Priprema zemljišta za sadnju vinograda

Pa valjda rađa više , bolje ,brže , obilnije ili već šta...
 
Ajde i ja da se javim. Spremio sam zemlju za sadnju 2000 kalemova.
1. Analiza zemljista
2. Razbacan stajnjak i vestak na osnovu preporuke
3. Uradjeno duboko oranje
4. Dva puta istanjirano

Stigli su kocici i za koji dan stizu parafinisani kalemovi. Dogovoreni radnici za sadnju hidroburom.
 
Povrsina je 40 ari. Sadnja 2.8 razmak izmedju redova a 0.8 razmak izmedju cokoti.
1000 komada Italijanski Rizling SK-45
1000 komada Merlo
 
Povrsina parcele je 80 ari, ja sadim pola parcele dakle 40.

2.8 je razmak u redu.
Za 11 redova ide 10*2.8 = 28m.
U jedan red stane 2000/11 = 180
Duzina reda 180*0.8m=144m

povrsina 28m*144m = 4032 m2/100 = 40 ari.

Ok, mozda si racunao spoljne puteve itd za koje sam takodje ostavio prostor, kao i celo sa obe strane od 6m da se okrece traktor itd. Ja sam odgovorio samo povrsina koja je pod lozom...
 
Pretpostavljam da je predviđen jednogubi "gijo" kao uzgojno oblik...verovatno te nove sorte podnose i dugi luk rezidbu...ili je malo prerano za tako nešto?
 
Pretpostavljam da je predviđen jednogubi "gijo" kao uzgojno oblik...verovatno te nove sorte podnose i dugi luk rezidbu...ili je malo prerano za tako nešto?
Jos je rano, mada ima raznih varijanti, cak i kratke rezidbe za Merlo radi boljeg kvaliteta.

Hvala zupa!!!
 
cf32b8327160805d00445baa7661337b.jpg


Priprema zemlje sa asovom od mehanizacije, a 3 reda su po 15 m na brdu iza kuce. Zasadio sam prosle god hamburg, moldavu i afusali, krenulo sve, ali nisam bio na leto kuci, nisam zalivao i opstalo pola. Ove god dodajem sta fali, a priprema ista. Sadio sam krajem aprila, npk i stajnjak od djubriva. Ove god idu i stubovi. Interesuje me sada za lozu od 1 godine kako da djubrim, zimus dodao npk, u martu stajsko ovcije, ali sta dalje. Da li treba kan npr kao i za ostalo voce i koliko? Takodje sam prskao bakarnim preparatom u februaru, a ne znam kada bi trebalo ponovo i sa cim. Npr slavol sam probao pri sadnji nekih kalemova, ali tada ne sme vestak da se baca, pa ne znam da li mi je to ok kombinacija?
 
mirlee, zastani malo sa djubrenjem, predoziraces kalemove. Bas ako bude trebalo u prskanje ces dodati folijarno neko djubrivo i to je to.


Sledece prskanje ce ti biti pred pupoljenje, nekim insekticidom protiv grinja. Raspitaces se u poljoapoteci za sredstvo, ima ih tako puno. Jedna kesica ce biti sasvim dovoljno.

Pozdrav zupa100!
 
Ima li vrsta vinove loze, i ako ima koja je, koja uspeva na nadmorskoj visini od 1100m-1150m?

Hvala
 
Nazad
Vrh