Terenska vozila za poljoprivrednike(opšta tema).

Eto da predstavim I u ovoj temi mog univerzalca.
yb12.jpg


i na terenu
dpg0.jpg


A evo ga u malo finijoj varijanti
se2s.jpg


- - - - - - - - - -

Inace svasta sam radio sa njim, od voznji po blatu,snegu,prasini,njivama,..., penjanje po jazevima(damama), a najvise vozim radnike sa njim jer ima 8 sedista i nema prepreka.
Pa sve do putovanja porodicnih do mora, banja, sajma, i gde god treba.

- - - - - - - - - -

Pogon naravno 4x4...
 
gde se nalazi ta rupa ?
slikaj pa postavi sliku ovde

:cool:..evo da probam...:cool:

fotografija0438.jpg

fotografija0440.jpg


fotografija0439.jpg


fotografija0442.jpg


fotografija0441.jpg




Evo uspelo...

Nego...šta je bilo u ovoj crveno zaokruženoj rupi ???...to sam nedavno primetio i tu mi jako prska ulje...

U principu od kako mi je nikakav majstor radio pumpu za ulje krenula je gomila sličnih problema...
 
tu ti je merac za ulje. jedna sipka sa gumicom.jesi li ikad proveravao ulje na vozilu? mora da izlazi ulje kad je nema .pumpa za ulje nema nikakve veze sa time. tu ili je ispao merac zbog lose gumice ili je neko zaboravio da ga stavi ili je toliko losa kompresija da je izbila merac. a kakvog kvaliteta su delovi za ladu nemoj nista da te cudi.pola delova teski boflovi
 
tu ti je merac za ulje. jedna sipka sa gumicom.jesi li ikad proveravao ulje na vozilu? mora da izlazi ulje kad je nema .pumpa za ulje nema nikakve veze sa time. tu ili je ispao merac zbog lose gumice ili je neko zaboravio da ga stavi ili je toliko losa kompresija da je izbila merac. a kakvog kvaliteta su delovi za ladu nemoj nista da te cudi.pola delova teski boflovi
kolega malo bolje pogledajte ima on merač ali gore iznad poklopca za odusku...
a ja bih rekao da je neko tu promenio poklopac oduska i donju rupu za merač verovatno sa nekim čepom zatvorio pa je taj čep ispao
 
na standardnom motoru tu je rupa za merac samo je izmesten iznad oduske[ibera]. onda tu mora biti cep. ali nije mi jasno zasto je merac izmesten i vislje kad nema potrebe.jednostavno cep napraviti i zatvoriti ili standarni merac za ulje od bilo koje stare lade staviti
 
:cool:...@dejan....koji bi razlog te zamene bio...ima li šanse da je ovo blook od neke specijalke ubačen u nivu, jer kad joj se stavi rez.točak onda bi bilo nepraktično gledati ulje sa meračem dole..

...@vica...loša kompresija izbila merač...

...pritisak ulja, čim se zagreje je blizu nule...ne pali se crvena ali je jako mali otklon kazaljke...to znači loše karike??..i obzirom da je ona prešla 100.000 a navodno ništa nije rađeno, da je vreme za generalku???....:cool:
 
pritisak ulja nema veze sa kompresijom. pritisak zavisi od pumpe , i sklopova koji se podmazuju uljem pod pritiskom[lezajevi radilice ,bregaste i biksne na lancaniku male bregaste]. nije neuobicajeno da pada pritisak i bude blizu 0 kad je zagrejan i na leru. pod vecim gasom bi trebalo biti blizu 4 bara. nisam jednom imao problem izbijanja meraca zbog lose kompresije i zastopanog ibera.ali kakva je kompresija i koliko duva na iber to samo ti mozes znati. mi to odavde nevidimo niti znamo i ovo su samo pretpostavke sta moze da bude. uglavnom tu gumice gde je merac nema ili cepa.zatvori rupu samo necim i nece biti problema. koliko motor moze preci to mnogo faktora ima ali posto je terensko vozilo mozes i ocekivati na 100-150000 generalku. neki su i na 30000 km crkavali .
 
Merač ulja na slikama je baš gde treba tj. tako je i kod mene na Nivi.Na tom mestu što si okružio crvenom bojom kod mene ima zavrnut šraf.
 
:cool:...i meni liči da tu treba neki šraf...da li možeš da proveriš kakav je to šraf i u šta se on uvija ?...:cool:
 
:cool:...@dejan....koji bi razlog te zamene bio...ima li šanse da je ovo blook od neke specijalke ubačen u nivu, jer kad joj se stavi rez.točak onda bi bilo nepraktično gledati ulje sa meračem dole..

...@vica...loša kompresija izbila merač...

...pritisak ulja, čim se zagreje je blizu nule...ne pali se crvena ali je jako mali otklon kazaljke...to znači loše karike??..i obzirom da je ona prešla 100.000 a navodno ništa nije rađeno, da je vreme za generalku???....:cool:
eto bas tako odgovor je stigao na nivi je merac izbacen jer ga zaklanja rez.tocak a dole ima čep sad da li je neki sraf ili plastika ne sećam se baš,a blok je isti i na obicnoj i na nivi pa se rupa mora zatvoriti
 
:cool:....buni me to što je rupa glatka, nema navoja...ili bar ne da ih mogu videti...i ako je šraf sa navrtkom negde unutar, onda je ona spala i nalazi se negde u karteru???...to me muči...a nisam siguran da li je čep kartera dovoljno jak magnet da je privuče i da je tu izvadim...:cool:
 
po tom pitanju se nemoras uopste bojati. da ima 1kg matica i gvozdja u karteru nista se nece desiti. pumpa ima sito kroz koje nista od 2mm nemoze proci. na starim ladama sam vadio pune ruke spanera ,matica i vijaka iz kartera i nista nije nijednoj bilo niti moze od toga. jednom sam morao i seci karter jer se nije mogao izvuci koliko je spanera bilo zaglavljeno. bilo kakav cep nadji ili merac od lade ,zastave kratki i ubaci u rupu. tu nema navoja sem ako ga neko nije pravio i vijkom zavrnuo. znaci glatko je zbog dihtovanja gumice meraca
 
ma ima sigurno da se nadje čep za to pitaj u nekoj prodavnici za lade ili kod nekog napravi od plastike....a sto rece vica022 nema koja nije kidala mali spaner ne moze to nista da napravi stetu
 
Nazad
Vrh