Propolis -sakupljanje, skladištenje, prodaja

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
U svakom slučaju propolis je jedan od dodatnih izvora prihoda na pčelinjaku. Propolis pčelama u košnici služi za uređivanje unutrašnjosti košnice, za poliranje ćelija u koje matica polaže jaja i za zatvaranje eventualnih otvora na košnici.

Propolis je jednostavno rečeno prirodni antibiotik koji ima zaista odlično dejstvo.Uglavnom se može naći kao tečnost, ali se koristi dosta i u kozmetičkim preparatima. Kao tečnost se nalazi u prodaju, jer se rastvara u 97% alhoholu.

Za sakupljanje voska se koriste posebne rešetke, koje se mogu naći u najrazličitijim tehničkim rešenjima ili prostim sakupljanjem po ramovima i nastavcima u košnici. Kod rada sa nastavcima, trebalo bi znati da pčele svaki otvor koji je višlji od 3mm zatvaraju sa smesom koja pored propolisa ima i veće količine voska u sebi.

Kao što sam napred napomenuo propolis se najčešće rastvara u 97% alhoholu, i tako prodaje.


Ja sam do sad sakupljao propolis samo za svoju kucu, ali ću se u toku sledeće godine pozabaviti time malo više. Kao metodu za sakupljanje propolis planiram da probam sa rešetkom od drveta.
 
Koristim vrlo jednostavnu metodu skupljanja, a gotovo je besplatna :)
PVC mreže za komarce izrezane na unutrašnju meru nastavka i postavljene na satonoše.Odlično rade posao.
Ja ih još razrežem na polovine radi lakše manipulacije tako da svaka košnica dobije po dve mrežice.
 
To jeste naj jednostavnija metoda, ali je PVC. Zato neki insistiraju da koriste drvene rešetke, mada je sa njih muka poskidati propolis.

Ovako sa mrežicom od komarnika, radi većina pčelara na ovim prostorima.
 
U Srbiji veoma mali procenat pčelara koristi mrežice u proizvodnji propolisa. Pčelari uglavnom dobijaju propolis struganjem sa košnica i ramova.
 
propolis-610x406.jpg


Čudna materija iz košnice – PROPOLIS

Propolis sadrži preko 100 jedinjenja. Najviše su zastupljeni fenoli (58%), zatim pčelinji vosak (24%), ,drugi voskovi (8%), a prisutni su i flavonoidi (6%), triterpenska jedinjenja (0,5%), lipidi, Značajno je i prisustvo bioelemenata kao što su Mn, Cu, Zn.


Međutim pošto je sastav propolisa uslovljen njegovim geografskim poreklom, odnosno ...
 
Jedno pitanje je zanimljivo u vezi rastvora propolisa. Ustvari to je jedna zabluda gde pčelari dodaju izvesnu količinu propolisa u 96% alhohla, pa posle toga kažu koliko procentni rastvor su dobili. Recimo ako dodaju 250g propolisa u 1 litar 96% alhohola, kažu da su dobili 25% rastvor propolisa.

Zapravo je situacija takva da bi trebalo da se posle odvajanja rastvora propolisa izmeri suvi ostatak i on oduzme od količine propolisa koja je dodana prilikom početka pravljenja rastvora. Ovo jeste da malo zalazi već u teoretisanje, ali je tačnije za predstavljanje proizvoda. Prilikom dodavanja 400g propolisa dobijen je rezultat od 19,5%. Ali sve zavisi od slučaja do slučaja, jer nije isti propolis na svakom terenu, od sastava bilja iz okruženja zavisi kakav će sastav biti. A od sastava bilja, zavisi i koje će boje biti, mada su to sve u osnovi varijante tamno smeđe boje.

Talog koji ostane posle ceđenja propolisa, se takođe može koristiti, ako je sa mrežica dobijen propolis, onda nema nikakvih nečistoća. U osnovi se ne prodaje, ali sam pročitao da ga traže ljudi koji imaju problema sa venama.


Cena na veliko propolisa je prošle godine bila 50 eura za 1kg.
 
Danas sam kupio propolis i med od pčelara.
Propolis je u maloj bočici u tekućem stanju.
Mene zanima kako sada koristiti taj propolis?
 
Može da se nakapa na kocku šećera sa se tako polako razlaže, a ja ga uapam par kapi u mlak čaj ili mleko pa tako pijem.
 
Hvala na odgovoru.
Budem si ga i ja u čaj stavio večeras par kapi.
A to čaj mora biti onako rashlađen?
Ne smije biti vruć kao što ne smije biti vruć kad stavljamo med i limun u njega koliko znam.
 
Da na isti način kao i limun ili med, jer velike temperature donose više koristi nego štete.
 
Da, ali mislim da nema potrebe. Međutim desi se da se med zna ukiseliti, ukoliko je ima dosta vode, jer je rano izvrcan.
 
Zapravo je situacija takva da bi trebalo da se posle odvajanja rastvora propolisa izmeri suvi ostatak





Nećeš mnogo pogrešiti ako kažeš da je procenat propolisa polovina od ukupne količine rastvorenog.
 
Nazad
Vrh