Kako sam stekao imovinu ??

Kod mene je ovako(moje razmišljanje,možda je "staromodno":haha:)!!
Sin se ženi :ppozdrav::bravo: a ćerka udaje :ppozdrav::bravo: i kraj.:ppozdrav:
Kad se ženiš ostaješ na svom imanju,kući,kad odeš jednostavno nije to to.......(opet ponavljam to je moje razmišljanje da se neko ne uvredi).
Voleo bi da imam 3 sina,radio bi od jutra do sutra, ali bi im stvorio da svaki ima svoju kuću i kolko toliko zemlje da počne da radi i kući.Ostalo je sve do njega da nastavi dalje i napreduje.
 
Imam dva sina,ne znam čime će se u budućnosti baviti,trudiću se da im omogućim školovanje ako budu želeli ali ako obojica reše da se bave poljoprivredom ne vidim zašto bi bila sramota da jedan ode na miraz ako to bude njegov izbor...
Da imam ćerke sigurno bih želeo da jedna ostane i da unučići rastu pored mene nego da starost proživim sam....

Svi ste donekle u pravu ništa nije skroz crno niti skroz belo,ja sam se lično pekao više puta u životu.Živeo sam sa svojima pa u tazbini(odakle nosim gorko iskustvo) danas živim sa suprugom i ćerkom sami kako najbolje znamo i umemo.Sve što smo stvorili stvorili smo sami bez ičije pomoći i to mi je mnogo slađe i draže nego bilo šta na svetu.Smatram da trenutno nisam sposoban da stvorim toliko da obezbedim dvoje dece zato i imam jednu ćerkicu.Mišljenja sam da ako deca sutra treba da se muče od nule kao ja jbš život.Nemojte se mnogo nadati da će te sinovima ostaviti toliko da nemože da potroše jer nema tog bogastva što se ne može proćerdati.Treba obezbediti odskočnu dasku a pametan će to dobro iskoristiti o budalama neću ni da pričam znam ih poprilično koji su potrošili što ja za dva života neću zaraditi.Svi smo mladi i ne treba u napred da pričamo ja ću sinu ovo da napravim ostavim i sl.nedaj bože teške bolesti ili smrti lično iskustvo otac se razboleo kada sam imao 8 godina skoro da smo ostali na ulici...Danas imam mnogo više nego 80 posto ljudi moje generacije koji su imali predispozicije da budu ohoho...
@MONTOYA slažem se sa tobom i obećavam da ću biti takav tast kakav nije ni jedan otac (to je ona muka sa početka priče),često u šali kažem ako treba živeću pod ambar samo da dete (decu) usrećim.
Prema tome uputi sina na pravu adresu i neka se upiše na listu kandidata ima ih još :ppozdrav:nikad se ne zna šta nosi dan a šta noć.
 
voleo bi da imam 3 sina,radio bi od jutra do sutra, ali
немој да "волиш" него се протруди! Виде ли неки дан Де Нира: отац у 68 год. шести пут;d}

---------- Poruka napisana u 22:49 ---------- Prethodna poruka je at 22:47 ----------

Smatram da trenutno nisam sposoban da stvorim toliko da obezbedim dvoje dece zato i imam jednu ćerkicu. Mišljenja sam da ako deca sutra treba da se muče
Ууууу, бтате, накарадног ли "сматрања"!
 
Nakaradno ili ne ja živim u stvarnosti a želje su drugo.
Radim na tome da mi se poklope još neke kockice na poslovnom planu i sve je moguće nikad ne reci ne.
Ali bez obzira na sve decu delim na dobru i lošu a ne na mušku i žensku !
 
@pegaz 013 svaka cast na razmisljanu i na podeli, u potpunosti se slazem. Nikada ne treba igrati na blef, najvise volim kad stojim na sigurnim nogama na zemlji. Nikada se ne treba pruzati vise, nego sto si dugacak.
 
Reko sam da bi radio od jutra do sutra da svakom sinu obezbedim za pristojan život(imam jednog sina daće Bog još dece),sve ostalo je na njemu.(tj.trudiću se )ali kakvo vreme dolazi videćemo.......
YT1RDI
Trudićemo se.
 
Додуше има дрвећа без крошњи (стубно воће). Корен има, крошњу нема.
Још ћу морати да правим децу под старе дане. Но, веле, генетика има негативан тренд после двадесетпете.
 
Šta ti ovo znači?
То значи да је генетски потенцијал који си наследио од предака нај квалитетнији у 25. год. После тога настају "кварови" у ланцу па ћеш их, вероватно, пренети потомцима. Нпр. дијабетис типа Б који ниси наследио него стекао, ненаслеђена срчана обољења...
 
@Pegaz
Ne znam kolika Vam je cerka, ali po vasim recima, mislim da ce vas zet biti srecan sto je usao u vasu porodicu. Svako dobro!:ppozdrav:
 
I ja se slažem sa vama-u slučaju neke nezgode kredite moraju vraćati nejaka deca

Zato napraviš životno osiguranje koje uključuje sve moguće nezgode(osim u alkoholisanom-drogiranom stanju),pa u slučaju NEDAJ BOŽE to može pokriti i takve stvari,na vreme treba misliti na sve,ko radi taj i greši,a život nam visi o trenu nepažnje

---------- Poruka napisana u 21:53 ---------- Prethodna poruka je at 21:52 ----------

@Pegaz
Ne znam kolika Vam je cerka, ali po vasim recima, mislim da ce vas zet biti srecan sto je usao u vasu porodicu. Svako dobro!:ppozdrav:
Lepo je čovek napisao 5god,čitaj profil
 
То значи да је генетски потенцијал који си наследио од предака нај квалитетнији у 25. год. После тога настају "кварови" у ланцу па ћеш их, вероватно, пренети потомцима. Нпр. дијабетис типа Б који ниси наследио него стекао, ненаслеђена срчана обољења...
Ti mora da si neki doktor?Citam po forumu prosipas neku silnu pamet i razumes se u tu genetiku i medicinu.Nadji neki medicinski forum pa tamo izlazi svoja zapazanja i nas obicne paore ostavi uckracene te filozofije.Izvinjavam se za off...
 
Nazad
Vrh