Naftaši u vašim njivama

LACKOIGI

Član
Učlanjen(a)
15 Feb 2011
Poruka
534
Lokacija
Mihajlovo
Otvorio sam ovu temu da ne pisemo svugde o ovome...Evo par slike,danas sam bio da tanjiram njihove tragove...


 
Imate srece u nesreci sto je zemlja suva. Da su padale kisurine, tragovi bi bili strahoviti, tu bi slabo sta napravila i tanjiraca.
 
Blago vama netrebaju vam valjci za posle setve. Samo im dajte da popiju...
 
Mi smo dobijali nadoknade.
Nisu pravili busotine,nego su sa tim "drmanjem" zemlje trazili naftu,tako su bar nama objasnili.
 
Jos nisu,neznaju ni oni dal su ista nasli.Rekli su da treba da prode pola godine da oni to swe protumace...i ako ima nesto tek onda buse samo probu itd...Stetu jos nismo ni javili sad treba ovih dana...pa valjda ce da daju nesto...Nadamo se ::novac::::novac::::novac:::osmeh: al mozda cemo biti :sjasi:
 
Imate srece u nesreci sto je zemlja suva. Da su padale kisurine, tragovi bi bili strahoviti, tu bi slabo sta napravila i tanjiraca.

Da li je sreća ili ne ali ovi ostaju u našem ataru do februara mesece e sad da li će do tada biti baš suvo neverujem.
Raspitivao sam se da idem i ja da dižem tragove i došao sam do informacije da se sad sele prema jednom selu blizu ZR Aradcu pa se ponovo vraćaju u naš atar.I šta vredi ja dignem tragove oni opet ugaze.
 
Da li je sreća ili ne ali ovi ostaju u našem ataru do februara mesece e sad da li će do tada biti baš suvo neverujem.
Raspitivao sam se da idem i ja da dižem tragove i došao sam do informacije da se sad sele prema jednom selu blizu ZR Aradcu pa se ponovo vraćaju u naš atar.I šta vredi ja dignem tragove oni opet ugaze.

I ja sam cuo nesto tu da opet DOLAZEEE i u mihajlovacki atar..
 
Pazi ti bi izgleda da dođeš do neplaniranih ::novac:: . Prvo će ti platiti što su gazili oranje a kasnije kad se vrate platiće ti gaženje tanjiranog zemljišta.Vidiš nije to loše :osmeh:
 
nije ovde fazon u parama placaju oni ali kod nas su prosli pre 10 god i sad kad ores toliko su nabili da trakto oseti taj trag....ne daj BOZE BLATA
 
Kaži mi da li su jako ugazili oranja?Da li bi to digao setvospremač u proleće onako sa dignutim krilima samo da se radi sa bazom od 2.5m?
 
Kod nas su jednom coveku haos napravili na njivi otrilike 1 jutro,menjali cev naftovoda i sve raskopali ali mu je nadoknadjeno i deo njive gde je gazena je buldozer ravnao i podrivao
 
Malo pre sam pisao.Kod nas su bili proletos sa tim limuzinama i gazili su po psenici po posejanim kukuruzima i soji i nikom nisu nista platili.Navodno za nacionalno dobro.Sto je zanimljivo tamo gde su prosli vise nista nije raslo pa cak sam video na jednoj njivi koja je bila u parlogu ni trava vise nije rasli nego je ostala mala i na kraju se osusili.Da li je to slucajnost ili nije ali je tako.
 
Kako gde.Gore 3.slika zato su isli ovako jer komsija je sadio beli luk i prijavio da ne gaze pa na moju su izasli na put pa sa komsijine druge straane opet usli i u taj pravac idu dalje...(a sa druge strane sam isto ja :sta:)

Pa neznam dal bi digao setvospremac, al mislim da ako prodes 2-3puta onako sa podignutim krilama onda oce ali samo sa S oprugama sa onim pravim sto ja imam neverujem.
 
Malo pre sam pisao.Kod nas su bili proletos sa tim limuzinama i gazili su po psenici po posejanim kukuruzima i soji i nikom nisu nista platili.Navodno za nacionalno dobro.Sto je zanimljivo tamo gde su prosli vise nista nije raslo pa cak sam video na jednoj njivi koja je bila u parlogu ni trava vise nije rasli nego je ostala mala i na kraju se osusili.Da li je to slucajnost ili nije ali je tako.


Pazi imaju još 25 dana do roka za plaćanje.Šta misliš da će opstati do februara ako se budu tako ponašali?I ovako je već bila policija angažovana zbog lovačke puške uperena ka njima.....

da prebacimo ovaj odgovor ovde
 
Kod nas u Banatskom Dvoru su u dva navrata bili i haos pravil ,jednom su isli po mokrom i taj trag se oseti i sada ,nema te sile koja ce plug zadrzati u zemlji kad tu prolazi. Platili su nesto malo,a sto je naj gore opet ce proci ...
A mogu da nadju samo ono sto su upumpali u skladiste.
 
Nazad
Vrh