Kako sam stekao imovinu ??

Gojko Todorovic iz Sajkasa...glumac amater, izmedju svega ostalog u jednoj monodrami kaze sledece:
"Moja baba imala 37 godina kad sam se ja rodio, i to nije bilo rano....i posle mene, rodila mi je jos dva strica i to nije bilo kasno"

Kadgod ako si im`o 2 jutra zita, jednu kravu i po par manguljana svake zime, mogo si odraniti pet-sest andjelaka....i niko nije umro od gladi i niko nije post`o beskucnik...danasnjoj omladini sto se vise pruzi, sve manje postuju to sto im je pruzeno.
Znam porodice gde se namerno, ili slucajno, zapatilo troje-cetvoro dece...nisu ni neobuceni, ni gladni, zavrsavaju fakultete i sve po redu.

Izvinjavam se za :off_topic:
 
Mindjusar je imao srece da je tada kada je pocinjao imao dosta posla ustvari usluga i predpostavljam da je vas atar ogroman.Kod nas to nije slucaj,nas atar je mali a ima mnogo masina.Ko god ja dobio odpremninu ili imao nesto ustedjavine kupio je neki prikljucak ca traktor i radio.
 
Sto manje znam sve sam pametniji.To je uzrecica jednog mog druga ,,Ajde Pero ovo,ajde Pero ono,ti to znas .
 
Kako je meni sta da vam kazem drugovi iz skole mi se podsmevaju stalno kazu idemo u kafanu da pijemo a da ti ne mozes ides na njivu,kazu aj sve ti to lepo prodas svu imovinu i idemo da pijemo sta ce ti to,ali meni je to samo odskocna daska i to me podstice da radim a oni kad su upisali auto skolu kazu a moj instruktor iskusan vozac menje brzine a ne gleda u menjac,sa takvima ja idem u skolu,puno se ne osvrcem na to ali kazem vam samo da vidite kakvi ljudi ima.
 
Давне 80те сам више недеља био послом у Босни.Радило се од јутра до сутра да се посао на време уради и врати кући.Терен ко сваки терен.А куда после завршеног дана најчешће залазе теренци ?У кафану.
Једно јутро уместо поздрава један од домаћих ми рече:Ти ниси ч`оек.Што? питам,а он ће: Па не идеш у кафану! Гледам га и само слегнем раменима,Шта год да му кажем неће разумети.

Синко,гледај где су и шта раде најбољи.И како то постижу,па се потруди да их макар пристигнеш а можда и престигнеш.Разлика између успеха рђавдобар и одличан је у 2 сата учења дневно,у континуитету.
 
Video sam da se stvari prodaju u dvorištu čoveka kojem su oduzete, tako da nisam siguran da su to prijatne scene.
 
ja sam OPERISAN od seoskih komentara što kaže kolega par postova prije zacrtaj sebi cilj i piči.Ja imam 36 god. a postigo sam više nego pojedinci u mom selu za 70 zato što volim dobar savjet i vilim pozitivnu kritiku a ovi LOKATORI ispred trgovina su opet naj pametniji al u svojoj glavi
 
To brale i je ne slušam šta selo priča naravno ne svi manji deo to su oni koi sede pred prodavnicam i čekaju koga će da izvaćare za flašu piva krivo im što smo stekli mnogo više od njih a nekad su im dede i očevi bili bogati ljudi al su rodili neradnike pošto imam trideseta govedi a nekad smo imali jednu kravu to naravno kada je otac bio dete ali gdinama ne prodajemo telad muški za tov ženske za priplod svu hranu spremam sa svoje ili zakupljene zemlje tako da celo leto vučem bale al mi nije žao tu su dvoje dece žena otac majka svi radimo od jutra do mraka deca naravno kd nisu u školi:ppozdrav::ppozdrav:
 
evo i ja da napisem koju.

Imam 22 godine, rodjen i zivim u Bg-u, kao i moji roditelji i dede, znaci niko mi se nije bavo poljoprivredom. Blizu Arandjelovca deda ima 1ha zemlje sa kucom gde sam nerado odlazio do 2009 godine, medjutim tad su se stvari preookrenule. 2008 upisujem ekonomiju gde sam se jos u srednjoj pronasao, volim to i ide mi fino, ali me nikako ne privlaci da sedim u kancelariji.

poceo sam 2009. da citam o poljoprivredi i najvise sam se interesovao za vocarstvo. 2010. prodajem svoj motor koji sam dobio za 18ti rodjendan da bih kupio svoj prvi hektar zemlje sa vocnjakom od 110 sadnica cacanske rodne posadjene 98. inace hektar se granici sa dedinim(koji zivi u Bg, tamo ni ne odlazi) tako da sam ukrupnio posed na 2ha. Svi me pitaju da li mi to roditelji rade pa odmah da napisem da majka ima svoju firmu, a tata vozi sleper tako da oni tu sem ogromne podrske kad god mi treba nista mi se ne mesaju.

inace veliko iznenadjenje mi je bilo sto su svi drugari, drugarice prihvatili to i niko nije rekao ti si budala, cak naprotiv svi su bili odusevljeni i mnogoo sumi pomogli u proteklih godinu dana kad god mi je trebalo. najveci probelem da pocnem nesto ozbiljnije mi je fax jer sam tek treca godina, ali zato to vreme koristim da detaljno razradim planove, udjem u problematiku subvencija, fondova i svega sto ce mi koristiti. iako imam obezbedjen posao cim zavrsim fakultet, da radim od 09-17h kod keve u odelu i da me bas briga da li pada kisa ili grad, definitivno cu zaobici tu opciju i idem na selo.

od mehanizacije imam samo kultivator sa frezom i kosom i trimericu za kosenje, znaci pocinjem bukvlano od nule, pa cemo videti vremenom dokle cu dogurati.

i jos nesto sto se tice one vase debate za udaju sina... raazmotricu i taj predlog, bilo bi mi mnogo lakse :D hahahhahahha
 
Nazad
Vrh