Gajenje zelene salate

Drugari, kakva je situacija sa salatom na veliko na kvantasima u NS i BG? Ima dosta salate u mom mestu i prodaja ide jako loše a ima još par hiljada da se seče. Baš strašno.
Isto kao i do sada, na NS kvantasu od 250 do 300 din kutija 18 komada, tesko ide prodaja.
 
Cena je već manje bitna u ovom momentu, samo da može da se proda jedno 50-60 kutija za dan? Posto bih imao oko 100km do kvantasa, da li je izvodljivo tu količinu prodati za dan?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi uspemo prodati od 100 do 150 kutija na dan ali cale tu prodaje godinama pa ga dosta poznaju.
 
U koje vreme je najbolje biti na kvantasu? Da li se placa nešto? Izvinjavam se ali ovo bi bio prvi put da idem tamo. Hvala svima na strpljenju i odgovorima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbolji su. Petak, subota pa utorak. Mi secemo sutra, a prodaju racunaj od ponoci pa do 8 ili 9 ujutru. Placas samo ulaz.
 
Pozdrav drugari :)

Kada je najbolje da se poseje salata u kontejnere (za plasteničku proizvodnju) kako bi se brala oko nove godine?

Prošle godine sam radio Baglin. Ove planiram Shangore ili Genesis. Šta vi planirate i kada?
 
Ja sam prošle godine sejao u kontejnere polovinom septembra, rasadio u plastenik polovinom oktobra a sekao polovinom decembra... Prošle godine je jako loše salata išla u NS na kvantašu u decembru i oko nove godine, tek oko 14. januara je krenulo bolje. Najtužnije je što sam bio bukvalno jedini sa salatom i jednostavno nije išlo...
Radio sam genezis, salata je extra ali svi traže klasičnu uglavičenu putericu a genezis se glaviči već kad prezreva...
Ove godine ću raditi centore i planiram ukoliko već za koji dan da sejem u kontejnere, da probam ove godine malo ranije

Poslаto sа Lenovo P1ma40 uz pomoć Tаpаtokа
 
Drugari, da li može kratak opis kada se primenjuje Previcur Energy u salati? Danas sam posejao u kontejnere. Kada i koliko puta se zaliva Previcur Energy-jem? Unapred hvala na odgovorima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim Previcur kad nikne i ima jedno 3 lista, samo jednom.

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Svaka čast druže. Kad je bila setva i rasađivanje? Koja sorta? Unapred hvala na odgovorima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Setva je bila 1.08. a rasadjena je 30.08. sorta je genezis, ali to i nije tako bitno, po meni, najvecu ulogu igraju objekti, tj plastenici.
 
Da li neko zna sta se desava sa Rijk Zwaan salatama (sunny,sunstar).Cuo sam da ih vise nema u prodaji.Da li neko zna neku dobru putericu za zamenu? :)
 
na njoj pise da je za prolece i jesen,a ja sam je sadio i u plasteniku i na otvorenom.Ima jako lep ukus i dobro se prodavala na pijaci.
 
Nazad
Vrh