Bolesti i lečenje krava

U jedne krave mi na vimenu ima nekih desetak ...nesto kao bradavice..Krava po citavo ljeto bude na ispasi osim nocu,muze se prva...vecina ih nestane kad je stevana i nije ukljucena u muzu....kako to rijesiti.Uvijek zaboravim pomenut veterinaru da pogleda


Da nisu žuljevi od muzilice, a ?

I meni se javlja kod jedne krave dok je u naponu mleka, kasnije nestanu.

Provalio sam šta je jer "šetaju" hahaha... Dok perem vime osetim pod prstima, zagledao, pipao, stiskao... I tek primetim da jedne "bradavice" nestaju, druge se pojavljluju i počnem da pregledam vime posle muže i shvatim da muzilica stvara problem.
 
Nije....stara rucno muze...vise mi djeluje kao neke rese crne boje grupisane na jednoj sisi i po koja takva resa ima i na ostalima.Zvao veterinara pa do ponedeljka nista...
 
Imam problem sa jednom kravom u pitanju je drugotelka koja je stelna 5 meseci,stalno se napinje da balega i sve po malo i klokoce kao da prdi! sta se tu moze preduzeti?
 
Ljudi imal iko problema sa virusnim bradavicama na vimenu i kako ih rijesiti....pomoc je potrebna (sve cu proobati da to rijesim)
 
Krava steona skoro 8 mesici, zasusena, po recima veterinara ima zaplet creva i da on tu nista ne moze. Sta raditi?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
E u p.m. ako je dijagnoza vet. tacna onda samo prodaja.
Jel bar pokusao neku terapiju?
Kakvi su simptomi kod krave?
 
Deluje po malo naduto, nista nije jela samo pila vodu. Dali smo neosaningest i gorku so. Samo je izbacila neku krv i to je to kad je to video rekao je da je to splet i da tu nista ne moze.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kad se kaze zamrsena creva to je opsta dijagnoza. Pravi uzrok moze biti stvarno zamrsaj, tumor, mehanicka prepreka, urodjena anomalija. Posto izbacuje krv verovatno ima i povrede krvnih sudova tako da treba krajnje ozbiljno shvatiti situaciju i sto pre doneti odluku. Posto je steona velik je rizik cekati do telenja, da nije rekao bi ti odmah kantar ili noz. Konsultuj jos nekog veterinara pa donesi odluku.
 
U vecoj kolicini kristalne sluzi ispod jedne junice nadjoh ovo. Trebalo bi da je stelna 2 meseca. Pobacaj/povadjanje u najavi?
f1f9b1e465022f2b38df798140f91f75.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Embrionalno uginuće. Letos smo imali nekoliko slučajeva na farmi.
 
Junica je bila u pitanju. Opet sam je osemenio, sad je dva meseca, nije trazila nakon toga.
Kako su prosli ti vasi slucajevi sa kasnijim osemenjavanjima?

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Veterinari na farmi su nakon potvrde embrionalnog uginuća proveravali stanje materice i jajnika, zbog eventualnog ispiranja materice. Ako nije bilo nekog uterusnog sadržaja, davani su hormoni i osemenjavane su nakon toga, jedna ili dve nisu ostale steone kasnije, ali su opet uvedene u ciklus. Čekati i pratiti prirodan estrus po velikoj vrućini je jako teško, a i to samo "čekanje" košta puno, u vidu produženog servis perioda...
 
Поздрав колеге,има ли ко какав предлог како лечити јуницу отељена пре 15 дана и јаче,слабо једе тотално,дијагноза је пала на кетозу,дајем јој кетал и неосандингест 2 пута дневно али опет не једе,добила је и витамине што у мишић што заливање глицеролом,али нажалост слабо помака има.Има ли ко какав предлог шта још може да се уради?
 
Putine ja sam skoro kolegi Gojku uzimao lek bas iz tvoje okoline zove se HEPAGEN proizvodi ga Fatro Italija a ima ga tu kod tebe u okolini.
 
Hepagen moze samo kao podrska pri terapiji da zastiti jetru da ne strada.
Gukoza 50%-na infuziono plus hepagen glicerin i sve drugo sto ti padne na pamet.
 
Једину краву коју сам оставио да имам за кућу...Пре неки дан почела да балега црно као угаљ био ветеринар давао неке ињекције,заливали је неким прашком јутрос такође био ударио још две ињекције она весела нема температуру и пре једно два сата пала с ногу покушам да је дигнем неће одем по комшије да ми помогну вратим се она угинула....јбт ето тако то црно балегање никад нисам имао за мојих 30год око марве....Шта то може бити?
 
Krava juče oteljena ne pušta mleko a po vimenu kao da ima.Šta se dešava,da li treba sačekati.Nismo do sada nikad imali taj problem.
 
Nazad
Vrh