Zadrugar

@Rale 83

xexex....nije skupa farba...na prolece ga sredjujem posto sam ga uzeo jesenas...:))) i da kabina jeste od Rakovice 60 a landini nisu ni imali kabine fabricki koliko sam ja upucen....
 
Imali su njihove kabine one okruglaste, kad bude pocela sezona slikacuti par komada.
Ima jedan plav sa rakovicinom kabinom samo se hvarovi iz daleka poznaju . :ppozdrav:
 
Zadrugar druge serije i 42 ks je prvi dizel.A prva serija je bio benzinac sa 6 cilindera.Ni prva ni druga serija nisu imali hidraulik.Tek treca serija 50A su bili sa hidraulikom.Svi su imali volan sa desne strane,jer licenca Engleskog Perkinsa. ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Moj drugar ima zetora vec godinama mu samo stoji i propada .Ja mislim da je to Zetor super 50 ili tako nesto ima gibnjeve napred a nema vrata ulazi se od pozadi ekstra Traktor al za muzej
.
 
Da Zetori su imali i takve kabine.Isidore nemas mozda neku sliku od tog Zetora? :cao: :cao:
 
Da to su stvarno muzejski primerci, stari ko biblija... A ti traktori su se naradili u ono doba!
 
Bora je napisao(la):
Da Zetori su imali i takve kabine.Isidore nemas mozda neku sliku od tog Zetora? :cao: :cao:

Evo Superaša sa "rikverc" kabinom. ::namigivanje:: Slikao sam u jednoj avliji tjekom jajarenja.
Inače taj traktor je prodan jednom liku koji sad ima dva Zetora Super 50 sa kojima se pomalo vozika.





Na ovoj slici se malo vide vrata sa zadnje strane kabine kroz koja se ulazilo u kabinu.

 
i kako onda kad zakacis neku alatku za traktor,moras da jasis preko nje da bi usao u traktor....to je po meni glupo ::lose::
 
dragannrt je napisao(la):
i kako onda kad zakacis neku alatku za traktor,moras da jasis preko nje da bi usao u traktor....to je po meni glupo ::lose::

Jeste glupo , ali tada većina traktora i nije imala kabinu . Pa tek sledeća serija tog traktora je imala vrata sa desne strane. Kabina je ista samo što su vrata prosečena sa desne strane.
 
Ima u Basaidu jedan Zadrugar, prodaje se. Ima dizel motor, ispravan je. Kaze da mu neki tip iz inostranstva nudi 1000 evra, pa ceka da taj dodje na odmor...
 
da li ima neko da proda kuciste kardana sa onim izvodom sa leve strane za zadrugara?
 
Imam ja da prodam kućište sa levim i desnim izvodom baš kakvo tebi treba :ppozdrav:
Tema pociscena od off topic-a.
 
esl08j.jpg
95oo7o.jpg

1675wuh.jpg
2exbn5w.jpg
zdrugar 1962god
 
Rale,ja mislim da je tvoj traktor IMT 555,ili drugacije zvani labud,prvi traktor proizveden u IMT-eu,a Zadrugar je nesto drugo. ::namigivanje::
 
Bora nije to IMT 555, on je sličan, al se razlikuju. To je Rakovica Landinac (a inače piše im na haubi i Zadrugar)
 
OK Becarino,spolja su vrlo slicni,a Rale ga je nesto lose uslikao,pa se bas i nevidi.Da Landina je ra djena u Rakovici.A to pise Zadrugar,to je bez veze,i sam znas da on sa Zadrugarom, nema nista zajednicko ::svaka cast::
 
:haha: :haha: To je Zadrugar- Landin proizveden 1962god u IMR-T 555 je malo drugaciji , a voleobi da je moj ima zvuk ko benzinac , fabricki su imali tegove u prednjim felnam
Post je spojen: [time]1273226842[/time]
_________________________________________________
ima jedan jako lepo sredjen kod mene u selu , cim ga navatam slikacuga za forum
 
Tako je bećarino to je zadrugar 50/I jer ga ja imam( ali samo sa rakovičinim motorom) inače to je naš prvi traktor od koga je kasnije napravljena rakovica.
 
U mom selu je davnih dana bio jedan zadrugar i covjek dan danas za njim place. Ni njemu nije jasno sto ga je prodavao kad je kupio nov 540, al sta ces...

Kaze da ga je kupio s trobraznim plugom i da ga je vukao pjevajuci. Orali su on i njegov zet jednom komsiji kojem je traktor bio u kvaru i zet njegov tad imao novog 558. I zet ko zet, "starac, ti i ta tvoja krntija nemate sta traziti kraj 558". Dogovor je pao da oru jedan za drugim i da vide "ciji je tata jaci". Prvo je isao 558 a zadrugar za njim u 3. sporoj i kad su se okrenuli, zadrugar prvom ostavio 558 kao od sale. Od onda su prestala sva ismijavanja na racun zadrugara, iako je to onda bio prilicno nov traktor, a ne kao danas oldtimer. Taj traktor je imao nadimak "IMRA", jer je imao na prednjoj maski znak I-M-R

Na njemu je bila uradjena generalka motora i cjeli traktor bio kompletno preslozen, No bio im je pre velik za prskanje, kultivaciju, sjeno i te sitne poslove, pa su kupili nov 540. Kad suvidjeli da i s njim mogu orati svu svoju zemlju, zadrugara su prodali. Kazem, covjek sa suzom u oku prica o tom traktoru i nije ga nikada prezalio. Meni je jos vise zao sto nikada necu dobiti sansu da probam s njim raditi, ili ga barem provozati.
 


Uploaded with ImageShack.us Kojerac,ja nerazumem o cemu ti pricas? Landiana je Italijanski Landini,a nasi su samo okacili onu oznaku Zadrugar,jedino je ta oznaka iz Rakovice.Ja neznam koliko imas godina,dali si vidjao traktor Zadrugar.Ako nisi evo ja cu ti pokazati mog Zadrugara.E ovo je Zadrugar,a ne Landina. ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh