Kako sam stekao imovinu ??

Komso ne interesuje mene politika... Ne potresam se previse oko subvencija, ako ih daju dobro je, ako ne daju nikom nista... Ne navracam ja nikog da se registruje, niti me o zanima... Ja sam najsrecniji kad udjem uvece u kucu i vidim svog klinca kako se igra, to mi je mnogo bitnije od ispravljanja krive Drine na politickoj sceni Srbije...
 
Ne odnosi se prvi deo posta na tebe, svako ima svoj izbor dali ce ili nece uzeti to sto drzava daje.
 
Kada je rec o subvencijama , ne razumem zasto ne treba da ih covek uzme???U ovoj drzavi 700 000 ljudi prima platu u drzavnim firmama ili ustanovama a za te pare ne rade nista.Sudstvo, policija zdravsto, prosveta na katastrofalnom nivou, caruje kriminal , korupcija i stranacko zaposljavanje.Kada posten covek zatrazi nesto od tih drzavnih ustanova prolazi kroz celu peripetiju u smislu papirologije, cekanja po redovima i tako slicno.Ne raboravimo ni radnike koji su radili po nekim firmama tipa pivare ili tako nesto, koji su radili tu, dobijali platu i na kraju od tih firmi dobili po 50 000 eura besplatnih akcija, iako su sve vreme bili placeni za svoj rad.Po gradovima, ljudi su otkupili stanove za neke smesne cifre, a danas ih prodaju za 50 000-100 000 eura.Za to vreme poljoprivrednici nisu dobili nista, nego su sve vreme hranili ovu drzavu kroz ratove, sankcije, period tranzicije, pregrmeli su i hiperinflaciju i ponovo nastavili da rade.Ove subvencije koje sada daje drzava, su ionako pare poljoprivrednika uplacene kroz PDV, kroz kupovinu drugih stvari. Znaci da kroz ove subvencije poljoprivreda samu sebe finansira za razliku od razvijenih drzava gde industrija i druge grane privrede finansiraju polj. proizvodnju.
 
Sve si dobro opisao Vlado.Seljak nikada nije bio na grbaci ove drzave,seljak ovu drzavu nosi na svojim plecima,konstantno.I sva ta crkavica sto mu se povrati je vec duplo naplacena kroz raznorazne finansijske promete njegovog gazdinstva.Parazitni sistem ove zemlje je prevelik,ali nikada se ne dovodi,bar ozbiljno,u pitanje njegovo funkcionisanje i finansiranje.Za njih uvek mora da ima,i uvek mora da se uzme od onih koji su jedini produktivni i koji jedini odrzavaju ovu zemlju u nekakvom zivotu.A onda mi ovde treba da se trvimo,da li nas subvencionisati ili ne?Besmisleno.Nas treba cuvati kao kap vode na dlanu,jer mi smo poslednje zdravo tkivo privrede.Ali se mora u nas i uloziti da bi se nadalje razvijali kao zdravo tkivo,te ako je moguce prigusiti ovaj kancer od parazitnog sistema.Ovde cujemo dirljive price postenih ljudi,koji su svojom mukom,znanjem,odricanjem,zrtvom,stekli svoje bogatstvo-neko materijalno,neko duhovno,neko moralno...Ali retko ko je rek'o da ga je drzava sagledala,pogurala,pomazila...Vise je dobio cuski od nje nego lepih reci za svoj trud i elan.
 
@djendrag
Svaka cast,neka ste zivi i zdravi i zelim vam i dalje uspeh i napredak! :ppozdrav:


Hvala kolega, i ja Vama zelim sve najbolje.

Evo jos da kazem da je ovdje u mom kraju mljekarstvo dozivjelo veliku ekspanziju nakom otvaranja Mlijekoprodukt mljekare koja je danas lider u preradi mlijeka u BiH.
Tako da je dosta farmera steklo imovinu od proizvodnje mlijeka, i veoma su zadovoljni.
 
Pozdrav svima! Mozda nije lose da posle par godina "posmatranja" kazem nesto o sebi... Pokusacu ukratko, deda uz posao uspeo da skupi 8-9kj, ja posle nekoliko godina pomaganja i rada na toj zemlji i kada su godine dosle po svoje preuzmem tu zemlju. Godinu-dve, ja se tada jos bakcao s pasuljem koji je redovno bio zastupljen na 2kj od te povrsine, i ja "dodjem sebi". Mala povrsina da se napreduje, ja u medjuvremenu taksirao, ni tamo ni ovamo. Dogodi se da mi odjednom i bez najave umre stric, na forumu poznatiji kao "tarana". Krenulo rasparcavanje njegovog imanja, kako to vec obicno ide, i ja dobijem 20 kj njegove zemlje. Za mene licno je ta zemlja jos uvek njegova i svaki odlazak na njivu je kao da idem njemu nesto da odradim, kao nekad...mada neki misle drugacije... Nekako sledece godine od neke ustede, zarade i prilicnim srljanjem uspem da kupim 7 kj prvoklasne zemlje za nekih 4000/kj mada realno nisam imao za toliko. prosla god podbacila, ja jos "klamcem", ne znam jos koliko cu, ali se nedam!!! Uglavnom, skupio sam blizu 40kj, nemam zemlje u arendi, nemam veliki traktor, samo fergusona trenutno. Mozda sam specifican slucaj, neki misle da mi je upala kasika u med a ja znam da nije i za njihovo misljenje me bas briga.
 
Malo dedovina malo supruga nasledila, obradive zemlje ima oko 7-8 hektara i otprilike jos toliko pod sumom.
 
4Ha svoje i 2Ha dedine zemlje. Radim u skoli i kao trgovackiputnik honorarno. Planiram kupovinu zemlje do kraja godine, mada mi cene nisu poznate ...
 

tri meseca pred rat u Hrvatskoj (nemajuci pojma sta se u Jugi kuva) ostavim Svajcarsku i vratim se u rodnu Vojvodinu, trebalo se zeniti a Svajcarkinje ruzne... nisam imao nista zemlje... pare koje sam doneo potrosio na *urve i pice a nesto sam i s*pickao bezveze... onda se uhvatim krava i zemlje...sad imam dvadesetak jutara zemlje u vlasnistvu, stoku ne drzim i okrecem se vocarstvu... i sto je najvaznije troje prelepe i dobre dece...

nisam mogao da odolim citajuci ovaj trejd a da ne postavim meni najbolji skec od monty pajtona... titlovano na srpski...
 
Prava realnost za 25 godina.Neki su u tom periodu stekli stotine jutara ( normalno poštenim radom ):ppozdrav:
 
Posle oceve smrti nastavljam da radim oko 4ha zemlje i nesto osnovne mehanizacije sto je ostala od caleta.Ovo mi je prva godina da samostalno radim.Zelja mi jeja da polako kupujem jednu po jednu stvar i da sredim traktor dok se ne sakupe pare za neki bolji tj noviji.E sad pitanje je sta mogu da uradim sa 3ha pod zitom a oko 1ha pod kukuruzom koji ide na svinje.
 
Моји су се доселили у Чортановце 1870год...Од тада већина генерација се бавила Пољопривредом као и ја... сад радим 70кј земље 30 у власништву остало аренде,у кући нас и ма седморо до душе у две куће у једној мама и тата у другој жена ја и троје деце,жена ради у Пошти има плату 46.000 Мој ћале сељачку пензију,то су нам сигурна примања🤣Од механизације све од а до ш што се тиче Ратарства...Живимо лепо тј солидно ништа нам што се тиче егзистенције не фали...Ето то је за сад у принципу све радим сам ћале је 50 о год па колико може помогне,и да Веровали или не новчаник је код мене што за Сремце није баш карактеристично🤣
 
Ja sam kupio sebi stan pre par meseci, super smo se slagali ali sad sto se volimo to je neverovatno. 😀 Zemlju i dalje radimo, sve je isto osim sto sam promenio mesto spavanja.
 
Nazad
Vrh