Kako sam stekao imovinu ??

Ja svojoj deci vec polako tupim da jedno od njih mora da se bavi poljoprivredom, polako ih pripremam na to., paorski su to geni...
 
Mene niko ništa nije terao tako da neću ni ja moje samo ih vaspitam da budu dobri ljudi ,sami će shvatiti šta je najbolje za njih.
 
ja opet svome klipanu kažem:završi školu po tvom izboru i ide u poslovno pravnu a ako budeš htjeo raditi zemlju ona te čeka,makar ako bude radio njive neće morati plaćati knjigovođu.Nek ore i sam vodi knjige.Kada je meni jednom prilikom počeo da računa po njhovom (pravom )načinu meni se smučilo znao sam da sam tanak sa zaradom al baš da sam toliko nisam znao JOJ
 
ja opet svome klipanu kažem:završi školu po tvom izboru i ide u poslovno pravnu a ako budeš htjeo raditi zemlju ona te čeka,makar ako bude radio njive neće morati plaćati knjigovođu.Nek ore i sam vodi knjige.Kada je meni jednom prilikom počeo da računa po njhovom (pravom )načinu meni se smučilo znao sam da sam tanak sa zaradom al baš da sam toliko nisam znao JOJ

Kad bi znao koliko gibanica ima listova nikad je ne bi jeo-stara narodna.
 
Kada je meni jednom prilikom počeo da računa po njhovom (pravom )načinu meni se smučilo znao sam da sam tanak sa zaradom al baš da sam toliko nisam znao JOJ

Još su u stara vremena Čivuti govorili da je dobo urađena kalkulacija ako si ukalkulisao i mastilo koje si potrošio radeći kalkulaciju.
 
Ma j...s skolu, ja sam zavrsio fakultet. pa cu se na kraju vratiti poljoprivredi, i bice da je moj tata u pravu sto kaze, >da nisi gubio vreme i studirao sada bi imali 30 kj vise zemlje>. A ja ne bi pocinjao da ucim o poljoprivredi u 40-tim godinama svog zivota. Ali...........
 
Meni cale kaze "Sine dok ne zavrsis fakultet vrata su ti sirom zatvorena za zemlju i traktore,a kad zavrsis radi sta hoces za zemlju nikad zakasniti neces"
 
Ni meni diplome ne znače ništa, nikakve koristi od njih. Ponekad zaradim desetak evra kad uradim kome kakav seminarski ili grafički rad i to je to. Pošto sam bošnjak nema teorije da dobijem bilo kakav bolji posao ovdje gdje živim a u Federaciji nisam poželjan jer živim u RS pa je 5 godina života uloženih studiranje i postdiplomski jedno zaista (relativno) lijepo (jer sam prve tri godine studiranja bio 99% vremena mrtav gladan) ali i potpuno beskorisno utrošeno vrijeme. Kad samo zamislim kakvi su to troškovi bili zavrti mi se u glavi, a sve badava.
 
@NA

Pametan ti je ćale!

@DusanA

Uvek će biti neko jači, nemoj da te to opterećuje.
 
E to je dobitna kombinacija!

@ zombie_666

Kad tad će doći vreme da se više vrednuju diplome i znanje u odnosu na sve druge stvari. Mora doći!
 
Ni meni diplome ne znače ništa, nikakve koristi od njih. Ponekad zaradim desetak evra kad uradim kome kakav seminarski ili grafički rad i to je to. Pošto sam bošnjak nema teorije da dobijem bilo kakav bolji posao ovdje gdje živim a u Federaciji nisam poželjan jer živim u RS pa je 5 godina života uloženih studiranje i postdiplomski jedno zaista (relativno) lijepo (jer sam prve tri godine studiranja bio 99% vremena mrtav gladan) ali i potpuno beskorisno utrošeno vrijeme. Kad samo zamislim kakvi su to troškovi bili zavrti mi se u glavi, a sve badava.

Zombie 666 nemoj misliti da nemozes da dobijes posao zato sto nisi srbin a zivis u republici srpskoj,nemogu da ga dobiju ni srbi sa fakultetima i svim i svacim..dobijaju ih gazdini sinovi nebitno dal su srbi,bosnjaci ili indijci...doslo takvo vreme da samo veze rade..da ti das u koverti 5000e dobio bi posao cak i da si iz zimbabvea....tako da je glupo to sto si napisao....postoje takve stvari ali msm da se narod polako smirio sto se tice toga,jbg treba ziveti i pustiti druge da zive..mada ima narcisa koji jebu nas normalne al sta ces..
 
Nazad
Vrh