Cena nafte

Pitao sam zato sto ovde od Pavlovica mosta do Bijeljine nema D2 samo loza.
 
Nema nigdje u Bijeljini da se kupi D2, čak ni u Tuzli i okolini, samo loža i Euro 4 i Euro 5 dizel a oni skupi kao od zlata da ih prave.
 
Ja sam cuo da se do kraja marta ukida LOZ ULJE na pumpama,jer su masovno svi presli na lozaka i d2 skoro niko vise na koristi,a drzava ima valjde manje koristi od lozaka nego d2,ne znam tako sam cuo od pumpadzije e sad jebemliga.Ako i to ukinu,na ugalj ima da teram traktore.:osmeh:
 
Pa, kupujte onda brže-bolje sad to što ima. D2 ćemo morati da kupimo toliko koliko su nam dali onaj subvencionisani sa bonovima, a ostalo će da nam donose šverceri ložak iz Bosne. Ako vlada hoće da kupujemo D2, onda nek nam daju bonove za subvencionisanu cenu koliko nam stvarno treba, a ne koliko oni misle da nam treba.

Tako je bilo i prošle godine u ovo vreme da su povukli ložak sa tržišta, pa su ga tokom leta ponovo pustili u promet. Time neće postići ništa. Mi ako hoćemo možemo zimi da pravimo zalihe. Praznih, celih buradi i kojekakvih drugih rezervoara i sudova na vojnom otpadu ima koliko ti duša ište.
 
Malo ljudi sada ima koji mogu da prave neke ozbiljnije zalihe bar ovde u mom kraju,a znam da skoro 80% nece moci da iskoristi ovu njihovu"pomoc" u vidu bonova sa rokom trajanja zbog nemanja sredstava.
 
Posle par nedelja nestasice,pojavio se lozak na svim pumpama u gradu 110-111 din/l.Sad ce nestasica D2,zbog poljoprivrede.
 
Ako naši ljudi ne budu imali para da kupe gorivo sa tim bonovima do roka koji je zadat, zna se u čijim će rukama ti bonovi da završe. Već vidim kako se prodaju taksistima i autoprevoznicima(kamiondžijama) za keš. Taj rok je čista budalaština. Sad će biti gužvi na pumpama i nervoze i opet će svi nezadovoljni građani da psuju nas. Biće, evo opet ovi seljaci prave gužve.
 
A zamislite tek apsurda, opstina Bogatic sa 14 mesnih zajednica nema ni jednu odobrenu pumpu za sipanje subv. dizela ,najblize za tocenje je Sabac gde je odredjeno samo 4 pumpe, a imaju preko 30 mesnih zajednica.Zato u Beogradu ima 46 pumpi koje toce ovo gorivo.
 
Nema vise Loz ulja na pumpama, ponovo ce ga pustiti u promet sredinom septembra...
 
Juce je dosta pumpi stopiralo prodaju, iako imaju loz ulje, jer cekaju ponedeljak da ga prodaju po 50 % vecoj ceni.
 
Postoji neko pravilo o uvodjenju tih akciza, nisam siguran, ali bi trebalo da se zna bar nedelju dana unapred pre dizanja cena, a ne da se u petak poslepodne donese odluka o povecanju cena u ponedeljak
 
Pa mi zivimo u jebenoj drzavi koja isto to radi i sa njenim narodom. Ne bi uopste bilo zanimljivo da ti daju lufta da dises, ovako prc na brzaka i procice do neke sledece prillike. Tek ce da pocinju pi....rije!
 
Nazad
Vrh