Rezidba vinograda

zupa100,drotos , evo novih slika

Ako uzmem objasnjenje od zupa100 (ako sam dobro razumela) to bi trebalo valjda ovako da orezem:

E sad, podsadicu izmedju postojecih loza nove kaleme u razmaku od 60-70cm . Ova jedna loza o kojoj pricamo i koju smo uzeli za primer, ona bi trebala da dodje na donji sprat(slika iz knjige drotos ili moj zadnji crtez). Kako sad da je orezem, i buni me to sto ona ima dva pruta iznad korena (jedan koji lezi po zici-levo ide, i ovaj drugi koji ide uvis-i ima mali lastar od prosle godine).

Taj lastar koji je poterao uvis, ne bih dirao, on ce dati rod, a i dogodine s proleca imaces da izaberes najbolje za ono sto planiras da razvodis.
Sad ne vidim dokle "tera" taj lastar levo, mislim da njega rezes tamo pri kraju, za par okca.
A ovo stablo sto ide pravo uvis rezi tu tik iznad tog mladog lastara, izgledace kasnije ruzan taj patrljak koji ostaje.

Ako vec dosadjujes nove kalemove, radi odmah, krajnje je vreme. I nikako prokupac, ne trpi takav nacin rezidbe. Pokusao sam, odmah susi ceo kalem.

Pozz zupa100
 
zupa100 , sad sam razumela, napokon, u vezi ove loze. Lastar koji "tera" u levo po zici je dug oko jedan metar. Sutra idem da zategnem zice i da uredim kako treba pa se javljam. Srdacan pozdrav i veliko hvala.
Pozdrav.


- - - - - - - - - -


Zice su zategnute i loza je orezana. Mnogo lepse i urednije izgleda sada nego na pocetku, barem meni.
 
Zupa100, drotos, tek sam sad vidla da nisam stavila prave slike u prethodnom komentaru. Evo pravih slika:


Da li sam sad dobro uradila?
Pozdrav.
 
VETOINE odlicno ,tebi ovo dobro ide dogodine te zovem da orezes i moj vinograd:osmeh: pozzz
 
Drotos, sa suprugom se od srca smejemo na tvoj komentar:osmeh:... Za samo jednu lozu, sam stavila 12 slika na forumu c c c , e sad zamislite da sam stavila slike ostalih loza, pa ja bi blokirala forum od opterecenja :haha:
Sala na stranu, od srca vam se zahvaljujem na pomoci!
Laknulo je meni a i mom suprugu od mene:osmeh:
Prijateljski pozdrav,
srecna VETOINE.
 
Imam jednu nedoumicu za formiranje oblika "Dvogubi Gijo".

Naisao sam na dva razlicita uputstva.

I.
Na jesen prve godine orezati lastar do nivoa prve zice.
Kada krenu lastari sledece godine, poskidati sve ispod zice.
Na jesen druge godine ostaviti dva kondira sa po dva okca u nivou zice.
na jesen cetvrte godine ostaviti dva kodnira sa dva okca i dva luka.

Ovo je jedan primer. Vidim da se odma prve godine reze na nivo zice.
Da li onda ovde ima potrebe zagrtati i sta se zagrce?

Drugi primer koji sam nasao, kaze da se na jesen prve godine ne reze na nivo zice, nego an dva okca.
Navodno da bi se koren vise razvio.

Da li neko moze sa vise iskustva ovo da pojasni?
 
Odradio sam prvi korak zelene rezidbe, poskidao sam sve jalovke koji su krenuli iz glave, kao i neke lastare koji su sotavljeni za svaki slucaj.


Sada su lastari izrasli nekih 10-15 cm. Da li treba uklanjati neke lastare ili zacetke grozdova sad?
 
Sada su lastari izrasli nekih 10-15 cm. Da li treba uklanjati neke lastare ili zacetke grozdova sad?

Do cvetanja i tokom cvetanja buduce grozdove niposto ne bih dirao. Sto se tice zagrtanja i odgrtanja svrha ovih radnji je da tokom zagrtanja prekrijes cokot kako eventualno ne bi izmrzao mada zime vise nisu ostre kao nekad ali je pozeljno da bi prevrnuo zemljiste da bi sto vise vlage upilo. Smisao odgrtanja je da vratis zemlju da cokot ne bi ostao zatrpan zemljom i sto je takodje od znacaja da bi podsekao povrsinske zile odnosno branduse.
 
Poslednja izmena:
Ja moram da pitam ponovo jer se ne sećam gde sam beše pitao, na koliko dužine se zalamaju letorasti koji nose rod na dvogubom gijotu?

Razvukao sam od starih čokota nove levo i desno prošle godine, bez roda, samo njih održavao, sad imam letoraste po 10ak komada 5 levo 5 desno otprilike, prošli su kroz duplu žicu i uhvatili se, sad treba da stavim još jedan red duple, to je to, samo se ne sećam koju dužinu kad dostignu treba da ih zalomim?

Da li posle skidam marljivo sve zaperke da ostanu čist letorast sa rodom ili pak ostavljam neek zbog lisne mase?
 
Oktopod, mozes koliko hoces da ostavis listova, sto vise-to bolje. Ja obicno zalomim na 8-om ili 9-om listu. Pokusaj da odstranis sve zaperke, tebi nece to predstavljati problem, za kasnije ako bude susnog vremena ostavices po koji zaperak.
 
ako sam dobro razumeo svi zaperci sa novog lastara se skidaju. Da li to važi i za ostale tipove rezidbe ili samo za dvogubi gijo? da li je bitno u kojoj godini je vinograd?
 
Drsevo, nikakve veze nema koji je nacin rezidbe bio dvogubi, jednogubi gijot ili klasican nacin, bilo bi jako pozeljno opleviti zaperke...pa bilo to u prvoj ili 21-oj godini. E sad, velike plantaze se povrsno pleve, pa je rod i dalje odlican.
To povrsno bi izgledalo ovako: uvuku se lastari u zice, iza toga se zalomme po vrhovima, i na kraju svi zaperci koji privire od zice, poseku se.
I naravno, pozdrav zupa100
 
Prekjuče sam zalamao lastare, malo sam zakasnio pa ima svega.
Na nekim lastarima imam više grozdova. Da li ostavim samo 2 najbolja ili da ostavim sve. Da napomenem, pošto je vinograd u trećoj godini ostavio sam 4 lastara na luku i dva na kondiru.
Šta raditi u ovom sličaju kada na zaperku na lastaru imam grozd




Šta mislite da li je ovo dobro





Primetio sam da ima nejednako razvijenog ploda na istom čokotu, šta tu raditi?


I još da pitam, pre mesec dana sam prskao vokal i stroby, vidim da sam trebao i borom u medjuvremenu, šta sada savetujete
 
Poslednja izmena:
sad citam da je trebalo zaperke ostaviti na dva lista,. Ja sam sa lastara skidao sve zaperke, ali sam lastar ostavljao da bude duži. Jel to greska?
Šta raditi sa lastarima bez roda?
 
Ja zaperke skidam sve, mozda na drugom zalamanju, onaj zadnji ,vrsni, se ostavi neki listic, mladi. A sto se duzine lastara tice, desetak cm. vise od najvislje zice, cisto radi prskanja, da nije previsoko.
 
Zar nije rano? Mislim zbog mrazeva. Na kraju krajeva koliki bi trebao biti minus da izmrznu pupoljci ako se ovako počne orezivanje? Jel ima tu malo i mita? Ne zna se šta je gore, da li mraz, ili kad u proleće se zakasni sa rezanjem, pa počne obilno da "plače" loza.
Da li se spremate za Svetog Trifuna?
 
Mi smo koristili lepo vreme u januaru(bilo je par dana sa + 10-15 C) pa se radilo. Novi radovi sa ponovnim odlepsanjem .
 
Pa dobro, sigurmo da onaj ko ima veće zasade, mora da krene ranije i koristi svaki lepi dan.
Sretan vam rad vinogradari!!!
 
Nazad
Vrh