malo diskutujemo na ovu temu, sto se tice samog lecenja ja licno imam malo strucnosti u tome posto uglavnom sam lecim svoju stoku, naravno lakse bolesti a sto je teze konsultujem se sa svojim veterinarom

ja licno sad imam problem sa teletom i nemozemo da odgonetnemo sta mu je. Bio je bolestan od pluca i to izlecimo vrlo brzo za jedan dan e sad prosto nece nista da jede,pa dali je imao neko takav slucaj ista je radio
 
Odg: lecenje goveda

dragansavin je napisao(la):
ja licno sad imam problem sa teletom i nemozemo da odgonetnemo sta mu je. Bio je bolestan od pluca i to izlecimo vrlo brzo za jedan dan e sad prosto nece nista da jede,pa dali je imao neko takav slucaj ista je radio

Ja imam podosta iskustva sa govedima, ali dato je premalo podataka, da bi se moglo reci nesto više. Koliko je staro tele? Kakav je problem sa plucima imalo?
 
Odg: lecenje goveda

ako izlecis bolesna pluca kod teleta za jedan dan onda si promasio profesiju.daj malo vise podataka ,temp. opsti izgled cime si ga lecio veliko je pitanje posto je rec o kupljenom teletu.sta se desavalo sa njim pre nego je stiglo kod tebe
 
Odg: lecenje goveda

Iskustvo mi govori da se problemi sa plućima ne leče baš brzo, ako uzmeš u obzir i usporavanje u rastu...
 
Odg: lecenje goveda

ljudi ja neznam sta da vam kazem ali lecenje pluca kod nas znaci da tele,june duva sto znaci da ubrzano duva, izgleda bez ljutnje da se nismo najbolje sporazumeli i ja stvarno ako nije uhvatilo maha za dan ,dva to lecim. Lecio sam ga sa marbocilom 10% i daje se pod kozu ide 1ml/40-50 kg, prvo sam poceo terapiju sa pen-strep 15 ml(tele tesko oko 140 kg) 10 ml vitamina to je bilo prvi dan drugi marbocil i 20 ml kalcijuma jos da ga malo ojacam. Inace to je od ovih novih teladi kupljeni pre 2 nedelje. Sto se tice izgleda znaci miran je ,nece da jede, njuska mu je normalno vlazna i pmalo neveseo,mozda ce nekom zvucati smesno ovo ne veseo ali neznam kako da drukcije objasnim
 
Odg: lecenje goveda

Izbrisao sam ono i svinja iz naslova, pošto je ova rubrika na forumu za govedarstvo. A u delu za svinje sam otvorio temu lečenje svinja.
 
Odg: lecenje goveda

jel ima neko pojma o leku draxin čuo sam da je extra za upalu pluća
 
Odg: lecenje goveda

imam ja pojma lecio sam pre par nedelja jedno tele sa njim.
evo ovako lek ti deluje 3 dana i tek posle 3 dana mozes da vidis reakciju, ustvari kada se lek draksin da posle njega nema lecenja nikakvim inekcijama u narednih tri dana i onda tek vidis rezultate a karenca mu je jako velika nemoj me drzati za rec ali mislim da je i 60 dana. iz mojih postova mozes da vidis sta je bio moj problem zasto sam davao drakstin ali nemogu da ti kazem 100% o njegovom delovanju jer je moj problem bio prvo pluca(ubrzano duvanje) koje je zaleceno i posle nije hteo da jede i kada sam mu dao drakstin uvece je dosao taj sto mi donosi telad i nisam smeo da ostavim tele pa sam ga zamenio ali nismo se ni culi ni videli da pitam sta je sa teletom, razlog sto sam ga zamenuo cisto strah jer su mi 2008 god. dva uginula, pa reko da i treci a slaba zarada onda bolje neka ide. Pitaj sta te jos zanima
Ja ti preporucujum za Plucu sledece:
Marbocil 10% 1/ml-50kg
Pen strep 10ml-100 kg
intermicin 10 ml-100 kg itd...
 
Odg: lecenje goveda

znam ja sve o njemu samo što nikad ne treba davati kravama jer mleko nemože da se koristi godinu dana
 
Odg: lecenje goveda

o lečenju teladi možemo da diskutujemo mnogo jer je mnogo faktora koji prouzrokuju bolesti. Inače ubrzano duvanje je prvi simptom bronhijalne pneumonije kod goveda praćen povišenom temperaturom i "neveselim ponašanjem",slabom konzumacijom hrane.Lekova ima mnogo i mnogo kombinacija koje su dobre. Ako hoćeš pravi savet iz iskustva najbolje je odvojiti tele od ostalih u neku provetrenu prostoriju sa dosta svežeg vazduha. Najbolje bi bilo uraditi Bris iz nosa u nekom veterinarskom institutu i onda aplikovati preventivu na primer: pen-strep 1ml na 10kg težine, neki od sulfata(hemosul,alfatrim 24%,oxitriprim), noramin 1ml na 20kg i dexu 5ml na 150 kg. kad ti stignu rezltati, biogram i anti biogram onda znas tačno šta je u pitanju i šta tačno deluje na tu bolest. ja lično sam lečim ali u nekim slučajevima radim i briseve u institutu u kraljevu-stižu za dan-dvajavascript:void(0)
 
Odg: lecenje goveda

moji veterinari koriste draxin,za čega ti treba za tele ili kravu
 
Odg: lecenje goveda

MILOŠ D.T je napisao(la):
Jel neko zna najbolju kombinaciju lekova za upalu pluća? :sta:

Provaj s enrofloksacinom i to 10 % -tnim.
Dobar je narocito kod goveda i teladi s respiratornim problemima. Nema veliku karencu, i ima veliki spektar djelovanja. Djeluje i antimikoticno, a u goveda i teladi moze doci i do upale pluca na gljivicnoj osnovi. Dobar je i u kombinaciji s kortizonom.
Pozdrav
 
Odg: lecenje goveda

mozes da probas i sa jugocilinom inace lek se kupuje u ljudskoj apoteci a daje se direktno u traheju, kod upale pluca po meni najbolji nacin za sto brze ozdravljenje davati direktno u traheju(samo treba da znas, uglavnom to mora strucnjak)
 
Odg: lecenje goveda

ukupno drzim 35 kom. Uglavnom dajem Pen Strep, Intermicin, Marbocil 10%(pod Kozu),oksitetraciklin, to mi prvo palo na pamet. Neznam dal si mene pitao Milose D.T
 
Odg: lecenje goveda

pa zve u zavisnosti kolko je oboleo, ako je lakse bolestan normalno da se brze i oporavi, sta znam za nekih 2-3 dana je skoro izlecen, bar kod mene za ta 2-3 dana budu izleceni
 
Nazad
Vrh