Reprodukcija u govedarstvu

vla

Član
Učlanjen(a)
4 Maj 2008
Poruka
620
Lokacija
Majdanpek
Ima li neko iskustva u koriscenju seksiranog semana za osemenjavanje krava.Gde se moze nabaviti i koja je cena?
 
Valjda ce neki Centar za VO uskoro uvesti sexirano seme bikova.Interesantno je za kod holstajna da bi se dobila zenska telad i unapredila genetika.
Mi smo komsije, detalje imas na drugom postu.
 
Gde ste Farmeri?
Koje bikove koristite u osemenjvanju i koji su vasi rezultati?
Dajte da mi pocetnici nesto naucimo,jer nakon privatizacije ,veterinari osemenjavanju sa cim hoce i stignu.
 
na svakoj dozi semena imaš ime bika sa strane , isvoju cenu . kod nas npr. šarolej košta 180 din + usluga dok imaš semena koja koštaju i po 2500 i više i + usluga .mošeš sam da proveriš šta ti je naplatio a šta je ugradio.
 
jel ima nekoga online?

_________________________________________________Post je spojen: [time]1235735548[/time]_________________________________________________
ja sam bivsi farmer koji studira u norway
 
Dobro dosao,
Sta studiras? Ako poljoprivredu, daj neke dobre preporuke i savete.
 
ja sam bivsi farmer imao sam malu farmu simentalca
ali nisam uspeo da izadjem na kraj sa imlekom i sada sam upisao feed technology proizvodnju stocne hrane
koju rasu vi gajite
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235736975[/time]_________________________________________________
u srbiji je sve sporo pa i odgovori
 
Super,
iskusan farmer, na izvoru informacija o savremenoj ishrani stoke.
Takav konsultant nam treba. :D
 
paaa ajde da vidim kako vam mogu pomoci
imam jos sat fore jer posle idem da razdelim novine
jebi ga krave sam zamenio novinama
 
Recepture za ishranu krava, pre svega, i kako sastaviti najjeftiniju smesu.
 
klasicno srpsko
druze ja ti svakako mogu pomoci kako svoju proizvodnju da ucinis sto jeftinijom ali nemoj na ishrani da stedis jer to najskuplje posle kosta
koju rasu gajis i kolika ti je proizvodnja?

_________________________________________________Post je spojen: [time]1235738693[/time]_________________________________________________
vla
za krave nikada nije bilo niti ce biti dobro vremee
to je proizvodnja koja ima svoje osobenosti a ti moras da se boris
 
Sto se tice krava, ja sam pocetnik.Uzeo sam steone junice, naravno domaci simentalac, jedna se otelila a druge ocekujem.Prvotelka je startovala sa 15 l,sada je na oko 17, videcemo dalje.Kao iskusan stocar, daj pomazi savetima.I ja mislim da je ishrana kljuc uspeha.
Da ne bismo bili off... idemo na ishranu
 
iskreno to je jako lose ja sam imao startove od 18 do 24 kg ali kako mi sada kaze drugar ima junica koje startuju i sa 30kg ali 25kg je prosek
cije su cerke i odakle si ih nabavio?
sto se tice ishrane moras da pripremis kravu (junicu) za proizvodnu
to se radi t osmom mesecu graviditeta i moras da znas da ako tada pripremis grlo mozes se necemu nadati.
silaza mora da ti bude osnov koncentrat najbolje da ti sam proizvodis ili da pojacavas sa sojom ili suncokretom. seno ili slama samo koliko da podmiri potrebe u suvoj materiji
koncentrat
smatraj da ti jubica tokom osmog meseca graviditeta pojede 4 do 5 kg koncentrata ili¨2hg koncentrata i 1kg sojine sacme so je po meni i bolja kombinacija ali bi trebao da donro izbalansiras mineralnu ishranu ali o nije problem
drugo kod krava posebno junice mogu i ds trpe iu periodu pred teljenje ne koristiti lucerku
koje sliaze imas?
 
Daj neku recepturu koncentrata za telad, junice i krave,ali u drugoj temi da ne bude off...
 
posalji sta imas od sirovina
tj sta imas od zitarica da ti nepisem bezveznu recepturu ako nemas jecam ovas i psenicu
jos nesto koncentrat za prezivare je samo dodatak koji ti sam mozes da kombinujes ako naucis sastavljanje smesa
kabasti deo je NAJBITNIJI
 
malo sturo pitanje ali otprilike krava teska 550 kg treba da pojede 12.5 kg suve materije
to j odgovor na tvoje pitanje
salim se
pa zavisi od proizvodnje naprimer ovde se krve na muzi hrane samo travnom senazom i koncentratima senazu jedu povolji kao i koncentrat iz automata ali je on doziran na osnovu proizvodnje
gledao sam da krave pojedu i po 56 kg senaze za 24h i oko 10kg koncentrata
zavisno od proizvodnje kazem oko 12 do 13% suve materije to je najjednostavnije
 
Nazad
Vrh