Gajenje zelene salate

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
U svakom slučaju je tražena roba na ovim prostorima, ali nekako nema veliku cenu. Bar u odnosu na ostale slične proizvode. Ja sam je gajio par godina, po principu da posejem zelenu salatu sa jeseni i poklopim je manjim plastenikom. Ali je u pitanju jako mala površina od nekih 15 m2 ali dovoljno za naše kućne potrebe.
 
Sta sadis? Ja sam sa fantazijom imao lepe uspehe.Glavica i do kile.Seme iz svabske i madjarske.
Jedini - sto kad zagrije za 2 - 3 dana pobegne u seme. Ne spasava ga ni skidanje folije
 
To je bilo domaće seme, samo što nije baš tako brzo se razvijalo u fazu semena. znači ostavili bi koju glavicu od salate i od nje koristili seme, ali smo par puta dobijali sa strane, tako da stvarno neznam koja je sorta mogla da bude u pitanju.
 
Znam,ali domacem se glavica nije zakruglila,tvrdji je i gorci,kao 3. reprodukcija ovih
 
Prosla godina je bila jos i dobra za salatu.. Al ove je prodano toliko puno semena, i toliko njih je radi, da ce biti velika muka uopste je i prodati a gde je tek dobiti dobru cenu :(
 
jasam sadio griseldu extra je salata samo stosam batalio, nevredi , prvo se borim sa onim sitnim zuckastim crvicima nekim cudnim koji pojedu srce rasada, posle se borim sa golacima koji je tamane kao ludi , onda preko zime je napadaju rovke , e onda u prolece od toga stoje prezivelo sve ove napasti i stetocine , borim se sa ucenjivacima -prodavcima - za neku normalnu cenu , na kraju bi izgleda bilo najbolje da ja njima dam salatu i da im ja platim sto je prodaju duplo ako ne i troduplo ::lose:: tako da je sada sadim samo za licnu upotrebu
 
evo moje salate polako raste u nedelju 20.09. sam je sejao . 700komada pa ću za jedno 15dana opet 700kom .
ezhcux.jpg
 
dzionik toje "ručni rad" mada imam jednu spravicu koja mi pomaže tako da to bude gotovo za 1h uz puš pauzu
 
Da ne bih otvaro novu temu jel radi neko ukrasne salate tipa hrastov list i lola rosa tj ukrasnog tipa, dobio sam pre jedno 2 godine par kesica iz italije salata se zvala BOWL i blia je ekstra ali u nasoj zemlji ona nepostoji i niko je ne uvozi.Dali je neko cuo za tu salatu :sta:
 
zanima me kupovina salate,drzim trgovine...ko je zainteresovan za saradnju nek se javi na pp!i ostalo povrce me zanima saradnja!
 
maximus28 je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
ajde se prestavi da znamo ko si sta radis i cime se bavis gde zivis pa onda se vrni ovamo :cao: :cao: :cao:

sopot,trgovina povrcem i vocem,
maximus28 je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
ajde se prestavi da znamo ko si sta radis i cime se bavis gde zivis pa onda se vrni ovamo :cao: :cao: :cao:

sopot,trgovina povrcem i vocem,

s kojim povrcem radis jel radis naveliko ili na malo pojasni malo :cao: :cao: :cao:
 
topalovic je napisao(la):
maximus28 je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
ajde se prestavi da znamo ko si sta radis i cime se bavis gde zivis pa onda se vrni ovamo :cao: :cao: :cao:

sopot,trgovina povrcem i vocem,
maximus28 je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
ajde se prestavi da znamo ko si sta radis i cime se bavis gde zivis pa onda se vrni ovamo :cao: :cao: :cao:

sopot,trgovina povrcem i vocem,

s kojim povrcem radis jel radis naveliko ili na malo pojasni malo :cao: :cao: :cao:


sa svim povrcem i vocem drzim maloprodaju ali planiram lagano da pocnem da radim na vece pa trazim kontakt sa proizvodjacima jel dosta vremena provodim radeci za komp pa nestizem da krenem na slepo da dodjem recimo do ns-a da ostvarim kontakte itd pa reko da probam ovako nista me ne kosta
 
Nazad
Vrh