Terenska vozila za poljoprivrednike(opšta tema).

Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

LADA%20NIVA.jpg

1.jpg

lada-niva-2131-1-7i-2.jpg

lada-niva-2131-1-7i-3.jpg

najlepsa niva koju sam video
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Gde su ovnovi onoj nivi sa zadnje slike? :haha: :haha: :haha: I guslar pa da zapevamo neku ajducku! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Salee, nisam na tebe mislio, vec globalno na ljude koje susrecem...

Tako je 4x4 ili 4wd se ne vezuje za niti jednu marku automovbila, vec samo oznacava kakav pogon to vozilo ima.
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Bobo je napisao(la):
Salee, nisam na tebe mislio, vec globalno na ljude koje susrecem...

Tako je 4x4 ili 4wd se ne vezuje za niti jednu marku automovbila, vec samo oznacava kakav pogon to vozilo ima.
:D :D :D
:ppozdrav:
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Nego, zna li neko kada smo vec pominjali pezo dizel motor, da li on moze u svaku nivu:haha: Da li iziskuje neke prepravke na menjacu, drzacima motora i sl.??
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Koliko ja znam da ne treba nista mjenjati, samo ga trebas nabaviti sa svom njegovom elektronikom i ubaciti na mjesto starog motora...

Evo jedne nive koja u sebi ima motor od zastavinog kombija:









Vjerovatno ste primjetili da ima jedan ventilator koji se stalno vrti, i jos dva dodatna koji se pale preko termoprekidaca, jer se ipak radi o dizel motoru koji je namjenjen za sve, samo ne za montiranje u nivu.

Od ovog covjeka sam takodjer cuo da se u nivu moze ugraditi bez ikakvih preinaka mercedes motor iz 123-ke, ali posto ima dupli karter, da se vadi van prednja vuca jer motor od prednjeg diferencijala ne bi stao pod haubu.

Ova niva je atestirana i registrirana bez ikakvih poteskoca, iako ima 4 razlicite celave gume na sebi ;)
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Ja tamo vidim samo jedan elektro ventilator i jedan sa remenicom , a treći je iza tablice ? :osmeh:
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Bobo je napisao(la):
Evo jedne nive koja u sebi ima motor od zastavinog kombija


od ovog covjeka sam takodjer cuo da se u nivu moze ugraditi bez ikakvih preinaka mercedes motor iz 123-ke, ali posto ima dupli karter, da se vadi van prednja vuca jer motor od prednjeg diferencijala ne bi stao pod haubu.

Da li je to dizel motor od 2500cm3 u njoj? Za ovo vadjenje prednje vuce :nono: Koliko sam se ja raspitao, dizel iz 123-ke ide "sraf na sraf" na nivi.... A znam da ubacuju benzince od 2000cm3 iz fiata 123, i cujem i da neki volvo dizel motor moze da se ubaci, ali jos se nisam raspitao.
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Covjek mi tako rekao, a nasao sam i na nekim drugim forumima da je to istina. On je bio nabavio od 123-ke motor ( 2sraf na sraf" kako ti kazes, i to je istina) ali kad ga je probao staviti nema teoretske sanse da motor stane ako se prednji diferencijal ne vadi van. Zato je i stavio ovaj motor u nju.

Sto se ostalih motora tice, ne bih znao...
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Moguce... Nisi mi rekao od koliko je kubika ovaj motor u nivi?
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Nemam pojma koliko je kubika, nesta mi pricao covjek 70ks, ak se dobro sjecam...
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Motor od Mercedesa 123 je prejak za Nivinu konstrukciju i majstori ga izbegavaju.Tvrde da hoce da je rastrese.
Stavljaju motor od Golfa 2 i to 1800 ali kazu da nema snage dovoljno.
Stavljaju od Fiata ali mora prednja vuca da se iskljuci.Nije nesto ni uskladjena bar jedna sto je pre par godina kod mene u varosi budzena.Ujala je kao vrsalica i tresla se ko da ce motor da iskoci iz nje.
Sada ima jedna sa motorom od Ivekovog kombija.Radi lepo gotovo necujno.Covek je preduzimac i saradjuje sa ED postavlja bandere,znaci ide svuda sa njom.Kaze da je zadovoljan.
Jedan majstor tvrdi da je pre nekoliko god prepravio motor na Ladi 1600 specijal(isti je u starijim Nivama) da bude dizelka.Hvali se kako je to uspesno izveo i da auto radi kao sat.Ko zna mozda i moze da uspe.
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

E to bi trebalo saznati kako je uradio! mada neznam dali lajkina radilica moze da podnese opterecenje i kako je uspeo na ladi da dobije kompresiju potrebnu za samopaljenje diesela?!?
 
Odg: Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

I ja malo sumnjam u takav poduhvat . Kompresija (benzinci 6.5-10, disel 14-18(22) ), razvod ventila je drugačiji ( benzinci rade sa Oto ciklusom , a diseli sa Sabate ciklusom- nisu isti) .Što kaže mityoo radilica i ležaji . Trebaju jači klipovi . Gde staviti Bosch pumpu ? Puno je ? ? ?
Nisam siguran da li se u opšte vredi za... sa tim , čak i da uspe ! :osmeh:
 
Nazad
Vrh