Cena nafte

sipano u cetvrtak na nisu 151,4

- - - - - - - - - -

sipano u cetvrtak na nisu 151,4 D 2
 
Šta se dešava sa cenom nafte?Na pumpama trenutno cena ide dole,koje se cene nude za veće količine?Kakva su vam iskustva sa firmom i gorivom iz firme Taxi-petrol?
 
Cena na pumpama ide dole, ali mršavo. U NIS veleprodaji je cena oko 142din, što se nikad nije desilo da je tolika razlika, izmedju popusta sa agro karticom, I veleprodajnom cenom. Ali ne može se uci u pogon, bez cisterne predvidjene za utovar nafte, barem je pre bilo tako. A dostavu ne vrše.
Od Taxi Petrola smo uzimali naftu par puta, ali mutni su mi nekako. I nas su zvali i jos neke u selu i nude naftu, nesto povoljno, pa imam jos veću sumnju.
Ne zna čovek ni od koga kupovati, svi oni kradu kad donesu na kućnu adresu, a i kvalitet je upitan. Od kad je popust na NIS agro kartici samo kod njih smo točili, a sad je već velika razlika, pa cemo videti, da li je isplativo da neko donese. Treba iz Naftachem-a da mi jave koja je cena kod njih na količinu.
 
Ja sam dve godine uzimao od naftahema,posle toga NIS,mislim da cu da se vratim na Naftahem.
 
Najsigurnija kupovina nafte je na kg, kamion na vagu I kraj, ali niko neće. Zbog tih prevara smo prešli na NIS pumpu, jer svi oni kradu, od minimum 1%, ali u većini slučajeva je 2%. Svi oni istoče tačnu količinu u litrama, ali pri temp od oko 22°C, dok je idealna temp nafte 15°C, pa se prilikom hladjenja javlja razlika u količini.
 
Ааа на тој разлици у температури, дал нафте или бензина, може лепо да се ућари.....знам из личног искуства.....узимао хладно, претакао вруће....увек у плусу ако нисам заборавио, неких 5-7%, или 3-5%, давно давно беше.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja sam par puta tocio na raylicitim pumpama gorivo i kad mi na automatu otkuca 1000 nikad nisam imao na kocki na oznaci 1000L. A tocio sam i po hladnom i po toplom danu, ali nisam primetio tako veliku razliku.
 
Na pumpi NIS Plandište 145,9 sa Dajmond karticom i prevozom od 1,5 din. Taj sistem zadnjih par godina nam se pokazao najbolji.Em što se kvaliteta tiče em na količinu.
U selu imamo Lukoil daju i oni popust od 12 din ali je problem što je 5 din skuplji od NIS-a uvek i to samo Lukoil pumpa u selu a u Lukoilu uAlibunaru 10 km od nas su 2 din jeftiniji uvek.
 
Nazad
Vrh