Zadrugar

E za ovog prodavac mi napriča da nema boljeg u Srbiji
348o7xf.jpg

1054521.jpg

33m98ch.jpg

2cr57xc.jpg

s30j09.jpg

izgleda prilično uredno,ali mi je čika Borin nekako lepši :D
 
У саобраћајној од мог трактора пише:
Марка: Ландин
Тип: Задругар 50
Година производње: 1966.

Да ли неко од форумаша поседује неки сервисни приручник или нешто слично?
 
poz za sve sa foruma :cao: ovako interesuje me dosta toga o traktoru landin zadrugar(model slican rakovici) njegove karakteristike,kakav je kao traktor,i do kada se proizvodio tacnije koja je zadnja serija tog traktora zadnja god proizvodnje da li su to 60-te ili 70-te god unapred hvala :ppozdrav:
 
evo po godinama, sve napisano detaljno. mislim da je prestala proizvodnja s početkom rakovice
http://www.imr-rakovica.com/istorijat.html

s tim da postoje 2 verzije, s "kljunom"-starija verzija, s izraženim vrhom haube i oznakom IMR-a i žmigavcima na haubi i onaj bez kljuna, noviji model, ima oznaku IMT-a, žmigavci kraj svjetla. Mada žmigavci nisu prvailo, ima ih svakavih. Komandna tabla je talijanska, sve osim upute za startovanje pri hladnom vremenu. e sad, kao traktor, moje je mišljenje dosta subjektivno. na njemu sam se učio vozit, preko 40 godina u obitelji. prije godinu dana sam vidio kakd je isčupo kladu, a bio je do zadnje osovine u blatu. dosta je pouzdan, jak i stabilan, a vuče i trobraznjak ako treba. nebi ga preporučio za šumske radove, osim ako ne staviš utege. malo je kraći od rajke, pa ga diže na zadnje, ali sve u svemu, s obzirom na godine, jako dobar traktor.
stari tip, u plavo ofarban:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

i drugi tip:



Uploaded with ImageShack.us

brzinomjer:



Uploaded with ImageShack.us
 
@landinidriver

Na slikama nije traktor "Zadrugar" već Rakovica koja je rađena po licenci Landini.
 
ama znam, nego je čovjek pito za landinca (ili landinu) na prethodnoj stranici. već je napisano da landinac nema veze s zadrugarom,tj. s onim što se narodski podrazumjeva kao zadrugar. ali je upisan kao zadrugar 50/1 i to mu je službeno ime, tako mu piše u knjižici vozila. a rađen je po licenciji landini r4000(slabo se vidi, na slici s brzinomjerom, sve je talijansko). a onaj prvi je definitvino landinac, nije rakovica, samo ga je kreten ofarbo u plavo, vidiš po ostatcima boje ispod haube da je bio oker nekad davno. uopće ga ne održava, to je jednog komišije, reže drva s njime. ni onaj drugi nije rakovica, nego landinac, to je moj. rakovica je nasljednik landinca. i 558, više manje, uz neke male promjene.
 
Motor i blatobrani su landincu i imtu 555 identicno isti. a po mom misljenju je rakovica 60 najslicnija landincu sve im je isto osim motora.
 
da li moze jos koja slika od landinca ako nije problem,i jos jedno pitanje da li se on proizvodio do 73 god pozzzz
Post je spojen: [time]1297728315[/time]
_________________________________________________
 
Ако је овај са последње слике твој трактор имам нека питања?
Не видим руду за качење приколице, да ли је фиксна или имаш куку?
Имаш ли изводе хидраулике за киповање?
Да ли продајеш ременицу?
 
nije, moj je onaj prvi. ovaj je drugi bio od prijatelja i prodan je pred nekih pola godine za 1000 eura. a remenica je moja, ali nije na prodaju. moram još nać orginal žmigavce i zadnja svjetla i krećem u restauraciju. a što ti treba remenica? mislim da znam ko je ima, baš za landinca.
 
Па немам баш нарочите потребе тренутно, свакако бих јој нашао неку примену, али највише због тога што намеравам да сачувам трактор, да га комплетирам и једног дана комплетно рестаурирам у оригиналном издању.
 
e to mi je drago čut, to je i moj plan. u italiji već odavno to rade. ako nađeš još neki dreš ili pokretnu pilanu... :D a nisam ti odgovorio za poteznicu, sry, tek sam sad vidio. da, ovaj nema poteznicu i vuko je malu prikolicu, nije bio baš nešto u uporabi, većinu godine je ležo u garaži. a mome sam spustio poteznicu ovo ljeto, zbog preše. a za hidraulik izvod - neznam, stvarno neznam, nije niko nikad koristio kipericu.
 
Nazad
Vrh