Noni - Morinda Citrifolia

Pa znaš šta, meni plod liči na veliku dudinju. Iz svakog tog dela ploda izbije po beli cvetić. I tako raste i širi se. Moji plodovi su bili, pa recimo, prečnika 6 cm. Video sam na nekim sajtovima stavljaju u teglu, pa na sunce (kao orasi za valjda lek - štitna žlezda ili već šta?) e, to kad se otvori to je fatamorgana od smrada. Onda je u toj tegli (od kilo), gde je bilo 5-6 komada ploda dobro nabijenih ostalo soka, recimo, dva prsta visine. Pa je taj baja to popio. Uopšte mu se nije dopalo, al kaže da je zdravo. Ma ZDRAVO!!! Pazi sam plod nema miris ni kad ga ubereš, al valjda kad ognjili ili fermentiše, tad dobije taj opoj širokog spektra. Probao sam razne sokove od Nonija. Neki su lepi, a neki da pobaciš. To, da praviš kintu od toga verovatno, odnosno sigurno bi ti trebao plastenik. Sok je skup, al narod kupuje. Ko ima uslova, možda nije loša ideja. Mi se samo zezamo sa tim. E, šta piše, kada da se presađuje? Pozdrav
 
Ma nisam lenj, nego toga ima koliko hoćeš. Hvala za ovo. Pogledaću! 9 meseci??? al će se nagužvajuuuuu

- - - - - - - - - -

Pročitao i svašta naučio. Hvala.
 
Ja baš hteo pre neki dan da te pitam šta se dešava :) Ajde ako uspeš da ih odgajiš, javi se da se dogovorimo za jedan, dva...
 
E, pa druže oktopodni, nikli su Nonići i sada su stari tri meseca. Svi su u jednoj duguljastoj saksiji. Ako te zanimaju, ti se javi. Pozdrav
 
Nazad
Vrh