Zadrugar

Sigurno nije "Zadrugar", jer on je imao drugačije sedište, volan i kućište su bili sadesne strane, imao je na prednoj maski otvor za kurglu i otvori za hlađenje na maski su bili vertikalni.
Slika tog traktora postoji na ovom forumu u temi > IMR - Rakovica.
 
Kad malo bolje pogledam jedino ocaj zadnji je sigurno zadrugar! Svi ostali imaju delove koji su sumnjivi!
 
Zar ovo nisu prve serije Rakovice 60? Sto su radjene direktno po licenci Landini...

zadrugar je samo jedan i to onaj sto ima volan sa strane...
 
Ni jedan os ovih traktora nije "Zadrugar", jer su oni, pored navedenih stvari u mojem prethodnom postu, imali i šasiju koja se pružala od prednjeg mosta celom dužinom traktora i na prednjem mostu su imali gibanj.
 
moj imt 555 nosi taj motor a zmaj 780 nosi isti taki samo sestak
 
Landina je nosila oznaku Zadrugar 50a/2 koliko se ja secam i imali su motore od 50 ks dok je zadrugar koji je imao volan sa strane imao motor od 42 ili 45 ks
A sto neko pita za kardan na landini mora da radi kardan da bi radio hidraulik a inace ima dva stepena kvacilo
 
PIFTA je napisao(la):
@Bobo I ja tako mislim da je to prva serija R60 samo motor kao u zadrugara mi to zovemo LANDINA
Niste u pravu,to jeste zadrugar ali u narodu bar kod nas prozvan landina zbog licence,a inače prvi naslednik zadrugara što je imao volan sa strane,posle ovog zadrugara (landine) izašla je rakovica 60
 
Jeste tako MONTOYA ali ali pricamo o starom zadrugaru on nema nista slicno novom osim motora dok je landina indeticna novom zadrugaru
 
imao sam priliku da skoro cupam zadrugara koji je zapao tamo gdje se skoro moze proci sa putnickim autom ::lose::
traktor nema blokade diferencijala a i gledajuci onoga vozaca fali mu brzina , jedna prebrza druga prespora , motor radi fantazija jedna lijepo ali nema snage

sve u svemu starac me nije odusevio kao neki starci koje sam vidjao :nono:
 
Ljudi ti traktori koje smo kacili na prosloj strani jesu zadrugari, po licenci landinija.(na instrumentima i obrtomeru sve je na italijanskom) meni u saobracajnoj pise ZADRUGAR a ne rakovica niti imt ili neznam vec sta...ti traktori su skoro isti kao r60 samo sto imaju krace zvono menjaca, i imali su motore od 50 konja. menjaci krce, bruje, isto kao kod svake rakovice.. linijska pumpa itd....inace traktor ide kao metak i ima snage...nemojte da pricate ako ga niste vozili..moj je 66. godiste i ne bih ga menjao ni za novu rakovicu...pozZ
 
Landin je cudo od traktora , samo nece da ore duboko 1 trazi 3 sporu i nece 2 da vuce tanjiracu sa 24 diska , rezervar mu 35 l kao na fergusonu a porosnja je smesna :cool: :bravo:
 
Landinac je napisao(la):
....inace traktor ide kao metak i ima snage...nemojte da pricate ako ga niste vozili.

nisam ga vozio :nono: nego sam ga slepao tamo kuda fergo prolijece kao metak ::namigivanje::

i ko ce da mi zabrani da pricam ? :haha:
 
Slike sam okacio na profilu....ne umem da ih okacim ovde posto nisam bas na forumima puno... :cool:
 
Nazad
Vrh