Rezidba vinograda

Ne, Misa fiskalac je legenda! Ali zaista! Covek ne prica mnogo, ali kad kaze, kaze brate! Potpisujem! :osmeh:

mityoo, ne sikiraj se, sto je bilo, bilo je! Samo, 'oce te druze. Videces s proleca, pas je odradio svoje, verovatno je steta neznatna!
:cool:


- - - - - - - - - -



Evo kako sam rezao prosle 2012-te godine.

- - - - - - - - - -

Na trecoj slici se vidi da je ostavljen luk, i sa leve strane je ostavljena zamena za ovu 2013-tu godinu, iz koje ce ostati luk i opet zamena za sledecu godinu.

I cetvrta slika pokazuje kako se reze na "kondir". Ostavljeno je 8 lastara, negde je rezano na dva, a negde na tri pupolja. Svaki pup ce dati po jedan lastar, ako je mnogo u prvom plevljenju "iz glave" smanjice se, ali, nisam nista dirao, jer je % izmrzavanja prosle godine bio veliki.
 
Relativno blaga zima izaziva me strasno da krenem polako u rezidbu. Jos jesenas imam pogodjeno cca hektar vinograda da rezem, koje svoje koje tudje. Kad dodam i svoj hektar ostalog voca koje imam, bice posla...ostrim makaze da "brijaju". Samo da se ocedi malo zemlja, odoh ja sve zvizdeci. Ne bi ovo bilo problem, da nemam i stalan posao, koji mi odnese polovinu dana. Paaaa... videcemo!
 
Jel se spremate za svetog Trifuna?

Druže Župa100 Jel može da ti postavim slike ovih dana pa da se posavetujemo kako da orezujem ove godine?
 
Kad planirate da počnete sa rezidbom, danas sam isekao par grana vidim da su sokovi uveliko krenuli.
 
Evo slika...:

jja2b7.jpg


2ecpvu8.jpg


Najjasnije će biti ako skineš slike pa u nekom programu za crtanje povučeš crvenim gde treba da sečem, i posle postaviš slike ponovo....
 
Sumnjam, ne verujem da će od ova dva čokota ostati, kad to moja supruga napadne.... Ove godine je bilo da se košta, 5-6 grozdova...
 
Evo slika...:

jja2b7.jpg


2ecpvu8.jpg


Najjasnije će biti ako skineš slike pa u nekom programu za crtanje povučeš crvenim gde treba da sečem, i posle postaviš slike ponovo....

Blago tebi! Kad bih ja umeo to da uradim, sto trazis od mene.
Moram okolo-naokolo da bude kako treba.
Elem, slika br. 1. Prvi cokot sa desne strane, ove lastare desno, seci do kraja, do ovog polozenog lastara. Drugi i cetvrti lastar seci na tri pupolja, sasvim dovoljno. Levo imas cetiri lastara, rezi svaki na 2-3 pupolja. Drugi sprat imas samo levo lastare, rezi isto na 2-3 pupolja. Pokusaj da onaj lastar koji izadje sa leve strane prvi do stabla sprovedes desno, jer nemas ni jedan lastar, da popunis prazninu. Sa treceg sprata nemas sta da diras, neka krene pa cemo videti sta dalje.

Slika br. 2. Lastar sa sprata levo spusti na prvu zicu. Ovaj lastar koji je na cetvrtoj zici (poslednjom zicom ispod cevi) seci ga do stabla, neces moci da smestis lastare koji krenu ove godine.
Sad, ovo sa desne strane, na drugom spratu, nejasno mi je da li si ovaj lastar spustio do prve zice? Ako jesi, seci ga, ostavi samo 3 pupolja.

Pod pretpostavkom da ovi cokoti koji su posluzili kao igracka tvom psu lepo krenu, ne diraj iz starta, da vidimo kako ce se razvijati!

Uhhhh, nadam se da si shvatio ovo sto sam pisao, i sam sebi sam po malo nejasan! :D

Pozz iz Zupe!
 
Zupa nadam se da se ne ljutis, ja sam nekako uspeo da skinem slike i obelezim gde da se sece.Uneo sam neke izmene pa bih te zamolio da prokomentarises da ne pravimo coveku zabunu
fbmkoy.jpg
[/IMG]
4lsgle.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

a ovako bi izgledalo posle orezivanja
2i0q7ns.jpg
[/IMG]
28gqz2g.jpg
[/IMG]
 
Zašto se neki lastar seče na 3 pupoljka a neki skroz? Mislim koja je razlika iliti koji je efekat......
 
Utoku vegetacije loza istera onoliko lastara koliko korenov sistem moze da izdrzi ili koliko ima ukupno pupoljaka,da bi dobili kvalitetan plod mora se redukovati broj rodnih pupoljaka i formirati krosnju tako da maksimalno izbegnemo medjusobno sencenje grana.Do kraja -skroz- se vade nepotrebne grane-one koje bi svojim izdancima sencile drugim granama.Na tri pupoljka se orezuju grane koje ce da nose rod i da sledece godine posluze za formiranje krosnje.
nadam se da sam uspeo da objasnim,ovo je najkrace otom su ljudi silne knjige napisali... pozdrav
 
ovo je najkrace otom su ljudi silne knjige napisali... pozdrav

O tom su ljudi silne knjige napisali,a najbolje znanje je lično iskustvo.Naravno,slažem se stobom orezivanje na tri pupoljka,ali postoje sorte koje se moraju orezivati na više pupoljaka.Dakle 5,6,7 pupoljaka.Zavisi od uzgojnog oblika.U vegetaciji,odstranjujemo sve jalove loze,dakle one koje ne nose plod,a rodne loze nakon izvjesnog vremena potkraćujemo ljetnom rezidbom.

behar-045.jpg


Sorta Nero

ulazne-slike-031.jpg
 
Sta ti je mladost, decko u par poteza uradi ono sto sam ja pisao 10 minuta! :D
Drotos, hvala!

Miso, postupi po naredjenju, ali sacekaj jos neki dan, imas vremena. I sto je jos interesantnije, koliko se ljudi ukljucilo u raspravku, bas mi se to tako svidja!

Pozz iz Zupe! :D
 
Sta ti je mladost, decko u par poteza uradi...
Zupa davno bilo ipak hvala na komplimentu,imam vremena na poslu pa vezbam ...pozdrav:osmeh:

- - - - - - - - - -

@
bosanac-iz-bosne
jel ono tvoj vinograd i koje je sorte onaj grozd,uspud budi receno slike su ti fantasticne pratim ih i u agro fotkama.Kojim to aparatom slikas... pozdrav
 
Nazad
Vrh